Daňové priznanie za rok 2023 - TPP aj živnosť

filipkooo
18. dec 2023

Pekný deň prajem!

Budem veľmi rád, keď mi poradíte. Ku koncu januára tohto roka 2023 som ukončil pracovný pomer so zamestnávateľom v jednej práci, kde som bol zamestnaný od augusta 2022 až do toho januára 2023. Od začiatku marca do cca. 15. marca som tiež pracoval na TPP. Od 15. marca do konca júna nezamestnaný a vedený na Úrade práce. Od júla som začal pracovať na živnosť, čo naďalej aj doteraz pretrváva. Mám svojho odberateľa, ktorému každý mesiac faktúrujem za vykonané služby.

MOJA OTÁZKA ZNIE: Je potrebné napísať obom firmám, u ktorých som pracoval na TPP nech mi pošlú “Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch”? Pretože pokiaľ viem, budem to musieť dať do daňového priznania. A to mi vedia poslať tak, že mi v prvej firme pošlú potvrdenie iba na mesiac január? Keďže sa jedná o daňové priznanie za tento rok a v druhej firme rovnako za taký kratší dátumový úsek?

Ďakujem veľmi pekne.

michaela412
18. dec 2023

Oni by to automaticky mali poslať, netreba ani žiadať. Je jedno za aký dlhý úsek, potvrdenie sú povinný poslať.

katarinaba
18. dec 2023

Do 5.2.2024 ak poziadas, do 12.2.2024 ti poslu potvrdenie o zdanitelnych prijmov. V potvrdeni bude len rok 2023 - to co si zarobil, bez ohladu na to ci to bolo za mesiac ci cely rok.
Ak nepoziadas, zamtel to urobi automaticky do 11.3.2024.

filipkooo
autor
18. dec 2023

@michaela412
@katarinaba
ďakujem, ste super!🙂