Daňové priznanie - vyživovacia povinnosť

19. jan 2024

Dobrý večer. Chcela by som sa opýtať, môže si môj ex zapísať do daňového priznania malého? Napr. že má voči nemu vyživovaciu povinnosť?

To viem že daňový bonus nemôže poberať, keďže s ním nežije v jednej domácnosti.

Ďakujem za odpoveď

anos18
20. jan 2024

Deti sa do daňového priznania nezapisuju,iba keď si uplatňuješ daňový bonus na to dieťa

autor
20. jan 2024

@anos18 ako som písala, to si uplatniť nemôže lebo nežije s nami v jednej domácnosti

veronikaszabova
20. jan 2024

A ako si ho "ma zapisat" do DP?

lienka.7
20. jan 2024

@autorka ako si chce dieta "zapisat" do DP? akoze platí na neho vyzivne? 🤦‍♀️🤣🤣🤣 dieta v DP uvadzas len v tom prípade, ak chceš na neho danovy bonus. Pokial nežije s vami vo spoločnej domácnosti, nema na neho právo. Ano, aj v tom prípade, že ti z neho časť dáva.

anos18
20. jan 2024

No veď si nemôže uplatniť DB a preto dieťa do daňového priznania neuvádza

veronikaszabova
20. jan 2024

@anos18 ona chce do DP uviest alimenty 🙂

autor
20. jan 2024

@veronikaszabova ja sama neviem čo chce.. do teraz sa k nemu nepriznával a zrazu mi volal kvôli tomuto

autor
20. jan 2024

@lienka.7 ja som mu vravela že daňový povedať nemôže lebo s ním nežije v jednej domácnosti.. že ak to spraví môže mať z toho problémy neskôr.

autor
20. jan 2024

@anos18 dnes mi písal, že ževraj asi môže.. to je taká odpoveď... Viete .. No ak nepočúva že a chce mať opletačky s daňovým úradom... Tak nech

autor
20. jan 2024

@veronikaszabova Ona chce? Zle ste si to vysvetlia.. písala som o mojom ex.. nie že ja chcem..

anos18
20. jan 2024

No a ty nemáš nárok na daňový bonus?

autor
20. jan 2024

@anos18 nie.. do konca roka som ešte na rodičovskej dovolenke