Exekúcia ČSOB

3. aug 2024

Dobrý den, zistila som ze otec podla tvrdeni neplati pozicku v banke ktoru si vybram v sume 1750€ uz cca podla jeho slov 5 rokov...dnes som videla vypisy v ktorych sa ale nevyznam z obdobi rokov 21 maj az 22 maj. Chcem to zacat riesit a pomaly splacat pozicku, teda ísť do banky nastavit trvaly prikaz. Je mozne ze to tolko rokov nechaju v banke tak a neriesia to exekuciou? Lebo mne to celkom nejde do hlavy

rozculena
3. aug 2024

prečo chceš platiť jeho dlhy?
Nejaké výzvy na zaplatenie z banky prišli?

autor
3. aug 2024

@rozculena nechcem to platit ja z mojich peňazí, chcem aby si to zacal platit cize to chcem poriešiť aby neprisiel o dom...bol velakrat na PN, je po porazke a zacal sa davat dokopy snazim sa mu pomoct a teda to chcem riesit...vyzvy som nevidela, len nejake papiere v roznych sumach a skor upozornenie, ze daná čiastka nebola z uctu stiahnuta kvoli nedostatku financii

rozculena
3. aug 2024

môžeš disponovať s otcovým účtom? Ak nie si spoludisponent,tak nemôžeš zdávať žiadne trvalé príkazy.
Jedine ak má IB,tak tam môžeš.
Možno je to dávno u exekútora alebo u nejakej vymáhačskej spoločnosi...čím dlhšie čakajú,tým vyššie úroky tam budú...

autor
3. aug 2024

@rozculena ja chcem aby isiel do banky s tym, ze to zacne splacat a dohodol sa na splatkach...potom mu nastavim trvaly prikaz na IB to je vsetko ...co citam na internete tak banky si to prave zvyknu veľmi skoro vymahat a nie , že preslo 5 rokov a nic ..viem, ze tam bude ovela vyssia suma, len proste chcem aby sa to zacalo splacat a riesit aby mu nezobrali dom to je vsetko

kika2565
3. aug 2024

Treba konať čím skôr. Lenže bolo by dobré ,keby si bola disponentom. Banky dávajú nesplácanie úverov vymáhacim firmám...

pieksamaki
3. aug 2024

Sadni si. S nim...porozprávajte....nech ti ukáže zmluvy....a môžete ísť aj spolu do odlhovej poradne ...kde vás budú instruovat v krokoch......
Na základe jeho OP môžte ísť aj spolu do banky a poradiť sa....na splátkovej kalendári.
Ak by to bolo už v exekúcii....nejaký papier musel dostať......a pod

autor
3. aug 2024

@pieksamaki chcem ho zobrat do banky a dohodnut sa na splatkach ...musi to zacat platit nie je ina cesta...nevedela som o tom, dnes som sa to dozvedela a skoro ma porazilo ...🤦 Postu co som videla z banky bolo niekolko a opakovane obdobie 21-22 tusim jednu som tam nasla 23....

autor
3. aug 2024

@kika2565 samozrejme, dnes som sa to dozvedela takze budem to riesit hned ...

pieksamaki
3. aug 2024

No hej......treba mu pomôcť.....ono systém je nadstaveny tak.....ze stále aj tak niečo platíme
....nie je prvý ani posledný s exekúciou.....len aby to splatil co najskôr.

kika2565
3. aug 2024

To je dobre... Banka to dá vymahavacej spoločnosťi a s nimi sa dá dohodnúť.. čiže ,keby si to riešila aj zajtra tak by to bolo súper. Lenže otec tam musí byť..
Držím prsty..☺️

autor
3. aug 2024

@kika2565 otec tam bude so mnou urcite..keby som to skor vedela tak to riesim ovela, ovela skor...

rozculena
3. aug 2024

pochybujem,že v banke niečo vybavíš,oni to už nemajú,jeho dlh dávno predali nejakej vymáhačskej firme....banka nečaká 5 rokov,po 1 nezaplatenej splátke žiadajú vyplatiť celý dlh naraz.
Prehrab sa všetkými papiermi,čo nájdeš,možno tam bude aj výzva od nejakého vymáhača.

autor
3. aug 2024

@rozculena ani mne to nejde do hlavy aby cakali 5 rokov...ako funguje taka vymahacska firma viete mi to blizsie priblizit?

veronka1996
3. aug 2024

Banka nemusela ešte dlh predať vymáhačskej spoločnosti. ČSOB predáva pohľadávky tretím stranám len výnimočne, raz za pár rokov, lebo sa to banke neoplatí a ani záujem vymáhačských firiem nie je veľký. Treba čo najskôr navštíviť pobočku banky a informovať sa na stav úveru.

rozculena
3. aug 2024

napíšu dotyčnému list,kde ho oboznámia s tým,že už nedlhuje banke,ale im.A vyčíslia dlh...plus k tomu si pripočítajú nejaké úroky....
Navrhnú splátkový kalendár.Keď neplatíš,tak furt vyvolávajú a otravujú...
Mala som to doma,našťastie otravovali len exa,mňa nie

rozculena
3. aug 2024

@veronka1996 5 rokov banka čaká?

autor
3. aug 2024

@rozculena otca nikto neotravuje...nevyvolava...takze preto sa informujem a dakujem za kazdu jednu informacou aby som teda vedela ako postupovat

veronka1996
3. aug 2024

@rozculena Áno, aj viac. Banka je schopná predať pohľadávku za maximálne 20% dlžnej sumy, aj to je ešte úspech. A vymáhačská firma to tiež nemá jednoduché, súdy sú pomalé a častokrát rozhodnú v prospech neplatiča, niekedy až absurdne, aj keď sa jedná o jednoznačného úverového podvodníka. Banka proste úver odpíše (dá ho do stavu write-off) a potom dúfa, že klient jedného dňa sa rozhodne splatiť aspoň časť dlhu (hovorí sa tomu recovery after write-off). Pre banku čistá strata a riziko podnikania. Ale na každého raz dôjde skôr či neskôr, takže klient by určite mal navštíviť banku a dohodnúť sa.

autor
3. aug 2024

@veronka1996 o tom niet pochýb, pojdeme tam urcite, len skoda, ze som o tom nevedela skor davno by som to riesila a nenechala to zájsť tak daleko ..

pieksamaki
3. aug 2024

Nám napr vôbec nedali vedieť.....hneď to dotyčná poisťovňa ( poistenie za auto) posunula vymahacskwj spolocnoati