Daňové zvýhodnenie na zaplatené úroky pri úvere na bývanie

kubiatko30
17. jan 2021

Ahojte,
prosím vás vie mi niekto poradiť...neviem sa totiž dovolať účtovníčke môjho zamestnávateľa....prišlo mi potvrdenie z banky na PRIZNANIE SUMY DAŇOVÉHO ZVÝHODNENIA NA ZAPLATENÉ ÚROKY PRI ÚVERE NA BÝVANIE....celý minulý rok som však už bola na materskej/rodičovskej dovolenke....aký je tam postup? vrátia mi tie peniažky? treba podať daňové priznanie? ďakujem moc moc moc za každé info 🙂

lucka_ke
17. jan 2021

mala si nejaký príjem? odmeny, dovolenku?

kubiatko30
autor
17. jan 2021

@lucka_ke nie, ja som nerobila cely rok, do 1.3.2020 som bola este na materskej a odvtedy (od 1.3.2020) som na rodicovskej

lienockak
17. jan 2021

@kubiatko30 ak sa Ti nepodarí spojiť so mzdárkou do 15.2., podaj si DP. DB na zaplatené úroky Ti vrátia, buď cez ročné zúčtovanie vykonané u zamestnávateľa alebo cez podané DP. Rýchlejšie by si preplatok dostala cez mzdárku, do 15.2. je termín na podanie žiadosti o vykonanie RZ u zamestnávateľa. Doklad z banky je povinná príloha k vyplateniu.

lubka73
17. jan 2021

@lienockak ale z coho jej to vratia ked nerobila, nemala prijem a nezaplatila ziadnu dan ?

lienockak
17. jan 2021

@lubka73 je to samostatná položka, daňový bonus na zaplatené úroky z HÚ. Nie je podmienka v tomto prípade mať príjem alebo mať zaplatené preddavky na daň.

lubka73
17. jan 2021

@lienockak dakujem za objasnenie