Debet na účte

9. apr 2023

ahojte vo februari som si objednala tenisky a zaplatila, dnes sa pozeram na ucte george ze som v debete 50€ a platka sa mi stiahla za toe tenisky az teraz, ako to je mozne teraz musim doplacat a ako je mozne ze som v debete ved ja debet ani povoleny nemam pokial viem. Som nastvana jak pes

petamich
9. apr 2023

infolinku maju nonstop ;)

svetlonos
9. apr 2023

Ahoj,
tiez sa mi to raz stalo. Myslim, ze do od ol zvysenie mojich prijmov na ucte. Od urcitej vysky automaticky nastavili moznost debetu. Tiez ma skoro slak trafil, u mna to bo skoro 200€ v minuse. Okamzite som volala do banky a ziadala aby mi debet zablokovali. Urobili to a odvtedy so
problem nemala. Pri zakladani no eho u tu v i ej banke som sa extra na toto pytala a povedala, ze si to neprajem.

nelca84
9. apr 2023

No v tomto pripade zrejme pojde o nepovoleny debet.

autor
9. apr 2023

no mna slahnuť ide. Ja som na rodicaku a teraz to musim dorovnat. A ako je mozne ze mi to stiahli az o dva mesiace neskor ? Ved myslela som si ze to je zaplatene ked mi tenisky prišli. Hned v utorok idem do banky a vysvetlim im ze si debet neprajem.

nelca84
9. apr 2023

Ak si nemala danu sumu na ucte, ked bola platba zuctovala, tak si sa dostala do nepovoleneho debetu. To nie je o tom, ci si to prajes alebo neprajes.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
niekto2hy
9. apr 2023

Vsak sa prihlas do uctu a vidis komu sli peniaze-pohyby na ucte.

autor
9. apr 2023

@mamula20 su to botasky peniaze boli prevedene na adidas je to aj tam uvedene, ale preco mi to stiahli teraz nechapem.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sindla
9. apr 2023

Neviem, ale keď si objednávam veci tak mám nejaký prehľad o Tom, koľko si môžem dovoliť minúť. Čiže si musela počítať s platbou, ktorú ti stiahnu možno nie v tú danú chvíľu. 🤷

autor
9. apr 2023

@mamula20 ano uz 2 mesiace 😂

niekto2hy
9. apr 2023

A mozno si niekto objednal na tvoj ucet.😎

autor
9. apr 2023

@sindla to nieje o tom ze si to nemozem dovolit, ale o to ze som v debete a preco to stiahlo az teraz myslela som že je to zaplatene skratka ze to je vsetko naporiadok.

autor
9. apr 2023

@niekto2hy nie šla som na ich stranku a tam som zaregistrovana a v objednavkach som videla tie tenisky presne tu istu sumu ale datum 26.2 a mam uz ich aj davno doma, len ta transakcia bola ako som dnes zistila stiahnuta az teraz.

sindla
9. apr 2023

Nuž, treba kontaktovať banku. Stalo sa mi len raz, že po objednávke mi stiahlo platbu až na tretí, či štvrtý deň a až vtedy mi bola objednávka expedovaná. Ale mala som dostatok financií na účte, čiže do debetu by ma tak či tak nedalo.

autor
9. apr 2023

@sindla aj mne sa to stalo že to trvalo zo 2/3 dni ale teraz až 2 mesiace a tovar mam davno doma. a ja som mala zrovna na učte biedu. nevadí zajdem tam v utorok a uvidím čo povedia.

sindla
9. apr 2023

Určite sa treba popýtať. Žiadna stránka neodošle tovar skôr, než by bola Vaša objednávka doma a platba nezrealizovaná. Až po dvoch mesiacoch, čo vy už máte tovar doma.

nelca84
9. apr 2023

@sindla ale odosle, oni vedia, ze platba je rezervovana. Raz sa mi to stalo pri objednani nabytku a raz tusim pri objednavke z hornbachu. Vtedy som tovar poslala spat a platba mi vobec nebola stiahnuta.

sindla
9. apr 2023

@nelca84 to ja nemám odkiaľ vedieť. Ja som len napísala to, čo sa stalo mne. Odoslali tovar po pár dňoch, až keď mi bola platba stiahnutá z účtu. A vždy som mala financie na účte, aby mi mali z čoho stiahnuť. Nikdy sa mi nestalo, že stiahnu platbu po mesiaci až dvoch. Kedy by som už tovar mala doma. 💁

luccija
9. apr 2023

Nebolo to objednané z nejakej pochybnej stránky?aj Adidas, Nike majú také stranky
Že Ti teraz viac x strhnú peniaze?Ale baby majú pravdu, keď ideš objednávať tenisky nevieš či máš hotovosť na účte?

petamich
9. apr 2023

v pripade ak si platila kartou, transakcia je iba rezervovana, obchodnik ma nasledne 14 dni na to, aby si ju zuctoval (poslal nazvime do podklady na zuctovanie do banky), ak sa tak nestane, banka rezervaciu uvolni, tebe sa navysi disponibilny zostatok, o com ani nemusis vediet, ked si pravidelne nekontrolujes stav uctu a peniaze minies, zial ked si ale posle obchodnik podklady dodatocne aj o mesiac, dva banka je povinna transakciu zuctovat a tym si sa mohla dostat do ne/povoleneho debetu - toto sa mohlo stat aj v tvojom pripade

skontroluj si pohyby na ucte, ci mas transakciu zuctovanu 2x ak nie a je iba 1x s novsim datumom, stalo sa presne toto

milos81
9. apr 2023

Kedysi dávno sa mi v slsp stalo niečo podobné, debet som tam nemal, no a oni mi za to naparili pokutu za nepovolené prečerpanie, v tej banke totiž ide urobiť to, že ideš do bankomatu cudzej banky, vyberieš peniaze, potom zaplatíš v obchode, povedzme že už by si mala byť s týmto účtom na nule, no ešte aj deň, či dva ti to dovolí vybrať peniaze z bankomatu v zahraničí, pretože tie operácie neboli zaúčtované, čo v skutočnosti nie je tvoja chyba, s ohľadom na vysoké poplatky za čokoľvek v tej banke ide o šklbanie, pretože by to nikdy nemalo nastať, no pri offline transakciách sa to v tejto banke stávalo...

petamich
9. apr 2023

@milos81 cize ty si vedel, ze na ucte uz nemas peniaze ale dalej si ho aktivne pouzival a banka je zla? hm to mi nejako nesedi

a pri offline napr. contactless transakciach sa ti to stane aj dnes a v takmer kazdej banke (ono ked raz viem, ze mam na ucte 7€, tak nespravime 2x20€ transakciu, ak to neviem, lebo som starsi clovek bez notifikacii, pripadne financne menej zdatny, pripadne matematika mi velmi nejde, co sa stat moze, tak to este viem pochopit), stale ale nezauctuje banka urok za nepovoleny debet neopravnene, ci mala by sa este ospravedlnit prepacte pan klient, mrzi nas, ze ste nevedeli kolko mate na ucte, my vam tam 100€ dolozime (schvalne prehanam), banka je podnikatelsky subjekt ako kazdy iny 🤷‍♀️

nelca84
9. apr 2023

@milos81 no v skutocnosti je to tvoja chyba. Snad si si nemyslel, ze budes vytahovat peniaze ci platit kartou aj ked nemas nic na ucte a nikto si to nevsimne 🙈 Dufam, ze ti dali mastnu pokutu za tieto spekulacie. A do nepovoleneho precerpania sa mozes dostat v kazdej banke, nielen v slsp. 🤦‍♀️

milos81
9. apr 2023

@petamich 🤦 keby som to vedel, nepoužil by som tú kartu a vyhol by som sa tak pokute, ako ťa to napadlo ? 🤦 Nedáva to zmysel. V tej dobe ešte neboli aplikácie, no ib samozrejme áno V banke v ktorej som teraz mám mínus už po pár sekundách aj keď je ešte transakcia nezaúčtovaná, mám okamžitý prehľad a žiadne poplatky, no a áno tá banka nebola práve najlepšia, bol som tam cez 20 rokov a chovali sa ku mne ako k odpadu, keď čokoľvek riešim v inej banke, všetko sa dá a o dosť rýchlejšie, bez hlúpych podmienok

milos81
9. apr 2023

@nelca84 zaujímavý pohľad na vec, ale to je tak slovenské hneď myslieť na to, že všetci sú zlodeji a debili čo sa snažia niekoho okradnúť, však ? 🤦 určite to autorka tiež plánovala, preto sem tiež písala, však ? Ach, aj keby som v tej dobe mal notifikácie aktivované, za čo si banka pýtala peniaze, nevedel som o tom, že som na nule, keďže to nebolo zaúčtované, keď je rezervácia na účte, no a nie je tam nič, transakcia je zamietnutá , prečo to potom prešlo? Nevieš však ? Počítali s tým, že sa to sem tam stane preto bola pokuta v cenníku služieb ako pevná čiastka...
... ďakujem za úprimnosť a tiež ti želám veľa šťastia

nelca84
9. apr 2023

@milos81 do nepovoleneho debetu sa mozes dostat viacerymi sposobmi, skus si to vygooglit, nechce sa mi to cele vypisovat. A preto je aj pokuta v cenniku. A prepac, ale je take slovenske hadzat vinu na inych. Snad viem kolko si mozem dovolit minut aj ked nemam notifikacie. Ci si si myslel, ze tvoj ucet je bezodny?

niekto2hy
9. apr 2023

@nelca84
@milos81 Nehadajte sa kvoli blosti niekoho ineho...🐝

milos81
9. apr 2023

@nelca84 nehádžem vinu na nikoho, bola to skúsenosť, negatívna, nehovoril som o vine, no a nebol to úmysel, vnímal som to ale ako nespravodlivosť, keď platíš kartou, na základe niečoho ti tá platba musí prejsť, alebo byť zamietnutá, čiže toto by sa nikdy nemalo stať, snáď možno pri platbe niekde na antarktíde, je 21 storočie...

nelca84
9. apr 2023

@milos81 este raz, skus si to vygooglit ked nerozumies ako k tomu dojde