Dokážeme vyžiť z 800 eur?

natalia_r
26. jún 2022

Je tu niekto s podobnym rozpoctom? Po zaplateni, hypoteky a sekov nam ostane v rozpocte 800 eur na mesiac. Sme davaja s rocnym babom. Vsade len akcie pozeram, tie ceny su hrozne...

iritka
26. jún 2022

@natalia_r podla mna v pohode, ked je to rozpocet po zaplateni energii a hypo

nikuska412
26. jún 2022

Ak je to rozpočet po zaplatení výdavkov, tak si myslím, že to je v pohode. 🙂 A určite sa dá vyžiť. Držím palce.

evita_g
26. jún 2022

v pohode vyžijete. aj ušetríš z toho. možno ak si bola zvyknutá nakupovať "bezhlavo", treba trošku pribrzdiť a pred každým nákupom si rozmyslieť, či to skutočne potrebuješ (teraz nemyslím stravu, ale veci ako oblečenie, kozmetika a pod.)

buberova
26. jún 2022

Tiež si myslím že je to reálne.. treba sa uskromniť ale dá sa to 🙂

elementissa
26. jún 2022

No samozrejme, že áno. Veľa ľudí má 800€/mesiac ako rodina v čistom pred zaplatenim výdavkov a nejako prežijú. Na stravu dáte 300-400, podľa toho, ako sa stravujete. Zo zvyšných 400 máte aj na zábavu aj na šetrenie/investovanie. Dieťa vám ešte nechodí do škôlky, nemá krúžky. Ak by si platila 400-500€ za nejakú normálnu škôlku, tak to je už o inom, to by ste potrebovali vyššie platy. Ale dokým pôjde do škôlky dieťa, tak vám stačí.

ecko80
26. jún 2022

@natalia_r Da sa. Nam zostava po zaplateni hypoteky, najmu a energii tiez tych 800€. Mame 2 male deti. Nie je to na nejake vyskakovanie, ale zas mame, co potrebujeme.

x_mery_x
26. jún 2022

Jezisi mat 800, to by sme si este aj odlozili, my mame len 400€.

annamalaga
26. jún 2022

To je ešte dobre, inde majú toľko a musia ešte čo to poplatiť.

kacena4
26. jún 2022

no to super peniaz, my sme ani tolko nemali a mala som 2 deti po roku a materska bola par € nie ako teraz.

tosomja
26. jún 2022

@natalia_r 🙄 že 800€ po zaplatení výdavkov. Ešte aj odložiš keď nie si náročná. Mne stačí 500€ pre tri deti mňa a priateľa. A zvyšok odložím.

cickamon
26. jún 2022

tiez mame cca tolko, teda nejakych 50-100 eur mesacne viac, ale 2 deti a z toho jednu skolkarku 5 rocnu co uz ma aj kruzky...ja este dokazem usetrit... pred zvysovanim cien som odkladala cely rodicak, teraz uz iba tak 100-150 eur, samozrejme klasicky mesiac ked nemame extra vydavky

mpg
26. jún 2022

@natalia_r S jedným dieťaťom by sa dalo z toho vyžiť, ale treba kupovať len potrebné veci a dobre je aj variť, rozplánovať si to dopredu.

sapa20
26. jún 2022

Nám ostáva polka z toho co máte vy, sme štyria a dá sa to zvládnuť

saxana000
26. jún 2022

Je to strasne diskutabilne.kolko mate aut?ako casto tankujete? Fajci manzel?alebo pivko nejake?co varis ako casto?nejake intolerancie bio potraviny?varis doma?stravujete sa vonku?je ine dusit lososa na masle s cerstvou zeleninou alebo navarit sosovicovy privarok s chlebom a uvarenym vajickom. mate nejake zaluby chodis na zumbu?manzel do fitka? Lebo to vsetko su take tie skryte 20euracky co odletuju v lete duplom lebo idete na zmrzlinu na pizzu na kupko na vylet do zoo.ale z 800e sa podla mna da vyzit celkom slusne..

saxana000
26. jún 2022

@x_mery_x tomusi byt brutal..ved tolko davam len na stravu a kde je ostatne..😩

luccija
26. jún 2022

Zrataj si pausal, poistky, benzin , stravu staci, ze pride nedoplatok, poistka na auto, zimne pneu, zubar..
Vyzijete, ale budes vsetko skrtit urcite neusetrite.Zalezi aj ci vam niekto da domacu zeleninu, vajicka, maso..

natalia_r
autor
26. jún 2022

@tosomja 500 eur pre 5 ludi? Pri cenach potravin, ja necham 100 eur v obchode a dokopy nic nemam a to fakt kupujem najlacnejsie...

kikushaa
26. jún 2022

800€ je uplna lahoda po zaplateni sekov a hypo.

ukulela
26. jún 2022

@natalia_r zalezi, co vsetko este treba platit. Len strava, ci benzin, lieky,.. ale teda 800 je este dobra suma, pokial teda nezivite 2 dzipy a 7 izbovu vilu s bazenom. Strava isla strasne hore, tam treba premyslat. A pomaha planovat jedalny listok.

zmrzlinka2021
27. jún 2022

@natalia_r
Aj potraviny sa daju nakupovat s rozumom. Nepotrebuje clovek mat kupene tri druhy sunkov, syra, 5 druhov ovocia a neviem co este.... to len my sme si zvykli na takyto nadstandard a povazujeme ho za standard.

Dokonca je u nas na slovensku bezne jest bezne aj maso... co je celkom luxus.

maminka2013
27. jún 2022

@natalia_r tak ja sa asi hanbím s naším rozpočtom.. my sa tešíme mesačne po zaplatení všetkého, že ostane 500 na jedlo, oblečenie a kozmetiku a to ešte odložíme pokiaľ nemáme vzýšený výdavok /okuliare pre dcéru, lieky, doplatky ai/.

maminka2013
27. jún 2022

@zmrzlinka2021 mäso je v mnoho prípadoch lacnejšie ako zelenina a ovocie..

si_sa_6
27. jún 2022

Ak je to potom suma už len na jedloo, benzín a tak, tak si myslím, že by to malo byť v pohode. Jasné treba sa občas poobhliadať po jednotlivých cenách a tak ale tak to robí už pomaly každý z nás

akzuzs
27. jún 2022

My me tri deti 14r.,11r. a 9mes. a ostane nám po zaplatení menej ako 800 a vyzijeme.Nevyskajueme si a riadim sa heslom. "Potrebujem,nepotrebujem alebo chcem.Ak chcem,tak to nepotrebujem"

veronikastrickova
27. jún 2022

Nadherne peniaze. Ked nekupujes blbosti da sa to. My neusetrime nic, vsetko ide do prerabky domu. Setrime na tom, ze platime viac elektriku, vodu a vracaju nam. My sme na tom podobne po zaplateni uctov, teraz nam pride este skolku platit 200€ mesacne za 2deti v sukromnej. A syn ma intolerancie, pri nom to strasne ide do penazi.

paladia
27. jún 2022

Keď som bola na rodicaku, ostávalo nám po zaplatení cca 450e pre 2 dospelých a 3 deti. A vyzili sme. Teraz robím a ostáva nám okolo 800e, žijeme ako králi v porovnaní s predošlým stavom. Takže podľa mňa sa to dá úplne pekne.

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zemiakovysalat
27. jún 2022

Ked mas zaplatene šeky a hypoteku tak áno. Žial su slobodne matky ktore žiju z 800 eur

moravcikovalucia
27. jún 2022

@natalia_r určite, my sme 5 člená rodina a tak do 600 mesačne minieme potraviny drogéria lekáreň atď.