Dôvera - preplatenie zubného strojčeka

10. sep 2022

Prosím Vás, koľko Vám preplatila Dôvera z hodnoty strojčeka na zuby pre dieťa. Žiadny nadštandard, fixný klasický. Informovala som sa v poisťovni, ale presnú odpoveď som nedostala, niečo preplatia, ale nekonkretizovali. Že je to individuálne. Zaujímajú ma reálne skúsenosti, že koľko preplatia. Ďakujem.

diaalex
10. sep 2022

Moja sestra ho má a klasická návšteva 20€, keď jej niečo robia tak aj 80€

autor
10. sep 2022

@diaalex toľko jej preplatí aj poisťovňa?

dievcacitajucelist
10. sep 2022

My máme dôveru a synovi na strojček poisťovňa nedala nič resp nepreplatila

autor
10. sep 2022

@dievcacitajucelist ďakujem....aj keď sme si dali žiadosť? Ako vám to zdôvodnili?

dievcacitajucelist
10. sep 2022

že strojček nepreplacaju, ale nám dala to isté info aj Čeľustna

behulka
10. sep 2022

u zubára kam chodíme, je to pre deti do 18 rokov + - rovnaké pri všetkých poisťovniach keď som si pozerala cenník. Nad 18 sa platí plná suma.

molen2
10. sep 2022

okolo 1100E nas to vyjde za cely proces Dovera doplaca zvysok. je to rozdelene do viacerych platieb takze nie naraz

autor
10. sep 2022

@molen2 a koľko doplaca dovera? Povedal vam celustny celú sumu?

molen2
10. sep 2022

to neviem

diaalex
10. sep 2022

To máte jedno koľko platí, vy musíte tak či tak doplácať zvyšok

autor
10. sep 2022

@diaalex to mi je jasne, ze musím doplatiť...ale.zaujima ma suma, ktorú preplati poisťovňa...ci je to 100e, 500e alebo koľko

diaalex
10. sep 2022

Podľa mna sa sumu nikde nedozviete, každý zubár má iný cenník, podľa mna určite % preplácajú len 🙂

miskakyska
10. sep 2022

Od celustneho ortopéda dostaneš liečebný plán a tam máš všetko rozpísané..čo budeš hradiť ty.. čo poisťovňa
Poisťovne preplácajú len omrvinky

danielle799
10. sep 2022

Manželovej netere preplatili všetko, koľko zaplatila toľko jej vrátili, je v dôvere.
Jedna známa ma dcéru, preplatili jej vsetko tiež a je vo všeobecnej.
Mojej sestre synovi, zase nepreplarili nic, je v dôvere.
Neviem podľa čoho to je3.

tinkaro
20. máj 2023

Mame doveru poistovnu, a ta nam vobec nepreplati zubny strojcek, ine poistovne ano...

palomka
20. máj 2023

Dcéra na union a pre platia jej na zuby 150€. A je jedno ci je to na zuby alebo na strojček. Strojček nás vyšiel zatiaľ do 250e a to ho ma len od decembra. O mesiac ďalších 150e na dolné zuby... A všetko záleží od liečby. Žiadny lekár dopredu nevie povedať, koľko to bude stáť. Záleží to od liečby, či sa zuby budú tak posúvať ako sa majú. A možno záleží aj od "diagnózy". Nie všetky zuby potrebujú strojček zo zdravotných dôvodov, niektoré len z estetických keď im vyšli očné zuby viac ako treba... Atď... Tak možno aj to zohľadňuje poisťovňa

evita1233
12. júl 2023

Dovera nepreplaca strojcek vobec...Mame strojcek od min.tyzdna, uz predtym som sa ingormovala v dovere o preplateni,resp.prispevku a pani mi povedala , ze strojcek ani rentgen zubov nepreplacaju...

silvialilien
25. sep 2023

Ja kvôli tomuto fakt zvažujem inú poisťovňu aj kvôli tomu, že v iných preplacaju 150€ ako aj dôvera ale ta na 5x po 30 a v iných, že preplatía kľudne aj 150 naraz nie každý využije zubára 5x v roku. Takto sa mi to viac páči. Všeobecná ze prepláca na strojček 450€ale tam že 8 ľudí mať v peňaženke treba ale načo konkrétne je ta peňaženka neviem 🤷ak niekto vie, rada sa dozviem. Ďakujem

alama
25. sep 2023

@silvialilien Union preplaca 100 eur na zuby rocne, mozne je vyuzit tento prispevok aj na strojcek. Preplatili nedavno dcere 100 eur naraz na nalepenie strojceka. Prispevok sa da pouzit aj na pravidelne kontroly a postupne do tych 100 eur preplatia. Zvysnych 50 eur z tych 150 na zuby je na dentalnu hygienu, na strojcek sa pouzit nedaju.

silvialilien
25. sep 2023

@alama
@alama ďakujem za odpoveď

behulka
25. sep 2023

@silvialilien zavolaj si do poisťovní a informuj sa priamo u nich + u lekára, či má zmluvu. Záleží od diagnózy, či preplatia a koľko, či ide len o estetickú záležitosť alebo sú tam aj nejaké problémy s rečou, hryzením jedla ... Ja mám už staré info z minulej jesene a bolo to + - rovnako pri všetkých poisťovniach v závislosti od diagnózy. Buď hradia celý alebo časť alebo nič. Je to mimo tých benefitov na zuby.