Dotácia na stravu v škôlke

petus113
17. feb 2023

Ahojte. Potrebovala by som zistiť odpoveď na moju otázku
Dcéra je predškolská a v septembri pri nástupe do škôlky nám bolo povedané, že keď nedostávame na dieťa daňový bonus dieťa má v škôlke obedy zadarmo (dostávame nejakú dotáciu). No pýtali sme sa na to p.učitelky a ona nám stále vravela že to najprv musia zistiť ako to funguje a dá nám vedieť. Keďže nám nikto nič nepovedal do dnešného dňa. volala som pani veducej školskej jedálne ktorá mi vravela že môžem si to uplatniť a aj teraz ale mala som to riešiť už v septembri.

Moja otázka znie: Mám nárok na to aby mi "obedy" vyplatili spätné?? Keďže sú také dávky ktoré si môžme uplatniť aj pol roka spätné ale neviem či sa to vzťahuje aj na toto. Ďakujem

slavkadi
17. feb 2023

@petus113 čiže ste platili plnú sumu za obedy, a nepodpísali ste vyhlásenie v škôlke že si neuplatňujete danovy bonus na dieťa od septembra 2022?

janka54321
17. feb 2023

@slavkadi spatne nárok nemáte, nepodpísala si v septembri cestné prehlásenie, že si neuplatňujes daňový bonus ..teraz to treba podpísať a od ďalšieho mesiaca budeš poberať dotáciu. ..dá sa o to žiadať vždy do 10.dna v mesiaci ...a budeš doplácať rozdiel medzi cenou obeda a sumou dotácie na deň 1.30. Plus budeš platiť reziu

slavomira236
17. feb 2023

@petus113 musis podpisat tlacivo aby si brala dotaciu od dalsieho mesiaca...od ceny obeda ti odpocitaju dotaciu a doplatis zvysok a reziu...

horalka1986
17. feb 2023

No, obedy zadarmo nemas. Ja som na jedno dieta doplacala 10 euro. Po novom roku a zvysovani doplacam 25 euro. Ziadost som si podavala na urade pod ktory patrim. Bola na to nejaka lehota. Ta lehota bola taka aj minuly rok. Neviem ako to funguje spatne, ale oba roky mi to schvalili az niekedy koncom oktobra a peniaze ktore som zaplatila prve dva mesiace mi rozratali na ostatne mesiace, takze do januara som mala obedy zaplatene z toho.

slavomira236
17. feb 2023

@horalka1986 no dopla a sa dost kedze skolkari maju desiatu olovrant plus ta rezia tiez isla hore u nas 0,20centov na den minuly rok 0,5 centov

horalka1986
17. feb 2023

@slavomira236 u skolkarov neviem, ale dcere platim 79 euro za jedlo. A chlapcom nejakych 60 by som mala.

horalka1986
17. feb 2023

@slavomira236 a teraz pozeram edupage, tak to som sa len v januari tesila, ze 25 sa este da. 🤦‍♀️

slavomira236
17. feb 2023

@horalka1986 t mas uz dotaciu odratanu

horalka1986
18. feb 2023

@slavomira236 hej hej. Toto platim.

slavomira236
18. feb 2023

@horalka1986 no dost sa dvihli oproti minulemu roku tie obedy zadarmo...