Daňový bonus na zaplatené úroky - žiadny prijem, len odmena

dizzynkaa
3. feb 2021

Ahojte. Prosím viete mi niekto poradiť ako vyplniť Danove priznanie k dani z prijmov FO , typ A kvoli danovemu bonusu na zaplatene uroky. V r. 2020 som bola cely rok na Rodicovskej dovolenke, poberala som len RP a jednorazovo zom v dec. dostala odmenu od zamestnavatela. Ako si to uplatnit v tlacive a ako ho vyplnit ? Dakujem za kazdu radu ....

lucka_ke
3. feb 2021

požiadaj zamestnávateľa o Ročné zúčtovanie dane, do žiadosti napíšeš výšku zaplatených úrokov a zaškrtneš dańový bonus

dizzynkaa
autor
3. feb 2021

@lucka_ke no prave ja už som im posielala to potvrdenie z banky a oni mi povedali, ze je to bezpredmetne, kedze som nemala tento rok prijem, tak ze mi nebudu robit rocne zuctovanie, ze manzel si ma poziadat o danovy bonus na mna, tak ako nechapem ... ci oni neviedia ... ale to by mali hadam, ked s tym robia....ma to dost nastvalo, kedze som si teda myslela ze to nejde a teraz mi jedna znama hovorila ze volala na danovy urad a tam jej povedali ze si ma podat to danove priznanie k dani z prijmov FO... takze by mi bolo dost luto prist o tie peniaze...

lucka_ke
3. feb 2021

tak si podaj sama DP, tam to uvedieš na začiatku
IV. ODDIEL - ÚDAJE NA UPLATNENIE DAŇOVÉHO BONUSU NA ZAPLATENÉ ÚROKY (§ 33a zákona)
a potom v riadkoch 63, 66 a 67
nevadí, že si nemala vysoký príjem (odmena), v závere zaškrtneš, že žiadaš o o vyplatenie rozdielu daňového bonusu na zaplatené úroky

dizzynkaa
autor
3. feb 2021

@lucka_ke dakujem krasne za odpoved. Velmi mi to pomohlo 🙂)