Doplnkové dôchodkové sporenie - rada

20. sep 2021

Ahojte prosím o radu. V roku 2016 som si založila DDS z dôvodu nástupu do práce ktorá bola riziková čiže som si sporenie musela založiť.V tej práci som bola cca tri mesiace počas ktorých som si tam poslala 15€ mesačne ale odvtedy tam nesporim nič. Zaujíma ma či je možné toto sporenie zrušiť . Našla som na nete že je možné zrušiť ho jednorazovým vyrovnaním čiže by som zaplatila sumu ktorá je momentálne našporená?? Prípadne je možnosť zrušiť ho keď tam dlhodobo neposielam peniaze?? Ďakujem veľmi pekne za rady. 🥰

hellwant
20. sep 2021

co viem platilo, ze po 10 rokoch je mozne vybrat peniaze, ktore ste vy vlozila, ale nie tie ktore vam vkladal zamestnavatel- ak vam vkladal -neviem, ci sa nieco zmenilo.

janetinka27
20. sep 2021

podmienky v zmluvach sa rokmi menili, treba kuk do tej vlastnej, malo by to byt v nej uvedene. pripadne kontaktovat spolocnost, v ktorej je sporenie zalozene

michal000
10. okt 2021

ja by som to kvoli tym 45 eur ani neriesil, od roku 2023 sa bude 3. pilier menit a tiez mozno budes mat zamestnanie, kde zamestnavatel bude prispievat, potom sa ti ten pilier oplati a nebudes ho musiet znovu zriadit