Dôvera - zdravé zuby

tyler91
4. feb 2023

ahojte, podľa tohto aktualizovaného článku, ak nemám za minulý rok preventívnu prehliadku, nemám nárok na preplatenie ošetrenia kazov ? Vyzerá, že to sprísnili
https://www.dovera.sk/poistenec/benefity/vsetky...

marisoul17
4. feb 2023

@tyler91 vždy to tak bolo, že ak neabsolvujes preventívnu prehliadku, v budúcom roku si platíš všetky výkony v plnej výške. Len počas covidu od toho upustili.

dadka128
4. feb 2023

@tyler91 preventivka je dôležitá, za 365 dni ma kazdy možnosť si ju dat spraviť... 1x do roka

tyler91
autor
4. feb 2023

@dadka128 ja beriem, že je to moja chyba 😔 akoby naschvál, na začiatku roka začína bolieť

dadka128
4. feb 2023

@tyler91 co ti poviem je to nezodpovedné...✌️

koniarova
4. feb 2023

@tyler91 môžeš si ju po ošetrení kazu do 90 dní dorobiť

tyler91
autor
4. feb 2023

@koniarova nechápem

namornicka
4. feb 2023

Na zubny benefit potrebujes preventivku u vseobecneho lekara a preventivku u zubara. Tu u lekara si mozes dodatocne dorobit a benefit budes moct uplatnit. Preventivku u zubara treba mat absolvovanu za predchadzajuci rok, ta sa neda urobit po osetreni zubov.

luccija
4. feb 2023

@tyler91 odklad bol len cez pandémiu.Tak zaplatíš o trochu viac, keď Ťa bolí choď, lebo skončíš na pohotovosti a zaplatíš 3x tolko

turga
4. feb 2023

a nezabudnite ze aj preventivka u gynekologa je podmienka a u chlapov urolog, tiez som bola prekvapena co vymyslaju

kdemasrozum
4. feb 2023

@turga v dovere nie.. To je ina poistovna

marisoul17
4. feb 2023

@turga to vo všeobecnej poisťovni, dôvera také podmienky nemá

torrente
4. feb 2023

Áno ak je preventívna a odklikáte že sa staráte o zuby tak vracajú 30€ odkedy si dávam ten benefit len raz mi neuznali. Totožto prechádza to schvalovaním a trvá to mesiace kým vyplatia, takže ajtak sa môžete spoliehať iba na svoju peňaženku. A nemýliť si benefit s príspevkom. Aj bez benefitu časť úkonu platí poisťovňa, inák by ste stovky eur platili za bežné úkony čo stoja 60-70€. Benefit je len to že si dáte žiadosť a keď schvália, pošlú 30€ niekedy o tri mesiace keď už aj zabudnete na to.

ingush616
4. feb 2023

@tyler91 tie ich “zdravé zuby “ stoja ajtak na ***
Napr za trhanie zubu vôbec nič nepreplatia
Takze za mna dôvera jedno veľké sklamanie!

turga
4. feb 2023

@kdemasrozum
@marisoul17 ano?? no super dobre vediet, mne kamoska tvrdila ze to aj v dovere, aj ked som to tam napisane nenasla. Dakujem za upozornenie

torrente
4. feb 2023

To majú všetky poisťovne. Aj Union to má.

marisoul17
5. feb 2023

@turga no ja som posledné 2 roky nebola na preventívnej u gynekológa a preplatili mi všetky úkony u zubára

luliu
5. feb 2023

@koniarova takto to nefunguje s prevenciou u zubára, ak ju nemáš minulý rok spravenu, tento rok ti poisťovne nepreplatia osetrenie

koniarova
5. feb 2023

@luliu nemyslela som prevenciu u zubára,ale u obvodného.
U zubára samozrejme musí byť.