Daňové priznanie z Anglicka

danussskah
26. aug 2013

Poradite mi? Myslim,ze su tu velmi znale zienky,tak mi,dufam,poradite..Pracovala som v UK od septembra 2005 do decembra 2008..Tam ma napadlo,ze mam narok na vratenie dani a nejake peniazky by sa veru zisli.Vraj mam narok do 6tich rokov,ale neviem ci od toho r.2005 alebo az do ukoncenia 2008.A ako mam postupovat? Mam vsetky papiere,teda P45 aj P60.Na danovy urad tu na SK sa nechcem spoliehat (ta ochota 😒 ) a ani nechcem vyuzit nejaku agenturu na nete,ak by som si to mohla vybavit sama...Mate alebo mali ste podobny problem? Dakujem za odpovede...

majusqa77
26. aug 2013

@danussskah nemyslim si, ze mas narok na vratenie dane z prijmu, ktory bol v zahranici.. ..jedine ak by si si to zuctovala v anglicku

danussskah
autor
26. aug 2013

@majusqa77 Hej,hej...ved ja to chcem poslat do Anglicka,ale neviem ako.Asi som sa zle vyjadrila v teme...Chcem to poslat im tam,nech mi poslu peniazky tu. 😵

dejka77
27. aug 2013

Myslim, ze by bolo najlepsie keby si tam zavolala. Postou by to hadam nemal byt problem vybavit. A budes potrebovat aj vyplatne pasky.

eeffka
27. aug 2013

@danussskah a preco by si mala mat narok na vratenie dani?
pytam sa lebo sestre podavam danove priznania tu na SK, tu ma danovy domicil, len vycislujeme, dan k zaplateniu nula, je bezdetna,slobodna

gooobi
27. aug 2013

@danussskah ja som si vratku vybavovala postou. ale ak dobre citam tak si to presvihla http://www.hmrc.gov.uk/briefs/brief1610.htm

dejka77
27. aug 2013

@danussskah Kedysi som pocula nieco take, ze ak uz nikdy do uk neprides tak ti vratia vsetky dane. Ale ci to este plati to netusim.

danussskah
autor
27. aug 2013

@eeffka To je danovy preplatok.Urcite bude mat aj ona narok,ale az ked odide z Anglicka a nevrati sa tam.

andrea561
27. aug 2013

ja som to tiez riesila pred 2 rokmi, nasla som si uctovnicku, ktora mi to vsetko spravila, a dane mi vratili z Uk. A jej som zaplatila 15 eur.

majusqa77
27. aug 2013

@eeffka a nieje segra viac ako pol roka v zahranici? ak ano, staci aby si vybavila danovu rezidenciu a DP nebude musiet vobec podavat 🙂

eeffka
28. aug 2013

@danussskah ahaaaaa 🙂 dobre vediet precitame, postudujeme
@majusqa77 ona je tam uz 7rok 🙂 ale stale sa "uz vracia", neriesim... ten 1papier rocne mi problem nerobi