E-peňaženka zdravia

spadnutaslivka
3. jan 2023

Ahojte. Viete mi niekto povedať, ako je to s novozaloženou skupinou? Nemôžem si pre dieťa uplatniť preplatenie okuliarových rámov z novembra? Myslela som, že o preplatenie môžem požiadať do 2 mesiacov. Skupinu som založila teraz v novom roku.

elfi1
3. jan 2023

a zamietli Ti to? neviem ako je to pri prechode rokov... Ale je mozne, ze ked si teraz zakladala tak az tohtorocne mozes ziadat. Ine je, keby si mala uz min. rok zalozene - lebo aj kym lekar vykaze vykon, tak sa to nezobrazi hned. Ja som zakladala min. rok. a ked bolo vsetko OK, tak mi ziadost schvalili behom 1-2dni. alebo napisali, co nesplnam - v mojom pripade preventivku som nemala 🙂 Potom vyplatenie trvalo troska dlhsie - nie hned po schvaleni.
Najlepsie bude, ked tam zavolas, oni Ti to povedia hned, tiez som tak spravila, ked mi nebolo daco jasne

spadnutaslivka
autor
3. jan 2023

mne to vypísalo chybu hneď pri odosielaní, kvôli dátumu

spadnutaslivka
autor
3. jan 2023

ale predtým mi normálne dali u zubára papier, že nech si založím a uplatním si, aj v poisťovni mi predtým na pobočke hovorili, že keď budem mať prvú vec k úhrade, nech prídem. ale potom som tam bola a nemala som so sebou iban, tak že to doma dorobím, ale nejako som sa (vlastnou chybou) k tomu nedostala skôr, až teraz. no škoda...

katkaseiner
3. jan 2023

skus s potvrdenim zbehnut do socialnej poistovne... my sme si isli pre vitaminy a tak sme sa pytali ako vycerpat penazenku zdravia ked za ukon len 30E uznaju... teta nam to chcela nahodit len uz sme datumovo toto mali pred dlhsou dobou tak sa nedalo... plus sme nevedeli ze je rozdiel penazenka zdravia mini a maxi (tych 30E bolo na mini a uz mame maxi). Nam este povedala ze kedykolvek nieco nepojde, kludne ich kontaktovat alebo tam zbehnut (tak snad nielen u nas su take mile ale aj u vas) a pomoze ti s tym ak sa da - hoci mozno tak ako je spomenute tak ten prechod cez rok je problem... kazdopadne skus...

spadnutaslivka
autor
3. jan 2023

baby, to okuliare sa vlani nedali uplatniť? pozerám teraz vlaňajšie benefity a tam to nie je, ale v tohtoročných je

slavomira236
3. jan 2023

Neviem ako je to s okuliarmi ale keď máš skupinu založený ešte len od teraz myslím že z minulého roku ti nepreplatí a nič...

martinka17
3. jan 2023

https://www.vszp.sk/benefity/zoznam-benefitov/p...
platnosť až od 1.1.2023, trebalo počkať

andrea_82
3. jan 2023

Detom preplacali aj minuly rok, tusim nad 4 dioptrie, davala som preplacat synovi. Dospelym az od tohto roka.

maranco
4. jan 2023

@spadnutaslivka * potom som tam bola a nemala som so sebou iban, tak že to doma dorobím *

Odporúčam do mobilu nainštalovať aplikáciu od svojej banky. Jednak budeš mať okamžite prehľad o pohyboch na účte a zároveň si vieš aj pozrieť svoj IBAN, alebo zobraziť QR kód, ak ti má niekto niečo zaplatiť na účet.

spadnutaslivka
autor
5. jan 2023

@martinka17 dík, ale syn je bez okuliarov prakticky slepý. Kúpila by som mu ich tak či tak, ale pani v optike nám povedala, aké doklady si máme skopírovať a že nám to cez tú peňaženku preplatia, tak som to chcela skúsiť, predsa len to nie je malá suma... skúsim sa informovať priamo v poisťovni

lyci
5. jan 2023

@spadnutaslivka kazdy rok je tam samostatne. ak chces preplatit blok z datumu , ked skupina este ani neexistovala, tak logicky mi z toho vychadza, ze to nepojde. ale treba preverit

spadnutaslivka
autor
5. jan 2023

keď dám rok 2022, ukazuje mi možnosť vybrať dieťa, vybrať benefit, ale medzi benefitmi nie sú okuliare
@lyci

spadnutaslivka
autor
5. jan 2023

@lyci ale napísala som, hádam mi budúci týždeň odpovedia

lyci
5. jan 2023

@spadnutaslivka ja to tam mam v 2022