Dlh v zdravotnej poisťovni

lalala2020
5. aug 2024

Je dosť možné, že mám dlh v zdravotnej poisťovni, avšak dosiaľ som nebola z jej strany nijak na to upozornená ani nie som v zozname dlžníkov… riešiť to?

andulka1988
5. aug 2024

@lalala2020 mala by si to riešiť, zvyknú po čase dávať exekúcie

januska12323
5. aug 2024

Zavolaj, napíš mail, choď osobne. Ak naozaj dlžíš raz si ťa nájdu

daniela1911
5. aug 2024

Z akého titulu dlžíš? Samoplatca? Či na ICO?

lalala2020
autor
5. aug 2024

@daniela1911 samoplatca

maranco
5. aug 2024

@lalala2020 prihlás sa do svojho účtu na webe poisťovni a uvidíš aký máš dlh

daniela1911
5. aug 2024

@lalala2020 chod sa spýtať, či nemáš podlžnosti. Po prípade si vypytaj potvrdenie. Ale ak dlh existuje, raz ťa vyzvú.

alickapusinka
5. aug 2024

ak máš dlh tak to rieš ak budeš dlžnikom do ZP tak ťa iba neodkladne ošetria ak by bolo niečo veľmi súrne ale môže prisť aj exekutor.

295anicka
5. aug 2024

@andulka1988 cekni si dlznik.sk, finreg.sk možno nájdeš odpoveď na otázku

butterflyeffect
5. aug 2024

Ja ma union a normalne v appke sa da pozriet ci je zaplatene alebo dlh. Ak je tam dlh, urcite riesit-vies dohodnut aj splatkovy kalendar. Zdravotky velmi rychlo hadzu na exekuciu, tak neodkladat

deti95060810
5. aug 2024

tiež som mala..
najskôr mi tvrdili že mi poslali dop. list - tak som im povedala že nič som nedostala a chcem vedieť kto to podpísal... pani za okienkom po chvíli povedala že nič neposlali.
potom mi zas tvrdili že dlhujem za x rokov, potom keď som prišla o nejaký čas tak zas tvrdili niečo iné, a takto to išlo niekoľko rokov. Nakoniec som zaplatila za 3 týždne .... čo pani za okienkom - to iná doba dlhu...
nikdy dom nepocítila žeby ma niekto nechcel ošetriť. bežne som chodila k zubárovi, k obvodnému... aj RZP bola. v pohode. o žiadnom exekútorovi ani zmienka.
ale samozrejme určite choď a situáciu sa snaž riešiť. Len si to dobre prever - dobu dlhu, lebo ja mám skúsenosť nie moc dobrú...

akinomel
5. aug 2024

@lalala2020 dlh sa dá riešiť aj splátkami. Nieje dobre to neriešiť. V poisťovni sa odkomunikuje potrebné.

andulka1988
6. aug 2024

@295anicka mohla by som jasné ale nie všetky exekúcie tam máte lebo ešte niektoré neprebiehajú,stretla som sa s tým a ale o cca pár rokov môže byť nepríjemné prekvapenie. Treba ísť na poisťovňu ako môj manžel a opýtať sa ak povedia že je všetko ok treba si pýtať potvrdenie. Vtedy nájdu všetko verte