Daňové priznanie - prílohy

peter1peter9
13. mar 2023

Dobrý deň. Chcem sa opýtať , keď si sam vybavujem daňové priznanie , čo všetko okrem samotného daňového priznania musím poslať? Minulý rok som robil 7 mesiacov 5 som bol na úrade práce , a terajší zamestnávateľ mi nerobí priznanie . Musím priložiť niečo z úradu práce alebo ? Čo všetko musím priložiť ďakujem .

zic
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinaba
13. mar 2023

@zic prepac, ale co to trepes? ake rocne zuctovanie? Ake DP typ B? Kde pise, ze je zivnostnik? Nevies, nerad!

anos18
13. mar 2023

@zic Prosím,ak nie si účtovník, tak neraď s daňovými. Ak dotyčný mal príjmy zo závislej činnosti, čiže bol v pracovnom pomere alebo na dohodu, tak priloží od zamestnávateľa potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a vyplni daňové priznanie typ A.

katarinaba
13. mar 2023

@peter1peter9 podla uvedeneho si mal prijmy len zo zamestnania. Pripadna podpora nie je zdanitelnym prijmom, ta do DP nejde. Vypisuje DP typ A a prilohou bude len potvrdenie o zdanitelnej mzde od vsetkych zamestnavatelov, ktorych si mal v roku 2022.

peter1peter9
autor
13. mar 2023

@anos18 ďakujem za odpoveď. Takže okrem týchto dvoch veci nemusím prikladať nič iné ? Aj keď som bol na úrade práce a bral som podporu ? Ďakujem . A ano bol som zamestnaný a čisto prijem zo závislej činnosti , čiže som si už vyplnil typ A

peter1peter9
autor
13. mar 2023

@katarinaba ďakujem

anos18
13. mar 2023

@peter1peter9 nie z úradu práce nemusís, ako písala @katarinaba

zic
13. mar 2023

mea culpa, pomylil som si to s vyplnanim danoveho pri prenajme nehnutelnosti...

anos18
13. mar 2023

@peter1peter9 a nemusíš prikladať ani potvrdenie o evidencii z UP, keď chces, môžeš to dať navyše ako prílohu. Niekedy to zvyknem písať ako sú osobitne záznamy do toho bieleho polička, že bol som evidovaný na UP od do

anos18
13. mar 2023

@zic tak to je ina vec 😁