Elektrina v spoločných priestoroch

23. máj 2024

Ahojte, ak je niekto ochotný sa vyjadriť, koľko prosím platíte ročne za elektrinu spoločných priestorov v bytovke? My bývame v bytovke 6 bytov bez výťahu, takže spotreba elektriny pochádza skutočne len z pár žiaroviek + kotol na pelety (používaný len počas vykurovacej sezóny, na ohrev vody máme každý vlastný elektrický bojler) a za minulý rok sa v našej bytovke minulo 1600€ na elektrinu spoločných priestorov. Je to vôbec možné?

sasa1310
23. máj 2024

samozrejme, že je to možné. máte nejaké prevádzky v budove alebo stačí, že je nejakej časti majiteľom právnická osoba a už nemôže byť elektrina dotovaná štátom. My platíme cez 5 000 eur. V podzemí vlastní parkovacie miesta ešte developer

hradnapani
23. máj 2024

my mame vo vyuctovani sumu, ktora je za 3 panelaky (80 bytov) dokopy a ta suma je 2350 eur za minuly rok, takze na jeden dom je to necelych 800 eur. A mame jeden vytah v kazdom dome, plus svietenie, brany na cip.

sterea
23. máj 2024

Nenabíja si niekto pravidelne kolobežku, prip. bicykel v spoločných priestoroch?

autor
23. máj 2024

@sasa1310 práveže nič z tohto sa nás netýka, ide o malú šesťbytovku na dedine, všetky byty sú normálne obývané a vlastnené FO, spoločné priestory vlastníme každý 1/6.
@sterea nepostrehla som, že by vôbec niekto zo susedov vlastnil niečo takéto elektrické.
Mne ide hlavne o to, či to naozaj je veľa (bývame sami krátko, je mi ťažko porovnať s vlastnými skúsenosťami) a či to mám riešiť a pátrať po príčine alebo nevyrábať zbytočné problémy, ak je to ok.

lucik194
23. máj 2024

1600 eur je strasne vela, keďže nemate vytah.

mate urcite niekoho napojeneho na vase odberne miesto

lukbe
24. máj 2024

Bytovka, myslím 6 vchodov po 16 bytov, spolu za osvetlenie 635 eur. U nás vo vchode náklad 9 eur, je tu výťah.