Daňový bonus v praxi

angela85
19. nov 2023

Dobrý deň, môže mi prosím vás niekto vysvetliť tento text,čo to znamená v praxi.Ďakujem

saxana000
19. nov 2023

Velmi jednoduch povedane ze.si ten danovy bonus vlastne rozdelia.medzi.sebou.ak.jeden zaraba.prilis.malo.na to.aby ho dostal.cely alebo cast.roka.trebars.marodoval a vtedy.danovy bonus nepoberal

nivea777
19. nov 2023

@angela85 ak máš napr 2 deti do 18 rokov, nato aby si dostala plný daňový bonus musíš mat hrubý príjem skoro 1200€, takže keď jeden zaraba 800 a druhy 1000 ani jeden sám nema plný narok a preto pri ročnom zúčtovani alebo daňovom priznaní za ich príjmy z zrátajú a budú mať nárok na plný bonus

angela85
autor
19. nov 2023

@saxana000
@nivea777 ďakujem
Takže muž ako živnostník,ak si ten zbytok bude chcieť uplatniť v daňovom priznaní,tak ja mu budem musieť dať ten papier o daňovom priznaní,nepríde mi na rozum ako sa to volá. A on to dá svojmu účtovníkov a tak si bude môcť uplatniť ten zvyšok? Tento rok som bohužiaľ skoro dva mesiace PN a aj hrubú mzdu mám cca 1050€-1100€. Máme dve deti

tradaaa
19. nov 2023

@nivea777 len upresním, že v ročnom zúčtovaní sa to takto nedá, jedine v daňovom priznaní. Ale muž autorky je živnostník, takže tu iná možnosť ani nie je len si podať DP😉

janulap
20. nov 2023

@tradaaa tak ked manzelovi aj mne robia rocne zuctovanie v praci uctovnicky...ten danovy bonus neurobia?

nivea777
20. nov 2023

@janulap szčo nemôže mať ročné zúčtovanie.

nivea777
20. nov 2023

@tradaaa popravde, dúfala som,že to zapracujú aj do ročného zúčtovania aj keď som si to v praci nevedela predstaviť 😀 Nuž tak si budú musieť zháňať niekoho na DP

angela85
autor
20. nov 2023

@nivea777 tak len zo zaujímavostí,ten kto má ročne zúčtovanie dane,obaja manželia, a zvyšok si bude chcieť dať uplatniť druhy rodic,tak si nedá robiť v práci ročné zúčtovanie dane,ale dá si urobiť DP?

tradaaa
20. nov 2023

@angela85 v praxi to vidím v 90% prípadoch tak, že DP si budú musieť spraviť obaja. Dôvod: výsledok ročného zúčtovania firmy v 90% prípadov dávajú ľuďom až v apríli, čo je vlastne na podanie daňového priznania druhého z manželov už neskoro a ak to bude chcieť mať človek skôr, väčšinou jediná cesta je spraviť si DP

tradaaa
20. nov 2023

@angela85 ale v prípade, že by jednému z manželov dali výsledok RZ skôr, tak áno, ten druhý si aj tak musí dať DP

angela85
autor
20. nov 2023

@tradaaa tak budem sa na to popýtať účtovníčky u nás vo firme. Ďakujem,ale myslím,že u nás ho mávame skôr.