Dostanem pôžičku, keď som na materskej?

milka1533
24. nov 2014

Ahojte chcem sa opýtať ...🙂...ja a môj priateľ máme spoločný účet, ale ja som na materskej ...dali by mi pôžičku?🙂..ešte som ani raz nemala pôžičku čiže niesom ani zadľžená 🙂..ďakujem za rady 🙂

sissy27
24. nov 2014

@milka1533 to záleží od konkrétnej banky, od požadovanej sumy a podmienok pôžičky, väčšinou ich zaujíma príjem, nie obrat na účte... ako majiteľ účtu je vedený kto - tvoj priateľ alebo ty?
realita je taká, že ty nemáš príjem, poberáš len sociálne dávky, ja osobne by som si rozmyslela požičať peniaze osobe, ktorá nemá z čoho splácať, ale niektorým bankám (alebo nebankovkám) na tom až tak nezáleží...
a teda odpoveď je - choď sa spýtať do banky, prípadne požiadaj o úver online...

timca55
24. nov 2014

@milka1533 no čo som sa ja informovala tak asi nie , nakolko nemas prijem len soc. davky, keby si sa vratila do prace alebo neviem ci si zamestana , prip. si najst pracu ano. tym padom by ti to vypocitali z tvojho platu na kolko rokov a po kolko by si splacala., alebo sa da aj s tvojim priatelom spolocne ale tiez poradim asi to iste do banky a sa opytat.

lilli18
24. nov 2014

Ideálne by bolo aby išiel do úveru aj priateľ ak je on zamestnaný, materská sa akceptuje vo výške ako rodičovský príspevok a teda okolo 200 eur. Z toho po odrátaní životného minima na teba a dieťa nezostane na splácanie úveru.

karamel
24. nov 2014

Urcite nie🙂

maminag
24. nov 2014

ja mám síce svoj účet, tam mi chodí rodičovský aj prídavky na dve deti, som na materskej, teda na rodičovskom príspevku, a volali mi z banky, že mi ponúkajú spotrebný úver do 1000 €...

dada1212
24. nov 2014

nejaké povolené prečerpanie alebo pár sto eur možno hej. ale teda neviem na čo by ti bola menšia suma, na bezúčelových úveroch sú riadne úroky a radšej by som si našetrila ako niekoľkonásobne preplatila. ak si chceš niečo dopriať na čo práve nemáš alebo chceš bohatšie vianoce, tak potom horko zaplačeš, kedže sa ti to predraží a dlho nebudeš mať na nič, len splácať pôžičku.
ak sa náhodou pýtaš pre to, že ak by sa ti napríklad pokazila práčka, sporák alebo iná nevyhnutná vec a nemáš rezervu, odporúčam radšej nejaké splátky vybavené priamo u predajcu napríklad cez home credit alebo cetelem, treba si pozisťovať, často bývajú aj akcie že ak napríklad splatíš do roka, máš to bez úrokov a navýšenia,

mariabarcellona121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz