Detský účet SLSP

sonulka777
23. aug 2024

Prosim vas poradite mi? Zalozila som detom ucet v slps a prislo im tam bonus 40 eur. Da sa s tym bonusom disponovat? Normalne maju na ucte dispozivny zostatok 40 eur. Lebo nejde mi urobit prevod. Treba ist do banky aby sme previedli tie peniaze? Dakujem

biba_18
23. aug 2024

až 13.9. končí kampaň, dovtedy musí byť účet otvorený. takže až po skoncění kampane si myslím…

andreakotesova
23. aug 2024

@sonulka777 deti do 15 rokov nemajú IB. Presunúť ich nedokážeš. Môžu ich len minúť v obchode, alebo vybrať z bankomatu. Na účet im peniaze len môžeš posielať. Až od 15 rokov majú deti IB.

sonulka777
autor
23. aug 2024

Takze ked pojdem do banky tak s tym nic neurobim? Ani sa nedaju vytiahnut$?

andreakotesova
23. aug 2024

@sonulka777 z bankomatu áno a aj nákup v obchode môžeš kartou zaplatiť. Naše deti však majú túto kartu naozaj len pre svoje potreby. Ja im účet len dopĺňam 😅

br4n
23. aug 2024

Pozor, platba a a vyber s bankomatu ma svoje nizke limity. Prípad, ze si tam dieťa spori a kúpi bicykel je nemožný .

zutosa
1. sep 2024

@sonulka777 k detskému účtu má dieťa možnosť mať v mobile aplikáciu George v detskej verzii. Vidí tam zostatok, aj pohyby na jeho účte..
Ty v tvojej aplikácii tiež vidíš zostatok účtu tvojho dieťaťa..
A nie, dieťa nevie zo svojho účtu prevádzať peniaze na iný účet.. Vie iba prijať peniaze, platiť kartou, alebo vyberať z bankomatu a tiež platiť online, ak to povolíš..
Denné limity mu vieš tiež nastaviť (na každý úkon samostatne)

jaaty
1. sep 2024

@sonulka777 majiteľom detského úctu je dieta, nie je určený na používanie rodičom. Preto nie je možné ho používať, tak ako normálny účet, ale len cez PK. Dieťa nepotrebuje robiť prevody, potrebuje platiť kartou.