Dostaneme hypotéku, keď ja som na rodičovskej a manžel zarába 1300 eur?

2. máj 2023

Dostali by sme hypo ak som ja na RD a manžel má cca 1300€ mesačne?
Ešte sme nebrali žiadny úver tak pre to sa pýtam vás skúsenejších 🙏

autor
2. máj 2023

Dokopy s príspevkami a aj stravnymi mame2000 eur mesačne..

domkakvet
2. máj 2023

Zalezi aj aky vysoky chces uver a kolko mas deti. Najlepsie sa ist opytat do banky.

zic
2. máj 2023

nahod do kalkulacky na stranke hocakej banky... nejaku hypo urcite hej, len je otazka ako vysoku (pri zohladneni limitacii ktore urcuje NBSka - vlastne prostriedky, DTI, DSTI, urokovy stress test a pod)

anjelicek26
2. máj 2023

Tak hypoteku dostane na to, co ma na vyplatnej paske... ma tych 2000e na vyuctovani, ci 1300e? Su tie prispevky pohyblive, ci ich ma stale? Predpokladam, ze pohyblive a pre banku tym padom nie "stabilny" prijem... zavisi, kolko % mate nasetreneho, aku vysku chcete brat a mysli na to, ze splatka hypoteky + naklady na zivot + rezerva, stale vam to musi vychadzat a okolo nehnutelnosti su vzdy nepredvidane vydavky... ja som s tych ludi, co by pockalo na dva platy, kym by do takehoto zaväzku idu, lepsie by sa mi spalo...

katarinakrckova
2. máj 2023

Dobrý deň, mám viacero skúsenosti s hypotékami. Áno hypotéku dostanete, ale ide tam aj o viacero iných faktorov ktoré banka skúma. Rada Vás s tým pomôžem. Tak sa mi kľudne ozvite

baskustek
2. máj 2023

Hypotéku dostanete, ale to tak max okolo 100 tis

matullienka
2. máj 2023

2000eur je v hrubom aleho v čistom? Lebo to je dosť veľký rozdiel

lienka.7
2. máj 2023

@autorka aká je tvoja predstava výšky úveru?

fadama
2. máj 2023

@katarinakrckova prosím ťa, ak mi vieš poradiť.
Je ťažko dostať hypo zo zahranicia?

ruxandra
3. máj 2023

Stravne sa do hypoteky nerata, takze s tym vobec nepocitajte

domiklik
3. máj 2023

Nejakú určite dostanes...

katarinakrckova
3. máj 2023

@fadama ak máš príjem zo zahraničia?
a nehnuteľnosť na založenie je na Slovensku?

fadama
3. máj 2023

@katarinakrckova áno, príjem zo zahranicia a byt by sa kupoval na svk 🤗

erikavesela
3. máj 2023

@fadama pokial viem zo zahranicia sa berie len 1/2 prijmu...lebo banka nema moznost to skumat

fadama
3. máj 2023

@erikavesela polovicu? 😱😱
Co chcu skúmať keď na páske je tolko a toľko 🤔

erikavesela
3. máj 2023

@fadama neviem...tak to tu bolo spomenute uz vo viacerych diskusiach...skus pozriet pod lupou...urcite nidco o tom najdes

erikavesela
3. máj 2023

@fadama overit by asi bolo vhodnejsie slovo

fadama
3. máj 2023

@erikavesela zaujímavé, ďakujem 😁🤗

martul
3. máj 2023

@fadama sestre nedali. Musela tu odrobiť pol roka a potom požiadať o hypo.

katarinakrckova
3. máj 2023

@fadama ako dlho ste tam zamestnaná? Napr. Minimálna doba je 4 mesiace a 80% vo VUB banke

fadama
3. máj 2023

@katarinakrckova o mesiac to bude 4 roky 🤗

fadama
3. máj 2023

@martul uff

aduskatt
3. máj 2023

@fadama záleží od banky a od odvetvia v akom pracuješ, príjem sa, samozrejme overuje, aj zo zahraničia a nie je pravda, že sa berie do úvahy iba polovica, ako tu niekto písal

deginko
3. máj 2023

@fadama záleží od banky,niektoré,vzhľadom na inú menu berú do úvahy iba určite percento príjmu kvôli rozdielom v kurze ktorý sa mení denne...ale ak je mzda vyplácaná v Eur je to o dosť jednoduchšie...a napr Slsp berie do úvahy celú mzdu..my máme hypo,plat v CZK a brali celú mzdu bez problemov..SLSP

fadama
3. máj 2023

@deginko mena je rovnaka.
@aduskatt
Ďakujem za rady.

misqa48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz