Daňový bonus a nevyplatenie zamestnávateľom

30. mar 2023

Ahojte, prosim moze mi niekto vysvetlit laicky o danovom bonuse? VYysvetlim o co ide, dcerka sa nam narodila 31.10.2022 a manzel zistil, ze do dnesneho dna mu nevyplatil zamestnavatel ani za jeden mesiac...to su peniaze od statu? Manzel tymto veciam nerozumie a ja tiez..prisiel mu nato jeho veduci..ked manzel zavolal zamestnavatelovi, tak ten mu povedal ze to je chyba ekonomky a ze tie peniaze nemaju :D ze ci mozeme pockat..prosim moze mi to niekto vysvetlit? Oni si minuli manzelove peniaze ktore dostali od statu? Alebo? Ma narok aj za oktober ak sa dcerka narodila posledneho? Nerozumieme tomu...dakujem vam..prosim naozaj laicky :D

matullienka
30. mar 2023

A požiadal tvoj manžel o vyplácanie daňového bonusu zamestnávateľa? Daňovým bonusom sa vlastne znižuje preddavok na daň. Ak mu ho nevyplatil môže on požiadať v daňovom priznaní za rok 2022 alebo mu ho vyplatí v ročnom zúčtovaní dane

katica06
30. mar 2023

Máte nárok aj na október. Bonus si žiadajte v ročnom zúčtovaní od zamestnávateľa alebo môže muž podať aj daňové priznanie.

autor
30. mar 2023

@matullienka ano poziadal o mesacne vyplacanie danoveho bonusu...ono poslali mu jednu vyplatnu pasku a na tej svieti 128 eur ale na ucte je o 128 eur menej :D

matullienka
30. mar 2023

Môžeš mi poslať tú pašku do ip ja ti ju pozriem, oni ten bonus nepošlú zvlášť na účet ale znížia preddavok na daň

katica06
30. mar 2023

Tak treba reklamovať u zamestnávateľa

autor
30. mar 2023

@katica06 no oni mu nato povedali ze musi pockat ze nemaju tie peniaze lebo ich minuli :D

matullienka
30. mar 2023

To povedali somarinu, ten čo to povedal podľa mňa ani nevie čo hovorí

autor
30. mar 2023

@matullienka pisala som manzelovi nrch mi posle tu vyplatnu pasku...uvediem t verejne priklad ze napr mali mu poslat 1000 eur je to aj na vyplatnej paske no poslali o danovy bonus menej na ucet ..:D

matullienka
30. mar 2023

Pošli mi tu pásku a pozriem to to ak to urobili tak ako píšeš muž nech sa hneď ohlási a reklamuje, zamestnávateľ si to nemôže dovoliť urobiť, že mu daňový bonus nahrá do mzdy a nevyplatí. Ak by to tak bolo tvoj muž nech zruší mesačné uplatňovanie DB a nech on žiada raz ročne v daňovom priznaní, neverila by som ani že mi ho pošle na účte v ročnom zúčtovaní. Vypísať dp typ A je na 5 minút roboty. Takto sa môže rýchlo stať, že tie peniaze neuvidíte

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trinity_77
30. mar 2023

@matullienka ahoj, prepáč, trosku sa tu votrem do debaty, prosím, možno mi budeš vedieť odpovedať.
Od januára som si žiadala o DB mesačne. Takáto položka je normálne uvedená vo výplatnej páske?

matullienka
30. mar 2023

@trinity_77 áno mala by byť uvedena

trinity_77
30. mar 2023

@matullienka mohla by som ti prosím poslať do IP pásku, pretože ja to tam nikde nemôžem nájsť. Ak by si bola taka milá 🥺

matullienka
30. mar 2023

@trinity_77 samozrejme pošli pozriem ti to

vulka
30. mar 2023

Trochu táraš. Daňový bonus sa nikomu nevypláca. Je to len číslo o ktoré sa zníži daňová povinnosť.