Európsky zdravotný preukaz do Rakúska

barbor01
22. jan 2016

Čaute kočky. Chystáme sa aj s malým lyžovať do Rakúska. Bude mi stačiť Európsky zdravotný preukaz alebo by som mala ešte pred odjazdom niečo uzavrieť? Nejaké navyše poistenie? Dikičko

hradnapani
22. jan 2016

@barbor01 ak sa idete lyzovat a teda je tam zvysene riziko urazu, tak jednoznacne este komercnu poistku k tomu. A vobec, pri ceste do zahranicia je vzdy lepsie sa pripoistit. Nikdy nevies. Ten europsky preukaz ti je dobry akurat tak, ked dostanes beznu chorobu a vyhladas praktickeho lekara,ale nemocnice, tam to uz podla mna nestaci.

katkamario
22. jan 2016

Ahoj :- )ide o to, že služby za ktoré doma neplatíme, nemusia byť bezplatné aj v inom štáte!
Preto v zahraniči pri nutnom ošetrení nemusí europsky preukaz poistenca postačovať...tento preukaz nezaručuje bezplatné lekárske služby, keďže tie sa v jednotlivých krajinách líšia. Taktiež nepokrýva súkromnú zdravotnú starostlivosť alebo ďalšie náklady ako je spätný let do domovskej krajiny, či náhradu ukradnutého majetku. Preto sa odporúča uzavrieť cestovné poistenie pre všetkých 😉

pribinak
22. jan 2016

Svagrovci chodia lyzovat do Rakuska a kupuju si cestovne pripoistenie
Nikdy nevies co sa na tom svahu moze stat

katkamario
22. jan 2016

@barbor01 Odporúčam ti uzavrieť cestovné poistenie od UNIQA- automaticky k nemu získaš aj asistenčné služby zadarmo ako napr. poradia ti najbližšieho lekára, poskytnú tlmočníka, zabezpečia prevoz z nemocnice na Slovensko a podobne. Prípadné je vhodné mať uzavreté úrazové poistenie.
Ak by si mala otázky, kľudne sa na mňa obráť 🙂

leonie77
22. jan 2016

...európsky preukaz poistenca platí v štátnych lekárskych zariadeniach, nie však v súkromných a uhrádza len nevyhnutné lekárske výkony aj to do sumy, koľko by to stálo na Slovensku a zbytok by si musela doplatiť. Taktiež zásah horskej služby z tohto hradený nie je. Preto odporúčam komerčné pripoistenie, stojí to len pár eur a máš po starostiach... 😉

barbor01
autor
22. jan 2016

Super kocky dakujem velmi pekne, idem si teda nieco popozerať nech mám klud. @katkamario s tými asistenčnými službami to vyzerá fajn. Naozaj je to zadarmo? lebo ja na jazyky veľmi nie som a keby náhodou niečo aby som tým rakušakom rozumela. 😉

hradnapani
22. jan 2016

@barbor01 neboj, asistencne sluzby su bezne poskytovane v rodnom jazyku 😉 a ponukaju ich aj ine poistovne, ja som sa teda poistovala uz v roznych poistovniach a asistencne sluzby tam boli v ramci bezneho balika vzdy. ALe samozrejme, treba si to overit. A pripadne vyuzit aj sluzby tvojej zdravotnej poistovne,ci nieco take neponuka (napriklad, ak by ste ako rodina mali union zdravotnu poistovnu, vedia ti dat zlavu aj na komercne poistenie a podobne.)

barbor01
autor
22. jan 2016

@hradnapani paraaaada dakujem 😉

katkamario
22. jan 2016

@barbor01 samozrejme, asistencne sluzby su zadarmo🙂...mozes sa presvedcit aj tu: http://www.uniqa.sk/home/produkty/cestovanie/ pripadne si uzavriet toto poistenie aj online 😉