Dátum splátky

14. jún 2024

Kolko trva kym prejde splatka z jednej banky do druhej? Z banky odkial mi stahuju peniaze odisli ale splatka v druhej nie je akoby "zaevidovana" stale tam mam ze datum splatky je dnes.

melanta
14. jún 2024

Záleží z ktorej banky do ktorej. TB, VUB, SLSP, J&T a Fio majú medzi sebou (iba medzi sebou) okamžité platby, čiže teraz pošleš a za minútu je to v druhej banke. Ostatné ak pošleš dnes, príde až v pondelok (nasledujúci pracovný deň).

autor
14. jún 2024

@melanta ja to mam nastavene ako splatku uveru. Do georga mi prislo potvrdit inkaso to som potvrdila a peniaze mi stiahlo z uctu len teda v druhej banke nie je evidované ze je splatka zaplatena.

maranco
14. jún 2024

kedy ti stiahlo peniaze, ktorý deň?

janai1
14. jún 2024

Tak kým sa odčíta splátka v úveru v inej banke to tiež chvíľu trvá. To nie je ze 10:20 pošleš peniaze a 10:21 je už odčítané.
Očakávaj tak v pondelok skôr ze ti to tam ukáže.

Aj v slsp keď som platila, tak splátku stiahlo po polnoci a v uvere to ukázalo zvyčajne na druhý deň

melanta
14. jún 2024

Ja tomu chápem, ale platí, čo som písala. Čiže máš SLSP. Ak ide o presun do TB, VUB, J&T alebo Fio, tak ak ti inkaso odišlo z tvojej banky dnes, tak dnes sa to aj pripíše. Len môže trvať zaúčtovanie na úverovom účte. Ale určite sa ti to pripíše dnes. Ale ak to išlo do inej banky, napríklad do CSOB, Prima či 365, tak ak odišlo inkaso dnes, v inej banke bude pripísané až v pondelok.

maranco
14. jún 2024

@melanta inkasá a trvalé príkazy nejdú v režime okamžitých platieb

autor
14. jún 2024

@maranco peniazky stiahlo dnes

autor
14. jún 2024

Mna len zarazilo ze z uctu peniaze odisli ale z uveroveho uctu sa to neodratalo tak aby som nemala problem ze meska splatka 🫣

melanta
14. jún 2024

@maranco máš pravdu, len zadané prevody.

melanta
14. jún 2024

Autorka, neviem, ako to ešte inak vysvetliť. Ak ti odišli peniaze so sporiteľne do inej banky dnes, pripísané na úverovom účte budú až v pondelok.

autor
14. jún 2024

@melanta aj ked funguju medzi bankami "okamzite" platby? Mne ide o to aby nebol problem ze splatka meskala.

melanta
14. jún 2024

Tú platbu dnes si zadávala ako jednorázový prevodný príkaz alebo máš nastavený trvalý príkaz?

Ak trvalý príkaz/inkaso, príde to do inej banky až v pondelok.

Ak si to zadávala ako jednorázový prevod, tak príde to dnes v prípade, že úver máš v TB, VUB alebo Fio banke. Ak v inej banke, príde to až v pondelok.

Neviem, či sa to dá napísať zrozumiteľnejšie. Ak chceš mať istotu, že splátka ti nebude meškať, nastav si trvalý príkaz aspoň 5 dni pred splátkou.

autor
14. jún 2024

@melanta mne prisla do georga sprava. Toto som odklikla suhlas.

autor
14. jún 2024

Vo VUB mi povedali ze normalne to bude stahovat z mojho uctu v sporitelni. Peniaze stiahlo len nejako v appke neukazuje ze je to uhradene. Tak preto sa pytam.

melanta
14. jún 2024

To je inkaso. To príde do VUB resp. pripíše sa vo VUB až v pondelok.

autor
14. jún 2024

@melanta ja s tym nemam skusenost tak preto sa pytam. Ja som len odklikla co mi prislo do georga ako vidis.

melanta
14. jún 2024

V poriadku, opýtala si sa, dostala si odpoveď.

autor
14. jún 2024

@melanta idem volat do VUB ze co s tym. 🫣

autor
14. jún 2024

@melanta budem mat hned zmeskanu splatku, sakra 🫣

melanta
14. jún 2024

Tak to je daň za to, že si zoberieš úver vo VUB ale nechceš mať účet vo VUB. Ak úver vo VUB splácaš inkasom z inej banky, tak toto je dôsledok. VUB si to stiahne v deň splátky. Že si to sťahuje z inej banky, je tvoj problém. Nechaj si to sťahovať z účtu vo VUB.

autor
14. jún 2024

@melanta nabuduce budem vediet už. Ze dám aspon dva dni pred

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zic
14. jún 2024

Inac a mas zalozene inkaso na svojom ucte v Sporke voci VUB? Teda suhlas s inkasom? Lebo preco ti dosla sprava, ktoru mas potvrdit... Normalne sa inkaso ztrhava samo.. Teda hned potom, ako ho pred tym zalozis 🙂.
Lebo na konci tej spravy mas vyzvu na zalozenie inkasa... aby si toto nemala kazdy mesiac... Popripade by mozno pomohlo, ak by si poslala teraz zrychleny prevod na to cislo uveroveho uctu s VS... sice tam potom budes mat 2 platby, ale pripisali by to hned dnes (teraz)...

autor
14. jún 2024

@zic idem do banky. Asi spravim ucet a tam budem posielat peniaze a nech mi to strhávajú ...

maranco
14. jún 2024

nastav si trvalý príkaz 3 dni pred termínom a vybavené, nepotrebuješ strhávať

gab1sol
14. jún 2024

Dátum splátky úveru podľa úverovej zmluvy máš kedy? Nepýtam sa na dátum splatnosti inkasa…

autor
14. jún 2024

@zic bola som v banke a vsetko je v poriadku. Ide tam o to ze kym to priradia atd. Splatka presla len to trva kym to ukaze

autor
14. jún 2024

Bola som v banke. Tam mi povedala zamestnankyna ze vsetko ok akurat v aplikacii to ukaze neskor ...

janai1
14. jún 2024

A pritom si stačilo prečítať co som ti písala už ráno 🤷🏽‍♀️

autor
14. jún 2024

@janai1 ja som sa len zlakla ze to nenaskocilo tak aspon ze tak 😀