Exekúcia z MBA consulting financie. Čo máme robiť?

hejlinka
9. apr 2010

Ahojte,poradte mi prosim,mame dlzobu voci spolocnosti cetelem...vzali sme na splatky od nich sedacku,za 25 000sk este,polovicu sme splatili,potom muz prisiel o pracu,dali sme im to vediet,takze sme s dalsimi splatkami meskali a pol roka na to ze exekutor!!!!!!!Z o spolocnosti MBA consulting financie..posielaju nam obycajnou postou-ziadne doporucene,ani do vlastnych ruk,kazde dva tyzdne vyhrazne dopisy,ze zaplatte,lebo............,cervenymi napismi,ze vysvetlite nam,preco neplatite.....dokonca aj na OBALKU ceveny napis ze posledna vyzva na zaplatenie!!!!!!!!!!!!!!!No krasne pre postarku a klebetne susedy..!!!!!!!!!!..K dopisu prilozia 2 seky jeden na 160€,druhy na 175 €..celkova ciastka dlzoby vraj je este na SK 56 000sk...

Prosim maju na take nieco pravo?Tie vyhrazky a pisanie na obalky?A ked budem tvrdit,v pripade sudu,ze nam ziadna posta nechodila,co spravia???

hejlinka
autor
9. apr 2010

vlastne nam dnes prisiel papier,ze sme tu mali navstevu inspektora,ja som na MD,som v podstate stale doma takze neviem,ze by tu niekto bol,a ze o tyzden pride zas....ale nikto nebude doma.... 😎

lenka3007
9. apr 2010

MBA je vymáhačská firma, nie je to ešte exekútor, exekútor posiela poštu doporučene aby mal potvrdenie... S MBA som mala aj ja problémy, ja som mala z cetelemu notebook a posledne dve splátky som vyplatila naraz a o par mesiacov mi dosla pokuta o 100 eur vyššia od MBA že mám dlh, oni ked sa prechádzalo na euro ževraj ešte vtedy som nezaplatila splátku, tak isto to prislo aj dosť ludom v okoli kto mal v cetelem volaco na prelome koruny a eura im tam chyba vzdy nejaká splátka... ja som to vyplatila ale dala som si na pošte spiatočne vyhladať šeky, lebo neviem kde su... A ešte, ked budeš volať do MBA tak musis byt pripravena na to ze tam su neochotné hnusne a arogantne telefonistky a bavia sa s tebou jak s poslednou handrou... skus požiadať o splatkovy kalendár a radšej by som to cim skor vypaltila lebo ked to dostane exekútor tak to bude omnoho viac... a s tou poštou je to tak, oni sa snazia vymáhat aj formou psychiky, že sa budeš hanbit tak to rychlo vyplatis... drzim palce a neboj dnes už má každy jeden clovek na slovenskunejaky dlh...

maznacik007
9. apr 2010

hejlinka v prvom rade nestaci ze date spolocnosti kde mate dlh vediet ze muz je bez prace... nemate ako splacat...

v prvom rade by ich bolo potrebne ba priam nevyhnutne ich okamzite nakontaktovat... a dohodnut si splatkovy kalednar../to ze ste pol roka neplatili je dost dlha doba... sa osobne cudujem ze skor nezacali/

ak to uz bude u exekutora.. uz bude neskoro... potom to moze ist rychlo... a moze prist aj k exekucii vasho hnutelneho majetku /pokial nebudete mat peniaze na ucte.../
takze to ze nikto nebude doma ked pridu.. alebo to ze nekomunikujete.. je sice pekne ale poskodzuje to najma a len vam...
treba si uvedomit ze ked to bude u exekutora.. tak ta suma narastie... aj o jeho naklady .. a poplatky...

ak si neprevezmes doporucenu zasielku od exekutora.. tak sa povazuje za dorucenu... v podstate ani nemusis ist k sudu na to aby bol vydany exekucny prikaz.... takze fakt...

jedina rada skusit poziadat o splatkovy kalendar a splatit to co najskor..

tin007
9. apr 2010

hejlinka, poslite do cetelemu doporuceny list (odlozte si podaci listok), napiste do neho, ze ste sa dostali do fin. problemov a navrhnite akymi splatkami (aj len minimalnymi) budete dlh splacat. mimochodom, ako ste im 1x dali vediet, ze mate fin. problemy? mate od toho nejaky dokladu, potvrdenie?
to,co vam chodi je od firmy, ktora sa specializuje na vymahanie dlhov, ale nie je to exekutor, moze sa vsak stat, ze ak sa s cetelemom nedohodnete, tak vas zazaluje a potom moze prist exekutor.
preto radim: rychlo napisat list, ospravedlnit sa a navrhnut splacanie. radsej ani nevolajte, nebudete mat k tomu ziadne potvrdenie

katka888
10. apr 2010

pokial vas kontaktuju z firmy, ktora ma na starosti vymahanie dlhu, je dost mozne, ze v cetelem nepochodite, pretoze niektore fin. institucie resp. spolocnosti zaoberajuce sa pozickami, akonahle klient nesplaca svoj zaväzok, tento zaväzok laicky povedane odpredaju takejto "vymahadzkej" firme a tym je pre nich vec ukoncena. overte si preto, ci vobec sa cetelem este tym dlhom zaobera, resp. poslite ziadost o splatkovy kalendar doporucene aj do cetelemu, ale v prvom rade danej firme.

tin007
10. apr 2010

katka888 nesuhlasim s tebou (nie uplne), podla toho co hejlinka pise, tak mba to ma iba na mandat (to vymahanie), cize tam nebola pohladavka postupena/predana zo strany cetelemu mba, ale asi maju oni medzi sebou dohodu, ze mba bude pre cetelem vymahat, ale pohladavka je stale v ceteleme. ja by som komunikovala s cetelemom, ak to odpredali, tak napisu, ze to uz ma mba.

hejlinka
autor
10. apr 2010

Dakujem dievcence,poriesim to tym listom,oni kontaktovali nas telefonicky,neviem,kde si vzali cislo na muza a ked muz nedvihal,koli praci,ze nepocul telefon,alebo ked nepozna cislo,naspat nevola,potom zmenil cislo(nie koli nim)zacali volat mne 😠 😕 ,to tiez neviem,kde vzali,a ta zenska no opravdu arogantna jezibaba,mozte mi vysvetlit,kde mate manzela....atd a zacala sa zaujimat,kolko zarabam,kde a s kym byvam,kolko zarabaju rodicia....,tak som jej po neviem kolkatom takomto telefonate vytrela hubu ze s nim nezijem(som si vymyslela),ked ho tak potrebuje oneeeee,nech si ho najde a mne nech da pokoj .A bol s telefonom klud.Zakazdym volala z ineho cisla.

katka888
11. apr 2010

tin007, ako som pisala, niektore fin instuňitucie to riesia odpredanim, teda postupenim dlhu, ine nie. robim v bankovom sektore, teda som pisala zo skusenosti , kt. s klientami mame. preto je najlepsie sa priamo opytat tam, kde clovek dlhuje, ako ma postupovat.

tin007
11. apr 2010

katka a ja som napisala, ze ciastocne nemas pravdu preto, ze pre veritela je lacnejsie a jednoduchsie vymahat cez mandatnu zmluvu, tz. oni si podpisu dohodu s vymahacom, ale dlh ostava u nich. tym padom nemusia dlznikovi oznamovat postupenie pohladavky, co je financne a administrativne narocnejsie (lebo to musia oznamit kazdemu jednemu dlznikovi, doporucene). preto si myslim, ze u hejlinky je to vymahanie cez mandat, lebo nepise, ze jej prisiel doporuceny list, ze to cetelem odpredal mba. ak to odpredali, budu jej musiet na jej doporuceny list odpisat a vysvetlit to.

rainee
11. apr 2010

dievcata, zaklad je nebrat si pozicky z tychto neserioznych firiem za nekrestanske uroky s x% preplatenim. potom je uz neskoro lamentovat ked sa dostanete do insolvencie. pokial nezaplatite co len 1 splatku uz na vas pomaly poslu exekutora, dohodnut sa s nimi na splatkach je tiez tazko az nemozne, to nie je ako v banke....

sonya16
11. apr 2010

2-krát by som nepovedala, že v banke je ľahšie sa dohodnúť. Každý rozpráva, že netreba pchať hlavu do piesku, ale komunikovať, ale keď taký problém nastane, vykašle sa aj banka na to, či ste jej klientom rok,alebo desať rokov a že dovtedy ste boli ukážkový klient. Najlepšie je nebrať pôžičky ani z bánk, ale dá sa to? Kým našetríme na nejaký byt, už stojí viac a pod.. 😉

sonulika
16. júl 2010

tiez mam odbdobny problem , aj ked ja mam uver splateny v plnej vyske... vybrala som si zrychlenu variantu, sice s poslednou mesacknou splatkou som sa dostala do omeskania , ale zaroven s nou som vyplatila aj vycislenu zostatkovu hodnotu uveru... s vedomim ze mam to vsetko vyplatene, som od novembra az do siesteho mesiaca vobec netusila. ze ja som im nieco dlzna... az zrazu dosla upomienka cislo II. (1. sa asi zrejme cestou niekde stratila) a vraj som dlzna okolo 150 eur a tymto ma vzyvaju k okamzitej uhrade. Samozrejme ze som volala ze to je nejaky omyl... ale kdeze... vraj som nedodrzala zrychleny variant a tak som mala pokracovat v mesacnych splatkach... udajne si moju jednorazovu platbu v sume 307 € ponechali a mesacne z nej odpisovala pravidelne mesacne splatky, a ked nebolo z coho dostala som sa do omeskania... zaujimave ze v novembri sa neunuvali zdvihnut telefon, ci aspon napisat... no teraz nestiham reagovat odpovedami na ich listy a to uz nehovorim o telefonickom bombardovani... a dnes dokonca ceresnickou na torte sa stal fakt, ze pisomne oslovili moju zamestnavatelku, ako keby som bola neplatic, ci som jej zamestnancom, a ked hej ci som vo financnej tiesni a podobne... som uz na nervy... jedna pravnicka prezrela zmluvu a povedala ze vyplatenim zostatkovej sumy som svoj zaväzok splnila... ale podla nich som presla z jednej varianty na druhu a ich nezaujima ze som vyplatila aj zbytok ... zda sa mi nefer, ze pytaju uroky za obdobie, v ktorom som im uz vlastne nebola nic dlzna... nevie mi prosim niekto poradit? bojim sa ze mi siahnu na plat... momentalne ani nemam na vyplatenie tej sumy ktoru ziadaju a tusim sa aj kazdym dnom navysuje... a myslim ze uz ani nebudu ochotni suhlasit s nejakymi splatkami aj ked by som tam prisla kolenacky, lebo moja korespondencia s nimi sa viedla v style zacatej vojny.... prosim o radu... nech uz je akaklvek, len aby som vedela, ci mam radsej pozicat a zaplatit, alebo som v prave a neplati...

andzi
16. júl 2010

Ach jo, toľko omylov.
@hejlinka v prvom rade si treba dobre, ale naozaj dobre prečítať zmluvu, ktorú si so spoločnosťou uzavrela. To, že svoje práva nepoznáš, alebo nerozumieš tomu, čo je v zmluve napísané, je len a len tvoj problém. Prepáč, že ti to píšem tak ostro. Ak si nezaplatila čo i len jednu splátku v rámci splatnosti, v takýchto zmluvách býva zvyčajne klauzula, že sa stáva splatným celý dlh a to je veľmi zlé. Plus pokuty, penále...toto všetko musí vyplývať zo zmluvy. No a k tým splátkam. Ak riadne dlh neplníš a staneš sa insolventná, napr. stratíš prácu, to je naozaj len tvoj problém a veriteľa to nezaujíma. Plniť dlh v splátkach môžeš jedine v prípade, ak by si sa s veriteľom písomne dohodla, čo pochybujem, že by to urobil. A prečo by to aj robil? Takže žiadny doporučený list je k ničmomu. Podobných "neplatičov" som už riešila, ak máš problém, treba ísť za právnikom, mne sa vždy podarilo nájsť v tej zmluve aspoň niečo, čoho sa dalo chytiť a pomôcť. Moja jediná rada v tejto chvíli je zaplatiť to. Čo sa týka tých obálok popísaných výhražnými vetami, na to právo majú, a prečo nie? Zakazuje to poštový poriadok? Nie. Tak prečo by nemohli. Je to úplne legálne.

@katka888 ak robíš v bankovom sektore, tak by si isto musela vedieť, že ide o postúpenie pohľadávky, nie dlhu, ako píšeš ty, a ak by k postúpeniu pohľadávky došlo, muselo by to byť predsa dlžníkovi oznámené, že pohľadávka bola postúpená a že má plniť novému veriteľovi. To sa nedá len tak.

katka888
21. júl 2010

andzi.
1. pohladavka, dlh, v laickom slovniku pre normalnych ludi to iste, nemyslim si, ze na fore sa treba chytat za slovicka. mne klienti nehovorili o "pohladavke", ale o "dlhu" ked prisli nieco riesit. naco sa tu hrat na inteligenta, ked mi nikto neporozumie.
2. netvrdim, ze ziadne oznamenie nepride, o tom som sa ani nezmienovala, ale ak aj ty mas vela skusenosti v tejto oblasti, iste vies, ze mnohi taku korenspondenciu bud prehliadnu, alebo ignoruju, alebo nepochopia, alebo na nu zabudnu. to ich samozrejme v ziadnom pripade neospravedlnuje a "mezmyva" ich povinnosti a podiel viny na danej situacii, je to len problem "slovače", ze na podstatne veci z vysoka se.... mysliac si, ze to pozameta pod koberec, ked sa bude tvarit a bude ticho ako vos pod chrastou. a v praxi ti mnohi potvrdia, ze dlznikom pride uz len list, ze "pohladavka" uz bola postupena, odpredana, cokolvek podla politiky danej institucie.

andzi
22. júl 2010

@katka888 pre laických ľudí možno áno, ale ty tvrdíš, že pracuješ v bankovom sektore, ten dotaz patril tebe, nie ostatným.

katka888
22. júl 2010

@andzi toto forum nie je pre mna, ale pre " obycajnych " ludi, ktori si na slovickarenie nepotrpia, im ide najmä o dobru radu, ktora pomoze, alebo aspon povzbudenie, ktore kazdy v probleme hlada. ak sa stretneme pracovne , prosim, chytaj za co chces. 😉

andzi
23. júl 2010

@katka888 ach jo, dúfam že pracovne sa s tebou nestretnem 🙂