Exekúcia - mínus na účte

danka2009
4. feb 2024

Ahojte, zabudla som na dlh voči HayPay 67€ ktorú som mala zaplatiť v apríli , dali ma na predsudnu výzvu kde sa do toho započítali ešte trovy konania 150€ , pred vianocami som im neposlala žiadne peniaze až koncom januára 44€ aspoň nejakú splátku, lenže v piatok mi prišiel od exekútora dopis mám ho ešte na pošte bola som v práci keď bola u mňa poštárka a dnes sa kukám na moje 3 bankové účty a všade -470€, prosím vás je možnosť že keď sa s exekútorom dohodnem na riadnom splátkovom kalendári tak mi ten mínus z účtov odstráni? Ďakujem ...

niekto2hy
4. feb 2024

@danka2009 Na hlavnej stranke je pravna poradna.

draik
4. feb 2024

@danka2009
Môže, nemusí.

esmey
4. feb 2024

@danka2009 radšej nemať darčeky na vianoce ako sa dostať do takýchto sr..iek a mať takú hanbu ako exekúciu

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mondolina
4. feb 2024

@stastnamanzelka
aký význam má posielať výplatu na iný účet, keď už v práci majú nariadenie, aby čiastku strhávali z výplaty.🤔

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kika2565
5. feb 2024

@danka2009 Jednoznačne sa s ním treba spojiť a komunikovať...ale môj názor je ,že áno.. Pokiaľ nebudete mať na splátku stále mu treba zavolať a dohodnúť sa

alexandradeni
5. feb 2024

Určite sa s ním dohodni, bež si na poštu pre oznámenie, tam nájdeš číslo pod ktorou je exekúcia vedená. Zavolaj tam, a dohodni sa. Oni ti tie peniaze nevzali, len ich banka drží na nejakom podúčte. Keď sa s nimi dohodneš, uvoľnia ti ich, alebo keď zaplatíš nejakú čiastku z dlžnej sumy po dohode s exekútorom. Zdá sa mi, že je tam aj niečo také, že keď nastane úhrada do 15 dní, je dlžná suma o niečo menšia. Držím palce, aby si všetko vybavila čo najlepšie pre teba.