Dokedy prihlásiť drobca v zdravotnej poisťovni?

marcelino
30. dec 2009

Ahojte, viete mi niekto poradiť do kedy je potrebné nahlásiť dieťa v zdravotnej poisťovni? Ktorú si mám vybrať?

rybka7826
30. dec 2009

ahoj, ja dam svojho drobca tam, kde som aj ja - VSZP, nahlasit musis do 60 dni od narodenia, potrebujes kopiu rodneho listu. pytala som sa osobne a povedali, ze netreba cakat, ale radsej prist co najskor.

nadhera
30. dec 2009

mna by skor zaujimalo /nepatrala som/ , co s tymi "nepoistenymi" dnami. nebude to niekedy niekde chybat? obaja moji su prihlaseni cca 7dni po narodeni.

kisska
30. dec 2009

nadhera - kym dieta neprihlasis do ZP, tak "idu" z tvojho zdravotneho poistenia.
Ja mam maleho v Unione a aj malu dam. Hlavne kvoli tomu, ze preplacaju navstevu lekara u nas doma do jedneho roku. Sice sme to nevyuzili (ani poziciavanie monitoru dychu), ale pre istotu 😉

nadhera
30. dec 2009

hm,to som nevedela, tusila som vsak, ze zadarmo to isto nebude 😀

teraz prechadzam do unionu aj ja /zo spolocnej/ , obe deti mam apolo - doktorka bola pri oboch doma, ale ine vyhody ziadne.

kisska
30. dec 2009

pre mna je dolezite, ze ani komplikacie 😉 pytala som sa dokiny, ake ma s nimi skusenosti a hovorila, ze su bezproblemovi... zatial. Aj pri schoaseni pri nepovinno-povinnom ockovani sa s nimi dalo rozumne dohodnut 😉 .