Do ktorej banky si ukladať peniaze?

lele97
5. júl 2021

Prosím odporučte nejake sporenie/vklad kde nemusím pravidelne vkladať peniaze ale len keď chcieť a mat. Hlúpe komentáre typu vyzisti po bankách si nechajte.nemám na to čas. Chcem mať takto prehľad a ísť rovno s tým do banky. Vďaka.

mytoyou
5. júl 2021

zlaté mince

evka64
5. júl 2021

@lele97 do banky sa neoplati, nemas z nich nic...radsej do fondov

suzitok
5. júl 2021

Vklady a sporenia by som neriešila vôbec...radsej investovať

tncka
5. júl 2021

@lele97 o akej sume cca sa bavime? Nakup byty,resp.pozemky,do banky by som to nedavala vobec,nemas z toho nic

deti95060810
5. júl 2021

pozri finančná hitparáda.sk
tam nájdeš banky kde majú ešte ako tak úroky...

deti95060810
5. júl 2021

@evka64 fondy? tam tiež ľahko prerobíš...

aduskatt
5. júl 2021

realitný fond, sporenie v banke nie je zrovna fajn

marci77
5. júl 2021

ano, sporenie v banke je o nicom ......ak mate zvysne peniaze treba investovat, napr. finax

lele97
autor
5. júl 2021

Tie peňazí sú na sporenie pre deti. Keď dostanú na narodeniny, vianoce atď.. Mali sme to na vkladnej knižke ale tie končia. Takže nejakú istotu kde nemusím pravidelne vkladať ale nebudú ani doma na knižke.

dr_smajlik
6. júl 2021

@lele97 ja pracujem v banke a na rovinu ti poviem, že dnešné úroky na depozit ných produktoch stoja za prd. Dnes už v rámci banky má nejaký zmysel len investovanie v podielových fondoch alebo potom ísť do investičného zlata. Otázka je, kedy sa chceš po peniaze dostať. Termínované vklady a vkladné knižky sú už pasé. Fondov sa netreba báť, keďže ak ide o sporenie pre dieťa je predpoklad, že to tam bude pár rokov.

123369
6. júl 2021

@lele97
@dr_smajlik vkladne knižky končia? Mám ju aj ja aj dcérka . Mňe sa tam mesačne strha iba symbolicka suma a dcérke tam dávam tiež po narodeninách či vianociach čo dostane. Prišiel mi teraz z banky papier, že úroky sa rušia,ale nech si trhnu a nechajú si ich, mám tam aspoň peniaze čo si tam dávame mi.Toto mi stačí, mať niekde nejakú aspoň rezervu.Ale o zrušení neviem veru nič 🤷.

lele97
autor
6. júl 2021

@123369 postupne sa budú rušiť.

mamamasama
6. júl 2021

nakolko nas pred rokom okradli hackeri a banka nam nevratila ani cent, odporucam do ziadnej!!!

liljana
6. júl 2021

Jedine sporenie, co sa dnes oplati kvoli inflacii, je do ponozky a predcasne vyplacanie hypoteky na nejaku nehnutelnost po castiach, vzdy ked bude ponozka plna.

marion09
6. júl 2021

@lele97 ano zrusi sa moznost zalozit vkladnu knizku ale ked uz nejaku mas tak ju budes mat do veku dietata ako si uzatvarala v zmluve

suzitok
6. júl 2021

@123369 my sme napriklad pri zrušení knizky platili dost vysoky poplatok a tiez % z nasporenych penazi... neviem ale povedať, co za knizka to bola, este nejake staré, moji rodičia to zakladali
Pri druhej som uz taka hlupa nebola, postupne som peniaze povyberala a knižku som nechala tak, s minimálnou hodnotou, ktorá na nej mala byt a nasledne som zrusila

pleja
6. júl 2021

Prima banka účet plus sporenie. Je to pravidelne sporenie 10 až 20 eur mesačne tusim na 3 alebo 5 rokov s 5vpercentnym úrokom. Keď Ty tam nechceš vkladať pravidelne pošleš tam nárazovo nejaku sumu, z tej ti budu brat, budeš iba sledovať ci tam je dosť peňazí. Potom iba podielové fondy na investovanie ak nechceš aby iba peniaze strácali infláciou a to si musíš preštudovať aby si sa rozhodla. Žiadna skratka nemám čas neexistuje. Na financie treba
mat čas aby sa človek rozhodol.

evka64
6. júl 2021

@deti95060810 no ani nie, ked vies do akych investovat..maju pekne vynosy a su bez poplatku
Jasne, ze to skace raz hore, raz dole podla toho ako sa hybe trh, ale treba na to pozerat s dlhodobeho hladiska

evka64
6. júl 2021

@deti95060810 napr. Finax...do fondov cez banku by som nesla

123369
6. júl 2021

@suzitok no ja ju rušiť sama od seba nechcem, dokonca čakáme druhé a tiež by som mu chcela založiť knižku.A ak by ju zrušila banka snáď nebudú odomna pýtať za to poplatok keď to bude ich záležitosť,teda dúfam 😬

suzitok
6. júl 2021

@123369 isto ti navrhnú ine riešenie, kam presunúť peniaze, len si treba dat pozor na to, aby nieco totálne nevýhodné nevymysleli

123369
6. júl 2021

@suzitok veď toto

cubo2
6. júl 2021

ak to chces ze sporenie na pol roka, tak si nechaj na beznom ucte .. ak to chces na par rokov, napriklad ze 5 alebo 10, tak sa pozri po ETF fondoch, napriklad finax.. nechcem im robit reklamu, ale zda sa mi, ze maju celkom ferovu ponuku. Nieco podobne ponukaju aj Partners investments, ale za vyssie poplatky..

123369
6. júl 2021

@liljana tiež si hovorím, že to bude najlepší spôsob a schovať do psej búdy máme rotvajlera 😀

nelca84
6. júl 2021

@123369 cudujem sa, ze si taka spokojna, ze mas peniaze na VK. Si si vedomá toho, ze úrok je tam 0,01 alebo ziadny a inflácia je zhruba 2% ročne, cize si v permanentnej strate... a este chces zalozit aj dalsiu...

pleja
6. júl 2021

@nelca84 Tiež sa čudujem, koľko báb tu píše o vkladných knižkách že ich zakladajú a že sú spokojní...produkt, ktorý je dávno passé, celé zle, finančná gramotnosť 0 bodov. Presne ako píšeš inflácia z tých peňazí pekne ukrajuje.

dr_smajlik
6. júl 2021

@123369 SLSP dáva výpovede z VK, my zatiaľ nie, ale nové už nevydávame. S VK je to len oštara, ak chceš vyberať musíš ju mat u seba. Ak chceš podobný produkt bez úroku otvor si termínovaný vklad a ten vidíš aj cez banking. To ale čo tam vložíš bude mať o 5 rokov menšiu hodnotu, lebo inflácia je vyššia ako úroky. Ak to chceš prebiť, dnes už len fondy a investovanie.

jurkaa
7. júl 2021

Ja mám v slsp fond maximalizovany výnos a nesťažujem si pekné to tam rastie.

vamajka
17. aug 2021

@dr_smajlik rodicia 65+ chcu zrusit VK V SLSP teraz je to zdarma. Nevedia kde maju dat tie peniaze maju 65+ a nerady by to davali niekde na viac ako 1 rok. V SLSP ponukli Kombi vklad s tym, ze 1/3 bude na terminovanom vklade na 1,5% a 2/3 aktivne portfolio pani za okienkom tvrdila, ze tam bude rocny vynos min. 6% no neviem akosi sa mi to nezda. Nevies poradit?

nelca84
17. aug 2021

@vamajka vykonnost fondov si vies vyhladat, aktivne portfolio ma priemerny vynos 2%, aj ked za posledny rok je to tych 6%. Celkovo sa fondom momentalne dost dari, ja mam podobne investovanie vo vubke ale teda menej konzervativne fondy kde je vynos 14% a v dalsom cez 20%. Tych 6% je urcite realnych.