Debet na účte

ivana1410
23. jún 2014

Ahoj Baby, ráno mi pípla sms z banky. Debet cca - 10 eur, samozrejme dole z účtu. Pred tým mi takéto sms chodili tie ale nikdy to nebolo viac ako 0,89 centov, tak som to neriešila. 10 eur sa mi zdá byť už velmi vela!!! Ja s v tomto nevyznám, začo to môže byť ???!! od mínusu na účte som pomerne daleko, a peniaze si vyberám zásadne z účtu ojej banky...prosiim Vás poradte

m_ij_ka
23. jún 2014

@ivana1410 pozri si to cez internetbaking ak ho máš, tak tam by si to mala mať rozpísané či si vyberala peniaze v hotovosti cez bankomat, platba kartou v obchodoch, trvalé príkazy, vedenie účtu a pod. Alebo behni priamo do svojej banky a popýtaj sa, za to nedáš nič.

zuzik307
23. jún 2014

otvor si internetbanking a tam si pozri platby za poslednu dobu, pri kazdej je napisane, za co to je...

zvolsiinylogin
23. jún 2014

na internetbankinguto budes mat neskor rozpisane, radsej zavolaj a skontroluj si to...a propoo , mas bankomatovu kartu pri sebe?

ivana1410
autor
23. jún 2014

@zvolsiinylogin samozrejeme že mám kartu pri sebe ! pozerala som to

zvolsiinylogin
23. jún 2014

@ivana1410 to je najdolezitejsie, takze nikto cudzi nic nevyberal...potom si to musela strhnut za nieco banka.....mozes zavolat, pripadne ist tam osobne.....

liz_lemon
23. jún 2014

@ivana1410 moze to byt aj rocny poplatok za kartu

meluela
23. jún 2014

@ivana1410 mne takto raz banka stopla inkaso, lebo to bolo vyuctovanie a presahovalo nastavenu hodnotu o par eur ... takze ich nenapadlo nic ine nez mi to poslat pisomne postou (samozrejme za poplatok). Kym to prislo tak mi este aj z elektrarni dali pokutu za omeskanie 😠 Elektrarne mi avizo o zuctovani neposlali, lebo som suhlasila s elektronickymi fakturami a vtedy im prave nefungoval system. No radost. -15eur ma to stalo a k tomu pokazeny den.

stanislavao
23. jún 2014

poplatky banky nejake to nebudu? ved sa v banke musite informovat. tu na MK vam nikto neodpovie, kam zmizlo vam 10 eur.

jankalac
23. jún 2014

@ivana1410 neplatila si niekde bezkontaktne? vtedy chodia nejak oneskorene sms-ky 😉

melanka21
23. jún 2014

pri platbe kartou bezkontaktne stahuju peniaze neskor, nemhlo sa stat toto??? Neplatila si bezkontaktne niekde?

lubomirspetko
23. jún 2014

@ivana1410 Treba si to overiť čím skôr. Ak máte bezkontaktnú kartu, mohol vám niekto skopírovať kód ktorý karta obsahu, a nejakým spôsobom ho zneužiť. Niečo podobné sa môže stať aj pri platbe kartou (nie prevodom) v nových, neznámich E-shopoch ktoré vyrástli len včera, a zajtra tu už nebudú.

Preto si overte či vám vaša banka strhla niečo na poplatku a ak od vás berie tak nehorázne veľký poplatok, radšej ju zmente 😉

denduska
23. jún 2014

@ivana1410 no tak môjmu manželovi sa stalo niečo podobné, zrazu mu odišli peniaze (niekoľkokrát viac...omnoho viac)...volal mi z práce že čo som preboha kúpila, či mám kartu u seba (máme obaja). Nič som nekupovala, neplatila, karta doma v peňaženke na stole. Tak volal do banky, a povedali mu že je to platba v mexickom e-shope!!! samozrejme že sme tam nič nekupovali, ani v Mexiku v živote neboli, nepýtaj sa ma ako je to možné, dali sme reklamáciu a tuším do 8 či koľko týždňov peniaze vrátili.

ivana1410
autor
23. jún 2014

@lubomirspetko
@melanka21
@jankalac

dakujem vam, je to už v pohode, volala som do banky