Ešte nám neprišiel daňový bonus na dieťa

barbiiika1810
10. máj 2019

Ahojte kazdi z vas uz dostal do dnesneho dna vyplateny danovy bonus na dieta/deti?manzelovi do dnesneho dna neprisiel.nevieme kde nastala chyba. Urad sne volali no beznadejne-nevedeli sme sa dovolat.

evittam
10. máj 2019

@barbiiika1810 Aky urad? Posielali ste DP alebo podaval žiadosť o RZ?

barbiiika1810
autor
10. máj 2019

@evittam danovy urad... uctovnicka vsetko vybavovala s plnou mocou

evittam
10. máj 2019

@barbiiika1810 Tak dnes bol posledný termín aby to poslali. Ak nepride v pondelok tak riešiť-bud nemaju nejake potrebné doklady alebo bude kontrola.

veronikaszabova
10. máj 2019

@evittam v pondelok maju posledny termin

evittam
10. máj 2019

@veronikaszabova Nie dnes bol posledný termín. Tiez som si myslela co pises, ze plati ako pri povinnosti platiť daň,ze ak to padne na víkend tak posledny den je pondelok. Kompetentna osoba ma vyviedla z omylu. Pri povinnosti vratky je to momentalne piatok posledný deň kedy musia poslat, nabehnúť mozu max.v pondelok.😉

veronikaszabova
10. máj 2019

@evittam sranda, lebo kamoska robi na danovom, vravela 13teho. A aj na dverach v podatelni bol pisany datum 13teho.
To je tak, ked chvost nevie, co robi hlava 🙂 🙂

evittam
10. máj 2019

@veronikaszabova Haluz. Mne sa dostala info ako som napisala tiež od kompententnych z DU. No ale asi ako pises.😁🤣😉 A vlastne v týchto prípadoch ako vzdy...cest vynimkam.

salome123
10. máj 2019

@barbiiika1810 ak ste podavali danove priznanie, tak si v nom pozrite ci ste zadali spravny IBAN, resp. ci mate zaskrtnute, ze si prajete vyplatit danovy bonus (ak k tomu nemate pristup, poziadajte uctovnicku aby vam to preposlala)

barbiiika1810
autor
10. máj 2019

@salome123 dakujem mame vsetko v poriadku ohladom papierov aj iban aj to ze si zelame vyplatit na ucet.na elektronickej stranke na manzelovom ucte nezaznamenavane ziadne ifo, upozornenie alebo spravy.ani uctovnicka nevie o nicom co by malo byt zle a ani nam z uradu nevolali ani neposielali postou nejaky oznam. A dovolat sa im nedalo...

zitaje
10. máj 2019

My sme podávali dodatočné daňové priznanie kvôli bonusu, tam je vraj lehote 30 dní, takže ja ešte čakám, keďže ešte nevypršalo 30 dní. Vy ste podávali normálne v termíne?

barbiiika1810
autor
11. máj 2019

@zitaje ano 28.2 sme mali podane uz elekronicky aj prijate a potvrdene

reuska1
11. máj 2019

@veronikaszabova
@evittam
@barbiiika1810 baby, termín na vrátenie preplatkov a bonusu bol do 10.5. To znamená, že najneskôr 10.5. sa odpisu z účtu Financneho riadit. Nabehnúť na účet teda môžu o cca 2 dni. Väčšinou sa všetko vracalo priebežne, na koniec sa nechávajú len také, kde sa ešte čaká, že sa DS dostaví na predvolanku,alebo je nejaký problém. Ak peniaze neprišli, správkyňa MUSELA urobiť nejaký úkon .....buď vám zaslala vyzvu, alebo rozh.o nevrateni ,pokiaľ bol nedoplatok a pod. Nemôže si dovoliť nevrátite len tak, z vlastnej vôle, veľmi prísne sa to kontroluje a ak správkyňa niečo nevráti včas, platí sa daň.subjektu úrok (pokiaľ je vyšší ako 5€). To len na objasnenie,lebo mnohé tu tvrdia,že úradníci si robia čo chcú a majú na všetko čas.

evittam
11. máj 2019

@reuska1 Ja viem. Ja sa tu nesťažujem.😉

reuska1
11. máj 2019

@evittam ja som len označila účastníkov diskusie 😉

martinella1
12. máj 2019

@barbiiika1810 ani nám nenabehol, vraj majú čas do 15.5, tak uvidim

zitaje
20. máj 2019

Tak mne dnes volala pani z daňového úradu, že treba prísť osobne opraviť nejaké veci v daňovom priznaní... Porazí ma. A asi môžem čakať ďalší mesiac na peniaze z bonusu.

salome123
20. máj 2019

@barbiiika1810 už ste zistili kde sa stala chyba?

evittam
20. máj 2019

@zitaje Z coho ta konkrétne porazi? Z vlastných chýb?

zitaje
20. máj 2019

@evittam nie, samozrejme. Daňové priznanie mi robila účtovníčka, toto dodatočné som konzultovala s pracovníčkou D.Ú. a ešte mi ho skontrolovala pani v podatelni. Mali by sa tomu rozumieť, ale asi očakávam priveľa...

evittam
20. máj 2019

@zitaje Tak to je tvoj problem ze platis na prd uctovnicku.

zitaje
20. máj 2019

@evittam iste. Nerozumiem, aký s tým máš problém ty? Ja som to predsa nepísala tebe, teba sa to zjavne nijak netýka.

evittam
20. máj 2019

@zitaje Ja ziadny. Len som reagovala na tvoju verejnu staznost ako budes musiet cakat na peniaze vlastnou chybou. Sťažovať sa na úrady je jednoduché. To je všetko.

jarca001
17. apr 2020

Mne prisiel,podavane 10.3 danove.

moonlight1210
17. apr 2020

@jarca001 ale toto je otazka z roku 2019.

jarca001
17. apr 2020

Noooo , takze som.jasna,,diky ze si.ma dala do reality👍👍👍😂😂😂,,hold neviem aky je den,ale ani aky je rok,,pomoooooc