Dobrovoľné nemocenské poistenie a materská

jarmila1977
14. feb 2012

mamicky,je niekto v takej situacii ako ja?od zajtra nastupujem na matersku dovolenku-6 tyzdnov pred porodom.termin mam 31.3.2012.som dnp-na,ale 270 dni mi uplynie az 7.5.2012.netusim,ci si to poistenie mam platit i nadalej alebo ho uz zrusit?bola som sa pytat na urade,ale tam mi vahavo povedali,ze nebudem mat narok na zvysenu matersku,nakolko mi este neuplynulo 270dni od zac.poistenia.radili mi to zrusit,lebo aj tak by som do maja uz platila zbytocne.a to zaplatene poistne mi aj tak nevratia,vraj prepada...mate s tym niektora skusenost alebo viete poradit???

tomynika
14. feb 2012

ahoj no na socialke ti povedali pravdu narok mas az keby si mala zaplatenych 270 dni bohuzial nateba sa to nevztahuje, ano zbytocne si to platila a peniaze ti nevratia. Zrus to

drnduliak
14. feb 2012

jj, zrus to, je ti to nanic ak nemas ku dnu nastupu na MD zaplatenych 270 dni za posledne 2 roky, tak ti je to nanic

jarmila1977
autor
19. feb 2012

dakujem za rady......fakt to pan minister kraaaaasne vyriesil 😒 😒 😒

emilii
19. feb 2012

ja som v obdobnej situácii ..pripoistená som bola cca 2 roky .. náhodou som sa teraz vo feb. dozvedela, že ženy ktoré zostanú tehotné do 31.1.2012 sú v ochrannej lehote čiže budú mať nárok na zvýšenú materskú ... neplánovane som zostala tehotná zač. jan.... no keď že ma nikdy nik neinformoval o tom, že sa počas tých cca 2 rokov zvýšil min základ .. zostala som tam dlžná 8 eur, ktoré som hen´d vyplatila... "milá " slečna mi však povedala , že nemám nárok na materskú, lebo som dlžila 8 eur a zaplatila ich o 5 dní neskôr ako som mala.. a to som sa o nedoplatku dozvedela úplnou náhodou ... celé je to na hlavu postavené .-((((

2danculik
21. feb 2012

ak nemocenské poistenie zamestnanca vzniklo:
v kalendárnom roku, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie materského, a toto nemocenské poistenie trvalo najmenej 90 dní pred dňom, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie materského, rozhodujúce obdobie na zistenie DVZ je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie materského

To znamená že ak mám v oktobri termín, stačí sa mi zamestnat na min 90 dní, aby som mala Rozhodujúce obdobie vypočítané z tohoto roku a nie predošlého????
http://www.socpoist.sk/materske/1293s

magda29
30. mar 2012

Ahojte ak sa smiem spytat kolko cini ta suma ked chcem aby som mala zvysenu matersku a platila i to dobrovolne. Ci to je na mne? Dakujem.