Dlhy za ex

19. feb 2024

Dobrý deň. Mam otazku.. ex sme už 3 roky rozvedený, no mal požičané peniaze od niekoho známeho a mne veľmi blízkeho. Chyba bola na zaciatku hned v tom, že nebolo nic podpísané ani ziadna zmluva spísana o "pôžičke". Donedavna riadne platil, no rozhodol sa prestať a ten clovek(mne blizky) si pýta odo mna peniaze respektivne aby som ja to splácala, samozrjeme ze si nechcem pohnevat velmi blízkeho cloveka a tiez nechcem aby ostal na tom zle ked si bral spotrebak koli tomu, ale tiez som v situacii ked proste si to nemozem dovolit platit. Aky máte nazor?

deti95060810
19. feb 2024

určite by som neplatila...nech kontaktuje tvojho ex...

melanta
19. feb 2024

Ak je to tebe blízka osoba, tak pochopí, že to nebudeš splácať, pretože tie peniaze si si nepožičala ty. Ak to nechápe, tak ti nemusí byť ľúto, ak si takúto osobu pohneváš. Nech si dotyčný rieši uvedené s ex.

cookie29
19. feb 2024

A ta pozicka bola este pocas manzelstva ci az po rozvode? Ak to bolo pocas manzelstva, je to otazne... ak to bolo po rzosvode, tak 100% suhlas s
@melanta

anjelicek26
19. feb 2024

Tri roky po rozvode by som to, co robi-nerobi ex skutocne nebrala ako moju zodpovednost. Vysvetli cloveku, ktoremu dlzi, ze bohuzial si to musi vymahat cez neho, ty na to nemas paky.

autor
19. feb 2024

Pozicka bola pocas manzelstva, on si od vela ludi napoziciaval peniaze, no ale tento mne velmi blizky clovek to pýta odo mňa.. no popravde asi je to taka hnusna situacia a pre mna velmi zla lebo ten blizky clovek je moja mama

anjelicek26
19. feb 2024

Tak mame peniaze daj. Ale s tym - ze ona ich bude dalej vymahat cez ex, ako keby to zaplatene nebolo. Ked ich od ex dostane (sudne to potrva dlho), tak ich tebe vrati... mozno by to bol kompromis. Neviem, aka suma to je.

zdenka11081983
19. feb 2024

Ako Ti vyššie napísali, keby bol blizky chápe to a nepýta od Teba. Slušne by som ho odkázala na Tvojho ex..

titla
19. feb 2024

Ja by som citila moralnu povinnost tie peniaze vratit. Kedze dlh vznikol pocas manzelstva je Vas spolocny, to ze tie peniaze oplieskal cele na seba (ak) je uz medzi Vami dvoma. Ale ak on je hajzel a prestal platit, citila by som povinnost dlh splatit, hlavne ak sa jedna o moju mamu - hoc aj po mensich splatkach. Ta hadam zas bude mat pochopenie, ake velke splatky si mozes dovolit.

liv1
19. feb 2024

Ak to bola tvoja mama a pocas manzelstva, tak jej toe peniaze daj. Ak to samozrejme neurobili poza tvoj chrbat. Ak si o tom vedela a boli ste stale manzelia, si spoludlznik

mirkam3
19. feb 2024

Je to nemilá situácia, ale píšeš: “ Pozicka bola pocas manzelstva, on si od vela ludi napoziciaval peniaze”. zda sa, že to teda bola (ak si o tom tušila) vasa pôžička, a vy ste si napožičiavali…Aj o tom je manželstvo… Ak ste mali viacero pôžičiek a dohodli ste sa, že toto po rozvode poplatíš ty a toto zas on, tak to už je samozrejme o inom..,

mamina7070
19. feb 2024

si spoluzodpovedna, boli ste manzelia a bola to tvoja mama musela si o tom vediet
splat jej to

domkakvet
19. feb 2024

Tie peniaze tvojej mame dlhujes teraz ty.

kitycat
19. feb 2024

Huste, niekto z rodiny si vezme uver any pozical v tom case tvojmu muzovi... co za blbca ...💔

minenkak
19. feb 2024

Vedela si o tej pôžičke,keď mama požičiavala tie peniaze?Ak áno vráť polovičku a ak nie mama hnevaj sa nehnevaj sa, ja som o tom nevedela,musí to riešiť s ex

autor
20. feb 2024

@minenkak vedela som o tej pozicke... ale monentalne som tiez v situacii kedy tiez nemam z coho platit ale to uz je take komplikovane vsetko...
@mirkam3 nie MY ... jedine o ktorej pôžičke som vedela bola ta od mojej mami, ja som o ostatnych pozickach nevedela to som sa dozvedela az neskor, ale to uz som mala zrusene BSM

melanta
20. feb 2024

A prečo si nezasiahla vtedy, keď si tvoja mama brala úver, aby požičala tvojmu mužovi? Načo tie peniaze použil? Toto si mala napísať v úvodnom príspevku, že ide o peniaze, ktoré si tvoja mama požičala, aby ich požičala tvojmu mužovi a že si o tom vedela. To ozaj ti nie je toto trápne, že tvoja mama musí splácať úver z vlastného? By som robila aj 20 hodín denne, len aby moja mama nemusela z vlastného splácať dlh, ktorý má kvôli peniazom, ktoré požičala môjmu mužovi počas manželstva.

mamina7070
20. feb 2024

bud rada ze za teba ex platil tri roky

dohodni sa s momou akou sumou jej to budes splacat

minenkak
20. feb 2024

Tak potom zaplatiť polku,je to aj tvoj dlh