Detský bankový účet

tikivikiniki
13. jún 2012

Dúfam,že teraz nebudem trepať somariny,ale počula som,že už 6 ročné školopovinné dieťa môže mať vlastný bankový účet. Počul o tom niekto? Len by ma zaujímalo ako to funguje ,či sú tam nejaké poplatky, čo potrebuje k vybaveniu a podobné otázky. Alebo neviete mi povedať konkrétnu stránku,kde by som to mohla preštudovať? Ďakujem za pomoc!

janie80
13. jún 2012

@tikivikiniki uz dietatko od narodenia moze mat svoj ucet... Poplatky a vsetko okolo toho zavisi od sadzobnika tej ktorej banky... A na zriadenie potrebujes urcite rodny list dietatka a jeden, alebo dva doklady rodica...

titkovamiriam
13. jún 2012

Moje starsie deti mali ucet zriadený ked boli sice starsie ale skolopovinne VUB ma ucet kde sa neplatia poplatky a je tusim do 26r.Kartou mohli disponovat samozrejme sami no ked bolo treba do banky musela som ist ja az kým nemali a nebudu mat 18.Rodný list netreba🙂

sisaha
13. jún 2012

@tikivikiniki asi mas na mysli toto http://www.csob.sk/ludia/ucty-a-platby/ucty-a-b... Je to niečo ako sporiaci ucet

gumimaci
13. jún 2012

@tikivikiniki ja som mojmu krpcovi zriadila sporiaci ucet slonik v CSOB, ak nan mesacne chodi urcita suma, tak je bez poplatku. plus za 6,6€ rocne je pripoistenie trvalych nasledkov a tusim v 8 rokoch k tomu uctu dostane platobnu kartu.

ivetka2007
13. jún 2012

@tikivikiniki
v Tatra Banke otvoris detsky ucet (konto) uz od narodenia, kartu k uctu dostane dieta v 6tich rokoch, mas na vyber dizajn karty pre chlapceka s Batmanom alebo pre dievcatko s Tweetym... ucet je zadarmo... podmienka je, ze musi mat v Tatra Banke aj ucet jeden z rodicov, inak stoji 5 eur... ja som malemu zriadila, mam tam aj ja... okrem toho tam pracujem, takze keby daco, pytaj sa 🙂

tikivikiniki
autor
14. jún 2012

@ivetka2007 A IB funguje normálne ako u bežných účtoch čiže môže prijmať aj previesť peniaze cez IB? A ako je to s výberom z bankomatu? Kolko zaplatí za výber? Keďže je to detský účet,je tam nejaká zlava? Tých 1.10 či 1.50 Eur pri výbere z cudzých bankomatov sa mi zdá strašne vela pre dieťa.

aduskatt
14. jún 2012

@tikivikiniki ten ucet funguje presne tak ako dospelacky, len vedenie uctu je bez poplatku.samozrejme, vyber z cudzieho bankomatu je standardne spoplatneny, vyber z TB bankomatov je zadarmo vneobmedzenom pocte

aduskatt
14. jún 2012

@ivetka2007 myslim, ze to vekove obmedzenie na kartu sa uz zrusilo

mataharyy
14. jún 2012

@tikivikiniki Ahoj, tak já jsem hledala dětské účty a našla u ČSOB Sloníka, který se mi zatím zamlouvá nejvíc, no hlavně z toho důvodu, že tam máme účty my... Dětem je jeden a tři roky a účty jim založím. Mají úročení 1% což sice není valné, ale stačí to, poplatky tam nejsou, pokud každý měsíc vložíš 10€ nebo tam je minimálně 1000€, jináč tuším 1€ za vedení účtu, účet má sedm dní výpovědní lhůtu, takže když se ti něco poto a potřebuješ peníze, tak z něj lze vybrat, jen to musíš říct týden dopředu. Od tuším šesti, či osmi let lze k účtu zřídit platební kartu a účet roste s dítětem, tedy po čas studia se mění na studentský účet a následně na klasický (kde pak už jsou poplatky standardní dle bankovního sazebníku), lze k tomu využít i další věci jako je spořící konto, úrazové a zdravotní pojištění atp. Mě se toto líbí už z toho důvodu, že když ho založíš malému dítěti, posíláš tam těch deset eur, což není až tak horentní suma a potom přijde např škola v přírodě, či jiné větší výdaje a zrovna je rodinná finanční krize, můžeš čerpat z tohoto účtu 😉 Takže já mám jasno a jdu do toho z čiře praktických důvodů, protože dokud je alespoň trochu z čeho, tak je dobré si dělat finanční rezervu a je to lepší než např. stavební spoření, kde se k penězům nedostaneš 🙂

janie80
14. jún 2012

@mataharyy trosicku ta opravim... 😉 na Sloniku nie je vypovedna lehota 7 dni... tam mozes peniaze vybrat kedykolvek chces... ta 7D vypovedna lehota je na sporiacom ucte, ktory mozes zriadit popri Slonikovi... Platobna karta sa da k nemu zriadit az od 8 rokov a davas tam dietatu mesacny limit na vyber z bankomatu, takze ako s nim nalozi, je na nom a uci sa trosku hospodarit... 🙂

mataharyy
14. jún 2012

@janie80 Aha, vidíš to, mě to takhle podal pracovník ČSOB, jen je fakt že jsme řešili i ty spořící účty, tak jsme se do toho asi krapet zamotali a já si těch sedm dní přiřadila špatně 😅 Jo s tou kartou jsem si právě nebyla jistá, tak až v osmi, ale vesměs to je lepší, v šesti letech se ještě špatně objasňují určité finanční hodnoty, v těch osmi už je to lepší i skrz větší znalost matematiky 😀 Ano, ten limit je fajn, taky jsem toho názoru, že dítě se naučí hospodařit a zná hodnotu peněz, což je do budoucna obrovská výhoda 😵 🙂 Protože dnes málo, i dospělých lidí, umí nakládat s financemi a má jaké také povědomí o finanční gramotnosti 😅

janie80
14. jún 2012

@mataharyy mne sa aj tych 8 rokov zda este skoro, aby dieta vedelo hospodarit s realnymi peniazmi... ale to uz je na zvazeni rodica... ked da od 8, jeho vec... ak az od 12-13, tiez jeho vec... 😉 a ak ho pouziva len na sporenie a kartu dietau neda, tiez jeho ved... 😀

mataharyy
14. jún 2012

@janie80 Tak ono záleží na povaze dítěte, jedno je v osmi letech v tomto ohledu moudré a druhé by za týden zrujnovalo i kontokorent 😀 😀 Takže toto já budu řešit až když to bude aktuální, jináč já platební kartu měla až v okamžiku, kdy jsem pracovala a na účet mi chodili moje peníze a to si člověk sakra rozmyslí za co je utratí 😀 😀

janie80
14. jún 2012

@mataharyy to je presne ako pri rozhodovani, ci a kedy dam dietatu pausal na mobil... 😅 ale to uz je mimo temu... 😔

mataharyy
14. jún 2012

@janie80 Tak to já vím přesně, mé děti budou mít paušál až ve chvíli kdy si ho budou zřizovat a za vlastní peníze, já taky nemám paušál 😀 😀

janie80
14. jún 2012

@mataharyy ja v tom tiez mam jasno... a aj kartu by som im dala az ked si budu zarabat... 😀 ale ktovie ako to nakoniec vyriesime... 😉

aduskatt
14. jún 2012

ja som dala synovi kartu s tym, ze ju mam u seba ja, rovnako ako PIN...... po niekolkonasobnom upozorneni, aby sa nesmykal po zadku si roztrhol nohavice, tak sme nabehli do obchodu, dala som mu jeho kartu, musel si kupit nove nohavice a kartu mam zasa u seba ja🙂

bea1971
14. jún 2012

na detskom ucte Slonik v CSOB je to uz po novom tak,ze ak sa mesacne vlozi minimalne 10 eur,tak je bez mesacneho poplatku,ak sa tam vlozi menej ako 10 eur,alebo nic mesacne,ja tam poplatok za vedenie uctu za mesiac 3 eura,predtym to nebolo,len zaviedli novoty,biznis je biznis 😠

ivetka2007
14. jún 2012

@aduskatt
nie nezrusilo, nie pre dieta... da sa vsak vybavit vynimka, ale to vyuzivaju hlavne ti rodicia, ktori prevazne disponuju s tym uctom sami a dieta je mimo a potom spekulanti, co maju na uctoch exekucie, tak otvoria detom a pouzivaju ho ako svoj... ja si tiez myslim, ze 2-3 rocnym detom je karta nanic...

katka90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavka1307
15. júl 2014

Je to síce už staršia téma, ale ja by som potrebovala poradiť. Potrebujem čo najlacnejší účet. Našla som v PrimaBanke - detský. Máte s tým niekto skúsenosť ? Mohla by som ho používať aj ja ako matka ? Chodili by tam iba rodinné prídavky a odtiaľ preč inkaso. Vložím tam jednorazovo nejakú sumu. Ďakujem za rady. Pozerala som aj ČSOB -Sloník, ale tam musí byť min. zostatok 1000 eur ! - či som to zle pochopila ...

slavka1307
16. júl 2014

Nikto mi neporadí ?

8pete9
16. júl 2014

@slavka1307 Potrebujete to davat urcite na maleho? Ak nie tak odporucam zriadit si ucet na seba v niektorej internetovej banke, mBank alebo zuno. Maju tam najnizsie poplatky, teda takmer ziadne. Ale ak chcete casto vyberat z bankomatu, tak v mBanku musite mat urcitu sumu zaplatenu kartou, inak jeden vyber stoji 1,2. v zuno: Výbery z bankomatov Tatra banky od 50 € a všetky výbery z bankomatov v zahraničí za 0 €. A vsetko riesite cez internet banking, netreba chodit na pobocku.

sluchatka
12. apr 2015

Neviete mi poradit, aky ucet je lepsi, v mBank ci v Zuno?

baburinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katrin21
19. jan 2016

@baburinka asi ano, lebo je to vlastne k tvojmu uctu.. my tak mame, dcera ma svoju kartu, ale ja to vidim na internete, je to sice na jej meno, ale ja mam rozhodovacie pravo a je to akoby poducet k mojmu uctu... zdarma.

baburinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alias313
19. jan 2016

@baburinka nie je potrebne aby tam mal rodič účet

lilia9090
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dnamorova69
13. máj 2016

@ivetka2007

Ahoj chcem sa opytat mam 9 mesacnu dcerku a chcem jej otvorit ucet v tatra banke len tam je taky problem ze ja mam v tatra tiez zalozeny ucet no len mam na nom exekutora ktoreho platim. Vztahuje sa moj problem na to to aby mi bolo umoznene vytvorit u vas ucet? Dakujem