Domáce šetrenie peňazí

sosana123
30. máj 2024

Ahojte,

chcem sa vás opýtať, či máte nejaké tipy na "domácke" šetrenie peňazí? Ak poznáte nejaké chytré triky, pri ktorých vydržím dlhšie ako týždeň a podarí sa mi niečo našetriť, budem vám vďačná.

katkaseiner
30. máj 2024

Z mojej strany setrenie zacina tam, ze zbytocne nebeham do obchodu, cize ziadne take ze zbehnem pre 2 jogurty, ci cerstve pecivo...lebo este prihodim toto a hento a 2 jovurty ma stoja tak 30e . Obmedzit reštaurácie, prípadne raz za cas donaska (vtedy clovek usetri na pití, lebo si da bud vodu zadarmo alebo nieco co uz doma je kupene.

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaroslav81
30. máj 2024

štrenie je ako vlohy, buď vieš šetriť alebo nevieš a podľa mňa sa to nedá naučiť...nikdy nepochopím, že si ženy prídu po rady na MK ako šetriť. Veď to musíš vedieť sama. Jedz celý mesiac suché rožky a ušetríš asi 300€ na jedle. Dobrá rada?

januska12323
30. máj 2024

Nemíňaj zbytočne a máš ušetrené. Keď máš potrebu všetky peniaze minúť to už bude ťažšie udržať.

cacianka
30. máj 2024

Takých rád je mrte, po celom internete. Ale my nevieme, kde máš ty svoje slabiny, kde sa dá šetriť u teba. Svoje poznáme.

gejb
30. máj 2024

@sosana123 keď príde výplata tak si hned presun určitý obnos peňazí na vedľajší sporiaci ucet a nechas si na bežnom len toľko koľko vieš, ze naozaj potrebujes (plus par € navyse "vreckove"). Ja som si tak dokázala našetriť veľmi rýchlo

deti95060810
30. máj 2024

ja stále tvrdímže to musíš mať v sebe... ja keby som mala aj miliony - šetriť budem stále.
potraviny nevyhadzujem, varím podľa sezóny, kupujem veci v akcii, aj oblečenie sa dá kúpiť v akcii - na konci sezóny mikina pre dieťa 5 e - tak kúpim o číslo väčšiu,
do obchodu je ideálne chodiť so zoznamom a toho sa držať, u nás žiaden alkohol sa nekupuje, rešt, nenavštevujeme.... sladkosti obmedzujeme - radšej ovocie .... zeleninu si pestujeme...

tundra
30. máj 2024

Zle polozena otazka.Otazka mala zniet:"Ako zvysit mesacny prijem"😉Nz.

7miriam77
30. máj 2024

Všetci ľudia nevedia šetriť, to musíš mať v sebe, ja som si vždy a aj si viem ušetriť peniaze a popritom mi nič nechýba. Hlavne sa treba vyhýbať zbytočným nákupom, človek je zahlteny vecami, ktoré ani nepotrebuje. Keď chceš ušetriť na strave, vždy si pozri akcie a var jedla, ktorých ingrediencie sú práve lacné. Nenakupuj zbytočnú a predraženú kozmetiku. A čo sa týka oblečenia, to nemá absolútne žiadnu hodnotu, sú to handry....nepotrebuješ značkové. Potrpim si jedine na topánkach, ale tie sa nekupujú často

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
30. máj 2024

@jozko_z_lesa a preto sa prikrývame takou perinou na akú máme.. to vieš 4 deti čosi stoja... 😉

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka700
30. máj 2024

@sosana123 pozri si reláciu extrémny zgrlosi ako inšpiráciu 😂

maxalla
30. máj 2024

Tiez neviem setrit, tak som to vyriesila tak, ze peniaze, ked mi pridu, hned posielam na sporenie, z ktoreho ich nemozem len tak vytiahnut. Peniaze na pravidelne vydavky mam tiež osobitne.

natiblaskova
31. máj 2024

@sosana123 každý mesiac si odložím niečo bokom z výplaty sú to menšie čiastky 20-30-50 podľa toho koľko dostanem výplatu a potom ku koncu mesiacu keď vychádzam tak niečo prihodím( nie vždy)

natiblaskova
31. máj 2024

Tak isto mám dva účty na jeden mi chodí výplata a na druhy ostatné príjmy a iba jeden používam neprehadzujem si peniaze naraz. Nemám peniaze na kope aby som nemala pocit, že mám peniaze😅😂

larinka552
31. máj 2024

Na jedle sa da setrit. Ze nechodis po restauraciach ale varis si doma. Zo surovin, ktore si nakupis v akcii 😃 Potom vypinanie vody, svetla, vytahovat elektroniku zo zastrcky, v zime menej kurit 😁

margotka17
31. máj 2024

Ja šetrím tým, že som ubrala na sladkom, veľmi veľa som minala na sladkosti. Už pozerám ceny potravín, nie iba hádžem do košíka. Casto nakupujem v akcii, doma máme vždy v sobotu prívarky na obed s volským okom. A jedla varím doma, občas ak je to nevyhnutné dáme restiku. Prikurujeme krbom cez víkendy.....

eskop
2. jún 2024

@sosana123 dávaj do pokladničky 🤣 mám takú kde sa nedá vybrať a na konci roka tam mám nieco

laluska123
3. jún 2024

To človek asi musí mať v sebe... Ja to nemám 😂 ale držím palce, možno baby dobre poradia

amanda1977
23. jún 2024

Jej super,dajte prosím foto pokladničky,ja dávam do hrnčeka,ale vždy niečo sa nájde☺️,a potrebujem niečo vybrať.

amanda1977
23. jún 2024

@eskop Prepáčte prosím ,ja som príspevok pre Vás o tej pokladnice dala nižšie bez označenia Vášho mena ☺️

eskop
23. jún 2024

@amanda1977 takéto.. to len vyrezete nožíkom.. takže ja šetrím už nejakú dobu a kým nebude plná nevyberie a dcérka má takú tiez😊