Dlh v zdravotnej poisťovni

zuzkaholosova
28. júl 2023

Ahojte baby, mám problém so zdravotnou poisťovňou a potrebujem radu. Už od 18tky žijem sama, s rodičmi mám zlý vzťah - vyhodili ma z domu a odvtedy žijem v zahraničí (4 roky). Zistila som ale až teraz, že som si odvtedy neplatila zdravotku (odkedy som dokončila strednú školu). Prosim poraďte mi čo mám teraz ďalej robiť. Prišiel mi list zo VZP, je to strašne veľa peňazí a vôbec neviem aký je nasledovný postup. Úprimne som nad týmto ani nerozmýšľala keď som odtiaľto odchádzala a je mi z toho momentálne do plaču

doriiis
28. júl 2023

Zavolať do poisťovne a dohodnúť si splátkový kalendar

maca1984
28. júl 2023

No nič.
Zaplatiť to budeš musieť.
Volaj do Zp a ako je vyššie písané-dohodni si splátkový kalendár.

vojtovicka
28. júl 2023

Napis mi. Robim v zp.

o__o
28. júl 2023

Splatkovy kalendár

peter0123
28. júl 2023

@zuzkaholosova v zahraničí kde žijes si platila zp? Treba poslať potvrdenie zo zahr. domov do zp.

kacena4
28. júl 2023

ak platis zp v zahranici nemudis na skak teda nevyuzivas sluzby zp na sk

samkolea
28. júl 2023

Posli potvrdenie zo zahranicia, odkedy si tam poistena/zacala praca. Ten rozdiel medzi svk a zahranicim doplatis-tznamena odkedy si nebola tu poistena a zacala praca v zahranici to doplatis tu ma svk.

bublinka1426
28. júl 2023

ak si platis v zahranici, tak na svk nemusis.
musis mat o tom doklad. nesmies
platit v 2 statoch je to dokonca trestne.

walentina7
28. júl 2023

A pokial clovek cely rok cestuje len tak po svete a má zaplatené celoročne cestovné poistenie a na slovensku sa ten rok vobec nezdrziava, moze sa tu odhlasit zo zdravotnej poistovne? Má doklad o tom, ze má zaplatené cestovné poistenie na rok celkovo, nech by bol kdekolvek. Vie niekto?

heidi4
28. júl 2023

@walentina7 Samozrejme, ze nie. Ved cestovne poistenie nerovna sa zdravotne poistenie. To su dve rozlisne veci.

walentina7
28. júl 2023

@heidi4 v cestovnom je zahrnuté aj to zdravotné (na zdravotné ošetrenie keby niečo) preto som myslela, že to stačí. Ten systém je divný teda. Rok tu v Sk nebude a i tak to musí platiť 🙁

zuzanaete
28. júl 2023

@walentina7 Dlhsie som bola mimo SK. Obdobie, kedy som mala zdravotne poistenie v zahranici mi poistovna uznala, to som na SK neplatila. Po opusteni krajiny som este 2 mesiace cestovala a to som uz mala iba cestovne poistenie a to mi uz poistovna neuznala. Musela som na SK platit, aj ked som sa realne vratila az o tie 2 mesiace neskor.

walentina7
28. júl 2023

Ďakujem za info kočky.

mogaa
29. júl 2023

Musíš zdokladovať že v zahraničí si bola zdrav.poistená, ak to zdokladovať nevieš, platíš na Slovensku.....Väčšinou stačí pracovná zmluva zo zahraničia + ukončenie PP.