Dlh v zdravotnej poisťovni

chobotnica777
17. sep 2024

Mal niekto dlh vo všeobecnej zdravotnej poisťovni?
Ako prebieha ten splátkový kalendár? Koľko sa musí najprv zaplatiť?

deti95060810
17. sep 2024

mala som... najskôr si to over či údaje sedia...
mne najskôr tvrdili že mám zaplatiť za 2roky a potom zas že menej , nakoniec z toho boli len 2 mesiace.... samozrejme až vtedy keď som sa na to pozrela...
nakoniec som to zaplatila naraz...

pieksamaki
17. sep 2024

@chobotnica777. Aj ja som mala....najskôr si skrontol podľa toho akosi irobila....systémoch je guláš....

alenah31
17. sep 2024

V prvom rade si preverte či ti sedia nezaplatené obdobia. Pokiaľ áno - už ste o splátkový kalendár žiadali? Zdravotná poisťovňa nemá povinnosť s ním súhlasiť. Ak by ale súhlasili, od prvej splátky sa uvedie výška minimálnej splátky, netreba prvú platiť vo vyššej sume pokiaľ o to nebudú vyslovene žiadať - a s tým som sa teda ešte nestretla.

chrobak7
17. sep 2024

@chobotnica777 Nenapísala si, v ktorej si ZP. Každá ZP to môže mať inak nastavené, niekde treba uhradiť napr. 30% dlhu, v inej počet splátok dĺžka splácania závisí od výšky prvej splátky. Treba sa informovať na pobočke, alebo zavolať na zákaznícku linku. Podmienky splátkových kalendárov sú zverejnené aj na stránkach ZP.

Takže univerzálna odpoveď pre teba neexistuje.

chobotnica777
autor
17. sep 2024

@chrobak7 všeobecná

chrobak7
17. sep 2024

@chobotnica777 Tak VšZP požaduje, aby si uhradila 40% dlhu, až potom ti schvália splátkový kalendár.

https://www.vszp.sk/platitelia/tlaciva-platitel...