Druhá inflačná pomoc

alofinka
11. nov 2022

v novembri má byt poskytnutá druhá inflačná pomoc 100 eur prídavky, keďže som dostala v júni 100 eur prídavky tak teraz nedostanem že?

hipuska
11. nov 2022
liloastitch
11. nov 2022

Ak sa ti narodilo druhé dieťa v tom období, za ktoré bude vyplácaná tak by si teoreticky dostať mala nie?

cocolino234
11. nov 2022

@alofinka sú tam jasne určené podmienky za akých dostaneš aj druhú inflačnú pomoc. Ja som napríklad dostala prvú a dostanem aj druhú (po podaní žiadosti) a deti nemám, takže treba správne položiť otázku inak dostaneš len nesprávne odpovede ako od @hipuska

Stačí to miesto do modrého koníka napísať do google.

katarinaba
11. nov 2022

@cocolino234 👍

@alofinka Napr. staci ak mas sudom stanovene vyzivne najviac 150 EUR a dostanes po poziadani 100 EUR na dieta.
Ale tvoju situaciu nepozname, tak sa tazko odpoveda.

misinka0611
11. nov 2022

Nie, ty si už dostala keďže pravdepodobne máš na mysli opäť zvýšené prídavky nie? Či akú pomoc?

hipuska
11. nov 2022

@cocolino234 ja som jej dala dobru odpoveď. Ak už raz dostala zvýšené prídavky na dieťa, tie už nedostane. Ale, môže spadať pod inú inflačnu pomoc. Ja tiež dostanem 2x

cocolino234
12. nov 2022

@hipuska 1. aj 2. inflačná pomoc je len zvýšený prídavok na dieťa, takže žiadnych 100€ ale 70€, ktoré dostaneme a preto si jej neodpovedala správne. Ak bude spĺňať podmienky, tak znovu dostane zvýšený prídavok na dieťa (druhú inflačnú pomoc).

hipuska
12. nov 2022

@cocolino234 veď ale ja píšem, že zvýšený prídavok. Aj ona pise, že dostala prídavok vo výške 100€. Čiže, nepíše, že dostala inflačnu pomoc 100€. Treba čítať s porozumením. Zvýšený prídavok môže dostať iba na to dieta, ktoré ho nedostalo, je tam určené, ktoré deti (ona pod to nespada, pretože zvýšené prídavky už dostala). Môže dostať inú inflačnu pomoc, nie opakovane zvýšeny pridavok! Napríklad aj na tie deti, čo majú súdom určené výživné, dostanú 100€ plus, nie zvýšenie k prídavku! Čiže, zvýšený prídavok môžeš dostať iba raz

Ale sú podľa teba podmienky na opakované získanie zvyšného pridavku? Teda konkretne vo výške 70€?

cocolino234
12. nov 2022

@hipuska ale my sa tu bavíme o jednorázovom zvýšenom prídavku, ktorý bol jednorázovo zvýšený na 100€ už 1x v tomto roku a teraz bude jednorázovo zvýšený druhýkrát. Veď je to všetko na stránke uspvar. 🙄🙄 Deti, ktoré majú výživné do 150€ by nemali dostať 100€. Dostanú jednorázový zvýšený prídavok na 100€.
Mne skončila náhradná osobná starostlivosť v roku 2020 a deti, ktorým NOS skončila v čase od 30. 4. 2020 do 30. 10. 2022 majú tiež nároo na tento jednorázový zvýšený prídavok, ktorý z bežnej sumy zvýšili na 100€.

hipuska
12. nov 2022
hipuska
12. nov 2022

@cocolino234 a teba sa teda týka toto. Nie zvyšeny prídavok ale inflacna pomoc vo výške 100€. To nie je zvýšený prídavok.

cocolino234
12. nov 2022

@hipuska takže okrem toho, že to nemá byť 70€ (čo vďaka, že si opravila) sme sa tu len hrali so slovíčkami. 😀 Obidve sme mysleli to isté, čiže ak splní podmienky môže dostať inflačnú pomoc, ktorá v 1 prípade môže byť v podobe jednorázového zvýšenia prídavku. Predsa jej nemôžeš napísať, že "NIE", keď nepoznáme jej situáciu a či dostáva výživné, či nie je v hmotnej núdzi, či jej deti nie sú siroty, či sa jej nenarodilo ďalšie dieťa, pretože títo ľudia majú nárok na druhú inflačnú pomoc (ktorá môže byť aj v podobe zvýšeného prídavku v jednom prípade).

hipuska
12. nov 2022

@cocolino234 lenže, ona jasne napislala, že zvýšený prídavok už na dieťa dostala. Takže, odpoveď je stále rovnaká: nie, opakovane ho už nedostane. A vôbec sme sa nehrali so slovickami. Ty tu píšeš, že máme čítať niečo iné ako mk a ty uvádzas nesprávne informácie.

Pre autorku, tu su všetky formy pomoci, pozri si, či nespadas pod.inu pomoc. Na niektoré treba podať žiadosť...
https://www.employment.gov.sk/sk/uvodna-stranka...

@alofinka

cocolino234
12. nov 2022

@hipuska znovu by ho dostala ak by sa jej narodilo dieťa, takže nie, odpoveď nebola správna. A vidíš, že vieš aj riadnu odpoveď napísať a nie len "nie". 😀

hipuska
12. nov 2022

@cocolino234 ale ona napislala, že ho už dostala predsa, takže sa nemôže jednať o novonarodené dieťa. Ale, nechajme to tak.

cocolino234
12. nov 2022

@hipuska dieťa, na ktoré zvýšený prídavok už dostala mohlo mať aj 10 rokov a mohlo sa narodiť ďalšie, preto treba brať každú situáciu a tak aj radiť. Ja som si 2 typy zamenila ale napísať jej "nie" bolo odveci, to radšej pomenovať všeobecne.

hipuska
12. nov 2022

@cocolino234 pane bože, ona sa jasne pisala, že zvýšene prídavky UZ DOSTALA! ja už fakt neviem o čom píšeš. Ty si podávala žiadosť a vlastne ani nevies aku a načo si si žiadosť podavala. Ešte ani nevies, na akú sumu si si ju podavala. Takže, odpoveď je stále rovnaká : 2x zvýšeny pridavok nedostaneš!

veronikaszabova
12. nov 2022

@hipuska ona sa ti snazi vysvetlit, ze pred tym dostala Alofinka zvyseny pridavok na jedno dieta. Avsak ak by porodila dalsie dieta v tom dalsom posudzovacom intervale (neviem presne datumy), mala by narok na zvyseny pridavok na toto novonarodene dieta. Nie na to prve.

Obe mate v niecom pravdu a zbytocne sa chytate za slovicka.

hipuska
12. nov 2022

@veronikaszabova ja viem, čo mi píše. Nejde len o chytanie za slovíčka. Mňa obvinila,že som jej dala zlú odpoveď. Ona jej uvádza nepravdivé informácie, že ona dostane znova zvýšený prídavok, čo je úplne zle. A autorka jasne uvidela, že zvýšený prídavok už dostala. Takže aké fiktívne dieťa? Ale, nejdem to už riešit.