Dokážeme vyžiť z našich financií?

9. jan 2021

Ahojte ,
chcela by som trošku poradiť čakam bábätko a s priateľom chceme isť na byt kedže nemôžeme byť u neho ani u nás. Stačí nám garsonka uskromníme sa len aj tá sa pohybuje okolo 350€ cca. Chcela by som sa spýtať kedže naozaj nemam šajnu, ja som nepracovala ešte som len vyštudovala tak nárok na materskú nemám , ale čo som si našla na internete dostanem mesačne približne 295€ No problém je v tom že priateľ zarába 800€ myslíte že dokážeme z tohto vyžiť jasne že sa uskromníme , ale chcela by som váš názor čo si myslite. Vobec neviem koľko ma vyjde malé bábátko a koľko minieme my na seba 🙂

ckocka
9. jan 2021

350Eur čisto nájom, alebo plus energie, voda a služby? Internet, telefony, poistky, auto?
Má muž dotované obedy, alebo si ich bude kupovať v reštaurácii, alebo budeš všetky jedlá variť a bude si nosiť obedy z domu? Cestovanie autobusom, električkou - kolko?
Z tvojich údajov ti nikto rozumnú odpoveď nedá. Sadnite si spolu a všetky výdaje čo vás napadnú spíšte - potom sa možete rozhodovať.

belllinka
9. jan 2021

Traja s dietatom budete mat velky problem najst garzonku do prenajmu. A ak by sa aj niekto zlutoval, tak to urcite nebude iba za 350.

struhanka
9. jan 2021

Vo väčšine prípadov budú od vás chcieť mesačný/dvojmesačný depozit. 350 E je cena za garsónku už s energiami, vodou a internetom? Ak nie, počítajte aj s týmito nákladmi. Ušetríte, ak si priateľ bude nosiť do práce na obed uvarené jedlo z domu. Naj je navariť na viac dní. Ušetríte za umelé mlieko, ak budete dojčiť. Treba počítať s pravidelnými nákladmi na plienky, detskú kozmetiku, prípadne lieky. Oblečenie, hračky sa dajú poriešiť cez bazár, rodina i kamaráti vám po narodení dieťaťa tiež budú chcieť niečo podarovať. Ako bolo písané vyššie, obaja si k tomu sadnite a spočítajte svoje doterajšie náklady na život plus náklady na bývanie, energie.

autor
9. jan 2021

@belllinka aha to som nevedela ďakujem

lucka_ke
9. jan 2021

nemáte možnosť mestského bytu? podnájmy sú pomerne drahé

janickacrazy
9. jan 2021

ja si myslím, že to dáte, veľa vecí pre bábo si možeš kúpiť na bazariku tu za lacno, aj kočík, postieľka alebo sa popýtaj u príbuzných, či niekto nepredá alebo nepodaruje oblečko alebo iné veci pre malé

caroline_
9. jan 2021

my mame dvojizbovy byt za 370e mesacne, ked sme este byvali v rodnom meste platili sme 300e za jednoizbovy byt, a chvilu robil iba manzel a zarobil cca 700e, boli sme dvaja plus macka a vyzili sme v pohode, teraz by sme z takych penazi uz nevyzili, zvysil sa nam standart, ale ak budete musiet tak nejako vyzijete, pripadne rodicia nevedia pomoct?

caroline_
9. jan 2021

v akom meste zijete ?

kubkovamama
9. jan 2021

V pohode vyjdete.Ak budeš kojit,bábätko okrem plienok a pár kusov oblečenia nepotrebuje veľa,nakúpis na bazáre,darujú ti atd.Neviem aká si lokalita,keď som bola sama s deťmi,bez problémov som našla podnájom,u nás sú ceny okolo 400-500€ za zariadené malé byty.Z 1000ky musíte vyjsť.Ja som vyšla z mensieho prijmu a to už som platila školu,škôlku,cestovné atď.pre troch

rachel36a
9. jan 2021

Nebhdete jazdit na Malorku ale v pohode sa vyzit da....

terina25
9. jan 2021

A nie je pre vas lepsie radsej si kupit svoj byt ako podnajom?nepises v akom meste byvas. Dali by ste mozno 600eur byt,hypo,energie,ale mali by ste svoj byt. A z 500eur vyzijete slusne. Ja mam 2 deti a zvysi mi menej a vyzijem.

hettinka
9. jan 2021

Dokážete vyžiť, lebo budete musieť. Čo iné chcete robiť? Zostať na krku rodičom nemôžete.

Zhanaj teraz nejakú brigádu. A aj muz nech si ešte niečo zháňa na privyrobenie.
A nikto nehovorí, že musíš byt na materskej 3 roky. My sme tiež nemali na začiatku veľa, síce sme mali kde bývať, ale aj dosť veľké výdavky s tým spojené. Dcéra mala 3 mesiace, keď som začala pracovať, najskôr z domu + raz do týždňa 3 hodiny mimo domu, od roka som nastúpila na pol úväzku (3x do týždňa ráno). Bolo zo ťažké, ale vyžili sme, skromnejšie.

Čo si vyštudovala?

drzaopica
9. jan 2021

Budete musiet🙂ale nemyslim si, ze by ste to nezvladli len treba rozumne hospodarit, nspisat nutne vydavky prehodnotit sumu za mobil, ci je fajciar?Rozumne naplanovat co budete varit....este dostanes kocikovne co najviac sa snazit usetrit pre pripad nudze.mozno Vam rodicia pomozu s niecim....

jankaovecka
9. jan 2021

Mozno keby si pokusite zobrat hypo a byt kupit. Neviem ake plany mate s byvanim v buducnosti. My sme boli v takej istej situacii, ja po skole s babom a muzova vyplata, ale hypoteku nam dali, sice 7 rokov dozadu, ale dali. Za najom zbytocne platit..cojaviem🤔

c_est_la_vie
9. jan 2021

@jankaovecka
@terina25
Kočky a kto im dá hypo? Veď ona doteraz nikde nerobila, rodičovský sa ako príjem neráta. A ked chlapovi lz platu odmyslia vyživovaciu povinnosť a hmotnú núdzu tak im vela nezostane.

Plus teda na hypo treba teraz mat 10-20 % ceny nehnuteľnosti, co pochybujem ze majú. A dá sa to riešiť spotrebakom, ale to by prvé dva roky mali ledva na chleba, kým by ho splatili.

Ja by som z 1000 mesačne neprežila, takže u mňa by bola voľba jasná- zostať dva roky u rodičom, dosetrit na hypo. Nevedela by som žiť s tým, že ked sa niečo stane ( chlap na pn, pokazené auto atd) nezostane mi ani na stravu.

terina25
9. jan 2021

@c_est_la_vie mne dali hypo z platu 650eur a mam 2 deti. Jemu z 800 by tiez mali dat. Len stale neviem v akom meste byvaju

jankaovecka
9. jan 2021

@c_est_la_vie ani ja som nikde predtym nerobila a muz zarabal omnoho menej ako teraz a dali nam. Treba sa v banke spytat, lebo sa to meni. V banke daju len 80% z ceny nehnutelnosti, moze to byt problem, to ma nenapadlo.

darkswan
9. jan 2021

@terina25 len na to im niekto musi dat hypo, plus by mali mat 20 percent hotovosti vo vacku

stela1996
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_ke
9. jan 2021

@stela1996 nič som nebrala a jedla som normálne, určite je to kopa ušetrených peňazí a je to aj pohodlnejšie priložiť dieťa keď je hladné, kedykoľvek aj v noci

stela1996
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_ke
9. jan 2021

@stela1996 neviem čo myslíš pod pojmom poriadna, jedla som normálne aj počas tehotenstva aj počas kojenia, rovnako ako aj potom, nič výnimočné som si nemusela kupovať

simca06022011
9. jan 2021

@stela1996 a zena co nedojci nepotrebuje taktuo stravu? :D ci kupim UM a mama bude na suchych rozkoch a vode?

stela1996
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stela1996
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienocka2808
9. jan 2021

@stela1996 uz ked citam tie sunky mam dost... ked sa mamicka stravuje vyvazene, tak nema ziaden problem s kojenim. Neviem odkial si prisla na to, ze prispievatelka sa stravuje na sackovych polievkach a rozkoch z pastekami. prosim ta neprehanaj. Zachadzas zbytocne do extremov.

bettie
9. jan 2021

@lienocka2808 tiez ma to pobavilo, hlavne to "mimoriadne kvalitnu stravu" 😀

stela1996
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienocka2808
9. jan 2021

@stela1996 ale urcite je kojenie lacnejsie ako umele mlieko.

elizabet173
9. jan 2021

@stela1996 prosim ta, aku kvalitnu stravu mali zeny pred 60-70 rokmi? A odkojili osem deti. Kojenie je nepomerne lacnejsie, ako umele mlieko. Nemenila som svoje stravovacie navyky pocas kojenia, iba som pila viac tekutin