Daňové priznanie pri predaji bytu

choka
12. dec 2013

Ahojte,rada by som Vás poprosila o radu. Tento rok som predávala byt v ktorom som bývala a mala trvalý pobyt 7 rokov. Musím podať daňové priznanie?

paulinebashan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majusqa77
12. dec 2013

@choka nie

surriana
12. dec 2013

ano ale treba napísať dátum ukončenia danovej povinnosti a to je dátum dna,kedy si predala byt.A tý ktorý ten byt kupili taktiež ,s tým že daňová povinnosť sa im začína dňom v ktorý ten byt kúpili.Ja som to riešila minulí rok.

majusqa77
12. dec 2013

@choka hm, pytala si sa na dan z prijmu, alebo dan z nehnutelnosti?.. ..ak dan z nehnutelnosti, tam sa musis do 31.1. odhlasit, to ma @surriana pravdu.. ..ak dan z prijmu, tak nemusis

surriana
12. dec 2013

znie to ako keby z nehnutelnosti.........🙂treba upresnit...

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
choka
autor
12. dec 2013

Prepáčte pýtala som sa na daň z prijímu za predaj. A netreba podať ani tlačivo na daňový úrad? Nemám nič urobiť v tejto veci?Daň z nehnuteľnosti som odhlásila na mestskom úrade. Ďakujem pekne

majusqa77
12. dec 2013

@choka pokial sa na teba nevztahuje danova povinnost (co sa nevztahuje, kedze je splnena podmienka aj 5 rokov vlastnik bytu, aj 2 roky trvaly pobyt pred 31.12.2012) nemusis podavat danove priznanie - dan z prijmu.
pozri tu, priklad 2 http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuali... - je to priamo usmerenie danoveho uradu

choka
autor
12. dec 2013

@majusqa77 ďakujem pekne

1andrea111
13. dec 2013

Platí len podmienka 5 rokov vlastník bytu - ak túto spĺňaš, nemusíš uvedený predaj dávať do daňového priznania.