Dostanem sa na čiernu listinu?

mucinka5512
20. jan 2022

Ahojte ja sa len chcem spýtať či nemáte niekto náhodou skúsenosť.
Splátku úveru mam k 20 dnu v mesiaci ( čo je dnes)
. Včera som bola vyberať väčšiu časť peňazí a neuvedomila som si že mi tam zostalo menej ako mam splátku o 8€ 😩🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Samozrejme hneď som z druhého účtu poslala ale to príde až dnes v priebehu dna. Lenže v noci mi už splátku vzali aj keď o 8€ menej.
Moja otázka znie či má dajú kvôli tomu na nejakú čiernu listinu alebo také niečo 🙄🙄🙄 na leto sme chceli riešiť hypotéku.
Ďakujem

andrejkap123
20. jan 2022

@mucinka5512 ak to zapltis na druhy den neboj sa nedostanes sa na ciernu listinu. Stalo sa mi to uz s hypo, peniaze som mala ale na ceste a na ucte menej o 150€. Nic sa nestalo . 🙂

monka105
20. jan 2022

@andrejkap123 Práveže ja mám inú skúsenosť, keď dotyčný meškal s úhradou splátky o deň a keď chcel následne o nejaký čas brať ďalší úver, neposkytli mu ho práve kvôli tejto meškajúcej splátke.

jakubvojcik
20. jan 2022

@mucinka5512 oni tam majú vždy nejaký limit. Ak nestihnete zaplatiť napríklad do polnoci a zaplatíte další deň nič sa nedeje. Väčšinou to ide do registra až po pár dňoch. Aj keď to v registri ukazuje že napríklad 1 deň bol klient v omeškaní s úhradou splátky, to neznamená že napríklad vo vašom prípade by to uhradil až 21. ale že by to uhradil 1 deň po rezerve, napríklad 23. alebo tak. Takže nič sa nebojte že budete mať teraz problém s riešením hypotéky kvôli tomuto.

silviazlat
20. jan 2022

@mucinka5512 išla by som osobne do banky a vysvetlila čo sa stalo, pripadne vložila peniaze priamo cez nich - myslím ten rozdiel ktorý chýbal

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
20. jan 2022

@silviazlat tu pobockarku v banke to absolutne nezaujima, na ci by tam autorka s takouto vecou chodila 🤷‍♀️ nikde si to nepoznaci ani to nebude riesit, viete kolko je takych ludi kazdy mesiac, kazdy den 😃

cherry_cherry
20. jan 2022

Nie, urcite sa kvoli tomuto nedostanes na ziadnu ciernu listinu. Na blacklist (alebo teda cierna listina) idu klienti, co su dlhodobi neplatici a potom rozni podvodnici. A potom je ten spominany uverovy register a tu ti jeden den v omeskani urcite ziadne problemy robit nebude. Banky to tam ani nereportuju kazdy den, takze v registri pravdepodobne ani nebude vidiet, ze si o den neskor zaplatila (jedine ze zhodou nahod reportovali prave v ten den, co pochybujem). Tych 8e si ale chod doplatit cim skor.

mucinka5512
autor
20. jan 2022

Všetci ste super . Ďakujem vám krásne a majte pekný deň 🙂

ladyblcha
20. jan 2022

Stale si v termine, splatku mas 20teho, sice oni strhaju hned po polnoci, ale stale je 20teho, takze dnes dorovnaju.