Dotácia na prerábku domu

29. máj 2024

Počuli ste o nejakej dotácií na prerábku domu? Vola sa to obdnov svoj dom mate skusenosti? Ako to funguje

colsami
29. máj 2024

Ano, tu mas vsetky informacie co Ti k tomu treba:
https://obnovdom.sk/

autor
29. máj 2024

@colsami mate skúsenosť...žiadali ste si?

lilly7913
29. máj 2024

Ahoj, my sme sa zapojili do 3. výzvy.. Mame schválený príspevok, momentálne zateplujeme.

colsami
29. máj 2024

Ano mam skusenost, ano ziadali sme pre sestru a vybavovala a aj kompletizovala som jej vsetky papiere aj dokumentaciu ja. Preto som Ti dala web, lebo to tam mas vsetko krasne popisane.

veklipo
29. máj 2024

Dôležité je vedieť, ze náklady najprv zaplatíš ty a stat ti ich preplatí. Po správnom zdokladovani všetkého reálne najskôr o rok

lucik194
29. máj 2024

ano svokor je vo vyzve
uz finisuje

ale pozor. to nie je ze ja kupim okna za 5000 eur a oni mi 4000 preplatia, zateplim za 5000 a 4000 mi preplatia, na vsetky prace je stanoveny cennik

oli18
29. máj 2024

Ja som sa bola pytat osobne. Mna zaujimalo len zateplenie plasta, ostatne je urobene. Najprv treba dat urobit tepelny certifikat, kolko % bude energeticka uspora. Musi byt minimum 30%, aby si sa mohla vobec prihlasit do vyzvy. Potom si treba este pred vyhlasenim vyzvy ( teraz bude vyhlasena c.6) vo vlastnom zaujme tu vyzvu otvorit, pozriet a pripravit si potrebne doklady, ze ked sa budes hlasit, aby si nemusela po byte nahanat papiere, ktore k tomu treba a zdrziavala prihlasena. Potom sa ini zaujemci nemozu pripojit a system kolabuje. Tak mi to bolo laicky povedane. Na zateplenie nie je potrebna certifikovana firma, moze si to ziadatel urobit aj sam a 1m2 je pevne stanovena suma 84€. Treba robit fotodokumentaciu povodneho stavu, aj po realizacii. Rovnako po ukonceni znovu energeticky certifikat. Preplatia oba certifikaty, kazdy 250 €. Treba potvrdenie o ulozeni stavebneho odpadu na oficialnu skladku a ohlasenie rekonstrukcie na stavebny urad. Ked schvalia ziadost, vec sa ma zrealizovat do 10 mesiacov.