Dlh na zdravotnom poistení

20. jún 2024

ahojte, mám dlh a idem teraz do práce, zaplatia mi potravinársky preukaz, objednali lekára lenže neviem či to pôjde, keďže dĺžim. Nemáte niekto skúsenosť či mi ho vystavia aj keď som dlžník? Síce na stránke dlžníkov moje meno nie je, možno lebo od štúdia som sa tam nehlásila ale dlžník som. Ďakujem Vám za pomoc.

markusrasford
20. jún 2024

@autorka nič ti nehrozí. Dohodni si splátkový kalendár a začni splácať dlh

maca1984
20. jún 2024

Ty si sa po škole neprihlásila ako platiteľ zp ?
No ty môj tiket.
Myslíš, že na teba neprídu ?
Hlavne si to čím skôr vyrieš, vybav si splátkový kalendár.

januska12323
20. jún 2024

Dlh si začni čím skôr platiť nečakaj kým ťa vyzvú.

markusrasford
20. jún 2024

@maca1984 tak takúto "nadavku" No ty môj tiket som ešte nepočul. Mile veľmi

maca1984
20. jún 2024

@markusrasford 🤣🤣 Trnava, tu to používame

autor
20. jún 2024

Samozrejme hneď to začnem riešiť, žiaľ ja som úplne bez peňazí, nemám rodinu a ako 20 ročná je to ťažké poviem vám pravdu, sama žiť a všetko platiť pri dnešných cenách. Takže nemyslím si, že na mňa neprídu len som na to nemala prostriedky. :/ Čiže nie je to, že by som sa snažila okašľať systém. Teraz po prvej výplate hneď vybavujem splátkový kalendár.

Len mám strach, že mi nevystavia ten preukaz a budem bez práce. :/ Prosím o tomto niekto niečo neviete? Ďakujem Vám.

markusrasford
20. jún 2024

@ vystavia ti preukaz. Len si sa mala prihlásiť na úrad prace aby si bola evidovaná a nemala by si žiaden dlh

maca1984
20. jún 2024

Chápem tvoju situáciu, ale stačilo sa zaevidovať na úrad práce a mala by si vyriešené platenie zp.
Koľko od školy si doma ?
S tým preukazom nemám skúsenosť, neviem či sa neplatí...

larinka552
20. jún 2024

Nemam osobnu skusenost ale si evidovana ako neplatic? Ak ano tak to znamena, ze nemas narok aby ti poistovna preplacala lekarsku starostlivosti mimo nevyhutnej lekarskej starostlivosti alebo ohrozenia zivota. Ale zas jeden potravinarsky preukaz by nemal byt problem. Na tvojom mieste by som isla zajtra za lekarkou, vsetko jej narovinu vysvetlila a mozno uz aj vybavila ten preukaz rovno. Zase ak bude vediet, ze nabuduci tyzden alebo cim skor si ten splatkovy kalendar vybavis, tak nejaka drama okolo toho by byt nemusela... Potravinarsky preukaz je len kus papiera.

markusrasford
20. jún 2024

@larinka552 ale ved jej zamestnávateľ zaplatí ten preukaz. Neplatí to poistovna

larinka552
20. jún 2024

@markusrasford no to uz je jedno, ci to bude platit ona alebo zamestnavatel. Hlavne, ze to neplati poistovna, o to lepsie. Ale to vypisanie by si mohla uctovat lekarka na poistovnu ako nejaky vykon, to uz neviem...

autor
20. jún 2024

No oni mi budú brať krv a robiť prehliadku, keby idem ku svojej doktorke s ňou by som to ukecala ale tohto mi oni objednajú. :/ Neviem teda, celkom stresujem popravde. Na úrad som sa nehlásila lebo ma v mojom meste prechodného pobytu poslali na príslušný úrad trvalého pobytu a nemala som sa tam ako dopraviť. Človek si povie čo je to 20 euro ale toľko som nemala aj 2 mesiace ale v podstate sú to všetko len hlúposti a koniec koncov je moja chyba, že mám dlh. Len teraz stresujem, že budem bez práce a to už som skončila definitívne. :/ A samozrejme Vám ďakujem za odpovede! 🙂

maca1984
20. jún 2024

Prepáč, ale toto už je výhovorka.
Máš mobil, máš internet, asi niekde aj bývaš- nie si bezdomovec.
Nechcem ti robiť kázne, to je i tak zbytočné.
Doplatila si na to, resp.doplatíš keď budeš musieť splácať dlh.
Veľa štastia do života želám.

larinka552
20. jún 2024

No musis jednat na rovinu a povedia ti co a ako. Niekoho sa opytat dopredu aby si to neriesila az na tej preventivke. Opytaj sa zamestnavatela, ze preukaz ti vystavi tvoja detska/ obvodna. Ci to je mozne? Skus ist najprv touto cestou.

petruldo
20. jún 2024

Ak ideš na túto prehliadku k inému lekárovi ako ku svojmu- teda ťa tam poslal zamestnávateľ, s najväčšou pravdepodobnosťou to bude všetko za peniaze, nepôjde to na poisťovňu

autor
20. jún 2024

@larinka552 áno to skúsim, zavolám zajtra a spýtam sa. Ďakujem za radu. 🙂

@petruldo dúfam, zistím zajtra a uvidím, hádam to bude v poriadku, ďakujem ti! 🙂

@maca1984 určite to je výhovorka, teda hlavne pre mňa bola keď som sa mala rozhodnúť či sa najem alebo pôjdem na úrad alebo nie a budem neskôr splácať, takže úplne súhlasím, veľa som mohla urobiť inak. Teda už od prvého mesiaca čo som nezaplatila som len čakala na prácu aby som mohla splácať. Bývanie bolo také no, prespávanie u ľudí a ubytovňa keď som mala peniaze, teraz už mám bývanie, tak sa staviam na nohy. A ďakujem ti, aj ja tebe želám všetko dobré. 🙂

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca1984
20. jún 2024

@sheila121 v preklade " čo ti .ebe " 🤣

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca1984
20. jún 2024

@sheila121 no 🤣 občas sa zabrzdím a použijem tu také " naše" výrazy.

alickapusinka
20. jún 2024

za ZP sa platí niekde 5 eur niekde 10 eur kamarátka bola pre preukaz v MT pýtala lekárka 50 eur.

klimkaa
20. jún 2024

@markusrasford my používame ty môj kvet

nelka93
21. jún 2024

@alickapusinka sestra platila 30 v RK

alickapusinka
21. jún 2024

@nelka93 hej však pýtajú. Už za chvíľu nebudú vedieť koľko pýtať.

markusrasford
21. jún 2024

@autorka ako si dopadla?