Dostanem v júli peniaze?

3. júl 2024

Dobrý večer, potrebujem poradiť. Od 14.06 do dnes (stále trvá) som PN. Som prvý krát na PNke a prvý krát TPP zamestnaná. Nevedela som, že ak PNka presahuje až na ďalší mesiac, musím odovzdať nejaký papier. Zajtra to idem riešiť ale pravdepodobne už neskoro. Zaujíma ma, či teraz v júli dostanem nejaké peniaze?
Vopred ďakujem.

alenka58
3. júl 2024

PN sa posiela už elektronicky

autor
3. júl 2024

@alenka58 áno doktorka ma vypísala na PN elektronicky, teda žiadny papier som nedostala. Len dnes mi volali z práce, že som neodovzdala koncom mesiaca nejaký papier, ktorý treba odovzdať ak PN trvá aj nasledujúci mesiac. Teda ak som od 10.6 do 20.6 nemusím nič, ale tým, že trvá aj tento mesiac, 7.,tak som mala odniesť od lekárky nejaké tlačivo. A teraz neviem, či vôbec dostanem teraz v júli nejaké peniaze. Vraj som mala dostať od sociálky schválenie PN, aj to som sa len dnes dozvedela a nič som nedostala.

autor
3. júl 2024

Je to moje prvé TPP a prvé PN, keď som sa pýtala v práci čo musím robiť, odovzdať, sledovať tak mi povedali, že nič len oddychovať. Nevedela som ako to chodí.. Moja chyba

zuzika87
3. júl 2024

Ak máš elektronickú PN tak všetko ide predsa elektronický, priechodka z mesiaca na mesiac sa nosí iba pri papierovej a aj si na PN od 10.6 zamestnávateľ ti platí len prvých 10 dní to ti príde vo výplate zvyšok na účet od sociálnej poisťovne, vyrozumenie o schválení pn oni majú nato co viem 60 dní to ti príde poštou niekedy skôr prídu peniaze ako vyrozumenie

mamina7070
3. júl 2024

neriesis to neskoro tvoju PN vyplaca socialna poistovna, od kedy si zamestnana? v praci len oznam ze PN pokracuje ostatne najde zamestnavatel v rozhrani socialnej poistovne

gondyo
3. júl 2024

Výpočet nemocenského zo sociálky dostaneš,teraz sa už všetko rieši elektronicky a ani papier na peniaze už lekári nedávajú

autor
3. júl 2024

Ženy ďakujem, neskutočne sa mi uľavilo

ekira1
3. júl 2024

Len v práci zrejme potrebujú uzávierku kvôli vyplatam. Nedala si vedieť, tak nemohli uzavrieť výplaty. U nás je to každomesačný boj, personálna sa naháňa, aby sme mali výplaty včas a nemeškala nám.

autor
3. júl 2024

@ekira1 ja som od 14.6 na PN. Hned v ten deň som dala vedieť, že mám elektronickú PNku. Odvtedy dávam hlásenie každú kontrolu, vždy mi len povedali, že skóre uzdravenie. Bola som na kontrole 24.6 kde mi povedala doktorka, že do 01.07 určite a vtedy uvidíme. Tak som Naposledy bola na kontrole 01.07. Všetko som hlásila a rovnako popriali skóre uzdravenie. Tak som sa dnes nechapavo pozerala keď volali, že som niečo neodovzdala. Uprimne som nevedela ako to funguje

hugigugin
3. júl 2024

@ekira1 ona nahlasi akurat že je ePN. A nic ine nemusi riešiť, zamestnávateľ sa ma pozriet na ePN sám a najde tam zoznam svojich zamestnancov. A prechodka sa pri ePN nedáva a nikam neposiela. Do 23.6ti PN platí zamestnávateľ, zvyšok socpoist.

lilinka88
3. júl 2024

@ekira1 a čo im mala dať vedieť? Učtarka má pozrieť sama cez systém elektronických služieb a tam vidí či PN trvá

ekira1
3. júl 2024

@lilinka88
@hugigugin u nás volajú, že pokračujú pn. Naša to odosiela už všetko vyplnené hlavnej personálnej. Tá hlavná by si to zrejme mala pozrieť, ale takto to má asi jednoduchšie. Možno takýto zvyk majú I u autorky, ale nechápem, prečo jej nevysvetlili ako to majú zaužívané.

ekira1
3. júl 2024

Autorka takto to robia i u nás. Papier na peniaze som nevidela už nepamätám. Ale dávajú vedieť, že pokračujú pn.

lilinka88
4. júl 2024

@ekira1 a to u vás stačí povedať, nikto si to neoveruje? Keby dr PN ukončí a stále jej tvrdia,že pokračuje?

hugigugin
4. júl 2024

@ekira1 Zo zákona nahlásiť sa ma začiatok EPN a všetko ostatné vidí ekonomka 24h denne v socpoist. Nič iné nad zákon nerobíš.

ekira1
4. júl 2024

@lilinka88 zrejme to robí ta hlavná personálna. My sme viac pobočiek a z každej to posielajú na jedno oddelenie kde to spracuje. Viem, že je to u nás zvyk, že sa ozývajú keď majú kontrolu aj keď pokračujú. Ako pn tak i očr. Keď sa neozve, volajú mu.