Dilema u predávajúceho

sue
28. nov 2015

Ahojte, ako by ste riešili situáciu :
Predávajúci predáva buď celú trojkombináciu kočíka alebo len vaničku a autosedačku, šporťák samostatne nie je predajný. Ozve sa záujemca o šporťák. Odpoveď znie, že by bol predajný ak sa predá autosedačka a vanička. Ozve sa záujemca o tieto "doplnky", dohodnú si obhliadku. Predávajúci skontaktuje záujemcu o šporťák. Dohodnú sa o predaji - osobnom odbere o dva týždne. Cca o týdeň nato záujemca o "doplnky" príde na obhliadku a chce kúpiť úplne celý kočík....
Včul dilema :
1.predať šporťák podľa pôvodnej dohody a odkladať ďalej "doplnky" v pivnici, aj keď je to pre predávajúceho nevýhodné (starosti s os.odberom 300km od domu, kam pôjde vlakom s malým dieťaťom + risk, že doplnky nepredá samostatne)
2.predať komplet kočík a dúfať, že záujemca o šporťák bude ľudský a pochopí (stále platí risk, že by sa obchod neuskutočnil, keďže kupujúci kočík naživo nevidel).

Prosím napíšte svoje názory z obidvoch strán - na jednej strane nechcem pôsobiť neseriózne a neférovo, na druhej strane tiež otáčam každé euro 😐

Ďakujem 😊

wladka
28. nov 2015

Predat tomu, kto ho kupi cely. Moze sa hnevat, ale ak ma v hlave v poriadku tak to jasne vyvedukuje, ze toto je vyhodnejsie pre teba ako casti ktore ti mozu zostat.. ;).. ja by som sa ospravedlnila a predala cely...

bajana
28. nov 2015

Predať celý kočík...budem hnusná, ale v tomto by som pozerala na vlastný prospech...a prečo vlastne hnusná 😉

lenkoment
28. nov 2015

ahoj, ja osobne by som určite tomu, kto kúpi celý. Závisí to inak od toho, či tí kupujúci s doplnkami necuknú od kúpy celého a somotný šporťák aj tak nechceš predávať. Takže ak ti dajú peniažky za celý neni čo riešiť. Slušne sa ospravedlniť, vysvetliť. Ked ho už videli a riešiš túto dilemu, asi odišli od teba bez kočíka, však? Kedy by si ho mali vyzdvihnúť? Aby si to náhodou aj oni nerozmysleli. Hned v úvode píšeš, že ho predavaš buď celý alebo len vaničku a autosedačku, a ozval sa ti niekto len na športiak (takže túto info už má) . Samotný športiak predať nechceš, keby ti tí prví cukli a nezobrali tie "doplnky", isto by si rušila obchod so športiakom, či?

sue
autor
28. nov 2015

@lenkakoment odišli, lebo to bola tehotná kočka, ktorá musí po celé to haraburdie prísť autom s mužom.
Áno, ak by cukli "doplnky", šporriak nepredám...

bonaqa2013
28. nov 2015

zložito napísané. špekuluješ ako starý židák a nakoniec nepredáš nič. Už ako bola dohoda - tak by som postupovala. kto chce veľa nakoniec nebude mať nič. 😀 😀 😀

jankastubka
28. nov 2015

Ja by som tiez predala cely a tym so sportiakom sa slusne ospravelnila. Mal by to kazdy pochopit. Treba to vyriesit co najskor a dat tym, co chceli sportiak tiez vediet co najskor, aby sa nestalo, ze kvoli tebe odmietnu pripadne ine ponuky.
Co sledujem na niektorych bazaroch sa deju ovela horsie veci, niektori nie su ani natolko slusni aby bud odpisali, a zial su aj taki, co zavadzaju a klamu za ucelom obohatit sa.
Mne jedna maminka raz vynadala, ze som chcela nejake oblecko premerat a nakoniec som kupila ine. Ked som ja predavajuca, tak som vzdy ochotna aj 3 krat premerat. Keby mala vsetky info v inzerate, tak sa nemusim pytat, ze ano. To mi napr, prislo neseriozne. Ale slusnou komunikaciou sa vsetko da vyriesit.

sue
autor
28. nov 2015

@bonaqa2013 to si teda vystihla 😃

mabliss
28. nov 2015

Ja som za to,že slovo platí. Ak to bolo sľúbené niekomu inému,dodržala by som to. Ale do budúcnosti je lepšie nič neslubovat, nerezervovat. Proste povedať,že ok,nech prídu o 2 týždne,ale keď sa dovtedy ozve iný záujemca a kúpi to hneď,predas to jemu.

skoupilka1
28. nov 2015

@sue ja by som predala celý kočík a pekne sa ospravedlnila druhému záujemcovi, že ti prvý dal výhodnú ponuku. Aj toto sa stáva v bazárovom obchode...a ja by som zvolila to, čo vyhovuje viac mne - ako predajcovi.

wetka
28. nov 2015

@skoupilka1 nedodržať slovo je známkou pokriveného charakteru a nie bazaroveho obchodu.

lenkoment
28. nov 2015

@sue, predpokladám, že ked ti písala záujemkyňa o športiak, tak si jej povedala, že kým nepredáš doplnky, športiak neposúvaš, takže si stoj za svojím slovom (@mabliss), ak je ochotná na športiak čakať, je to plus pre teba. A kedy si má kočka prísť po celu kombináciu? A kedy má prísť na obhliadku tá, ktorá má záujem o športiak? Lebo koniec koncov záujemkyni o športiak aj tak napíšeš, že jej športovú časť neposúvaš, bud z dovodu, že si predala celý kočík alebo z dovodu, že si nepredala doplnky. Určite by som nepredávala samotný športiak, lebo ten predáš hocikedy, možno trochu s oneskorením, ale predáš isto. S doplnkami pochybujem, možno max. autosedačku, ale na čo komu bude vanička bez konštrukcie? takých prípadov je isto málo a kým na takú kupujúcu natrafíš, môže ti visieť doma aj rok ☹ a to je škoda.

lenkoment
28. nov 2015

@wetka ale kde predavajúca nedodržala slovo? Veď záujemkyni o športovú časť napísala, že by bol predajný, ak by sa predala vanička a autosedačka? Tú predanú ešte nemá. Môže sa stať, že záujemkyna o "doplnky" nič nekúpi a teda podmienka pre "predajnosť" športiaka nie je splnená. Súhlasím s tvojím výrokom vo všeobecnosti, ale nie v prípade, ak je predavúca od začiatku korektná a kupujúca podmienky predaja od začiatku pozná.

sue
autor
28. nov 2015

@wetka ja nemám pocit, že by som nedodržala slovo. Urobila som veľkú chybu v tom, že som povedala "hop, kým som nepreskočila" = t.j.povedala som "ok, doplnky budú preané, mám záujemkyňu, môžete kúpiť šporťák".

Šporťák by bol predaj naslepo - kupujúca ho videla na fotkách a mala by som jej ho doviezť vlakom o týždeň, keď tam pôjdem s malou...
Kupujúca čo chce celý kočík ho videla a len pitrebuje prísť s manželom autom...

Tu fakt ide len o to, či mám za svoje "hop" zaplatiť 50€ alebo nie......keby sa jednalo o 5€ tak neriešim, ale toto je dosť veľká suma 😐 + ma to mrzí, lebo kočka sa na šporťák evidentne tešila...zas na druhej strane je pravda, že jej tým nespôsobím žiadnu ujmu...len predľžim pátranie po kočíku...

piacere
28. nov 2015

@sue predať celý kočík. Je to obchod, berie prvý, resp. ten, kto má záujem o všetko. Títo len vaničku a sedačku teda nevezmú, ak nepovolíš kúpu celého. Druhá pani bude spokojná, lebo kúpi šporťák... a ty budeš ešte dva roky prekladať v pivnici vaničku so sedačkou, lebo nebude záujem.. a potom ich predáš za susedskú cenu, len aby išli z domu... prečo? Aj v obchode berie ten, kto prvý príde.... Neriešila by som.... Predala a hotovo. Pani sa ospravedlníš, že nastala takáto možnosť a ak by bola ona na tvojom mieste, ver tomu, že by postupovala rovnako.... Hlavu ti neutrhne...

sue
autor
28. nov 2015

Hm, mám poučenie do budúcna 😐

sovica
28. nov 2015

Určite by som predala všetko spolu a pani, ktorá chcela len šporťák by som vysvetlila situáciu a ospravedlnila sa. Zatiaľ to bola len písomná dohoda, predpokladám, že zálohu od nej nemáte. Ale predtým, ako jej napíšete sa uistite, že pani, ktorá chce vziať všetko, to na 100% aj vezme. Aj ona totiž môže "cuknúť" na poslednú chvíľu.
Držím palce, aby obchodík dopadol k spokojnosti všetkých zúčastnených strán 🙂.

sue
autor
28. nov 2015

No už asi nedopadne, pani je riadne napálená 😐
...za chyby sa platí. Budem mať síce prázdno v pivnici, ale pocit blbýzostane 😐

tinushka13
28. nov 2015

@sue ahojky 🙂 za na rozhodne predat ako komplet. Pani vysvetlit co sa stalo aze samozrejme pre teba e to istota. Proste jej to vysvetlit. Buď pochopí alebo nie. Prípadne jej navrhni nejakú zálohu. Ale ja osobne by som to ani neriešila a predala ako celok. ďalšia otázka je,aký kočík predávaš a či sa neoplatí ho rozpredať. či sú "doplnky" žiadané a predajné a ako sú na trhu dostupné. Inak budeš zaprataná 😀

sense
28. nov 2015

predala by som tomu kto berie komplet, z vlastnej skusenosti viem ze zvysok sa potom velmi tazko predava...alebo ti nakoniec ostane...

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bajana
28. nov 2015

@sue ale ved to nie je koniec sveta...a nikto neumrel 😉 ....sice mas podla niektorych "pokriveny charakter" ale nemoze byt kazdy svaty 😅

sense
28. nov 2015

@ariadna1 ale pokial som citala dobre zatial doplnky este prvziate a zaplatene neboli cize neboli predane...a takisto ani predaj samotneho sportiaku este neprebehol, nie raz sa stalo ze si dal niekto nieco odlozit a nakoniec ked malo dojst na platbu ani obraz ani zvuk...

chybu urobila ze slubila niekomu nieco hoci ta dodatocna cast este predana nebola.....v tom sa trochu unahlila ale predsa prva ponuka bola sportiak samostatny na predaj nie je , az v tom pripade ze sa predaju zvysne casti , kt. sa ale este nepredali

ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ariadna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sue
autor
28. nov 2015

@ariadna1 presne tak, vôbec nemám z toho pocit, že je to kóšer, rozhodol fakt, že neoberiem svoju rodinu o 50€ 😐 potenciálnu kupujúcu som neobrala o nič, nakoľko neplatila zálohu, poštovné, ani nikam necestovala...
Keby som sa rozhodla predať samostatný šporťák, o tých 50€ by som pravdepodobne prišla...a na to sa musím príliš obracať, aby som ich len tak nechala odletieť...

Ako píšem, ospravedlnila som sa a fakt ma to mrzí, no mám poučenie 😐

sense
28. nov 2015

@ariadna1 ved ja to beriem, ale ta co chcela len sportiak vedela tiez o tom ze samotny na predaj nie je , chybu urobila predavajuca a sice v tom ze hned volala zaujemkyni o sportiaak ze ma niekto zaujem o doplnky ale obchod s doplnkami este neprebehol a takisto zaujemkyna o sportiak nezaplatila ani zalohu, ....takaze by som zavolala zaujemkyni o sportiak a slusne jej vysvetlila ze je zaujmca co berie komplet vsetko tak ako to stalo v inzerate a hotovo....

vyjadrili sa viacere v tom zmysle ako ja ale oznacila si len mna....

kazdy den sa tu objavi nejaka maminka, kt. rezervuje tovar a kupujuca sa viac neohlasi tovar stoji, alebo su aj predavajuce kt. neposlu tovar...ja som nastastie takuto smolu nemala , ale mozno to bolo aja tym ze som dala jasne podmienky a stala som si za nimi...ale sme len ludia a kazdy sa mozeme zmylit....

bajana
28. nov 2015

@ariadna1 tak ja na internetových bazároch nič nekupujem ani nepredávam, pretože im neverím...tak ako sa do diskusii na nete zapájam len anonymne...internet je pre mňa vo všetkých smeroch nedôveryhodný...a asi som divná, ale podľa mňa je OK ak predávajúci /kupujúci zmeni názor a z obchodu cúvne (najmäak s tým druhá strana nemala nejaké náklady,atd) to sa predsa deje bežne...pre niekoho je to neserióznosť, pre mňa malichernosť...

eeffka
28. nov 2015

@sue dobre si urobila,ja som predávala kočík,isto isté berú a keď prišli ze to je taký??? Taký nechcú. Oni chceli iný 🙂 nepochopila som doteraz,keďže fotky aj model boli presne.bolo to v rámci mesta,takže som sa s ním nikam netrepala,vzali druhí záujemcovia a boli šťastní ako blchy.

sue
autor
28. nov 2015

...a už len jeden koment, myslím, že ak by som mala hrošiu kožu, krivý charakter a bola bez chrbtovej kosti - zatajím sa, nereagujem na správy a nekontaktujem okamžite 😉 snáď to také zlé so mnou nebude, a ten hore mi to odpustí, keď už niektoré maminy z Mk nie 😊😃

skoupilka1
29. nov 2015

@wetka nesúhlasím, no je to tvoj názor 😉