Daňové priznanie, keď som na rodičovskom príspevku

youngmommy98k
8. feb 2023

Ahojte
Ako to je s vybavovaním daní keď som na rodičovskom príspevku? mám si ja sama vybavovať alebo ako to je?

hannulik7488
8. feb 2023

@youngmommy98k tak pokiaľ si v minulom roku nepracovala a poberala si len rodičovský prisp. tak daňové priznanie nepodavas

youngmommy98k
autor
8. feb 2023

@hannulik7488 nie nepracovala som,a príde mi to do schranky alebo ako to je?

tinkavvv
8. feb 2023

@youngmommy98k a co by ti malo prist do schranky?

luliu
8. feb 2023

@youngmommy98k a čo ti má prísť keď si nepracovala a teda neplatila dane?

hannulik7488
9. feb 2023

@youngmommy98k a čo by ti malo prísť do schránky? Poberala si iba rodičovský príspevok a to je štátna dávka ktorá sa nezdaňuje. Čiže v tomto nič neriešiš a ani ti nič ohľadom daňového priznania nepríde

natalienka12
9. feb 2023

@youngmommy98k Nepracovala si, neplatila dane, brala statnu socialnu davku a este by si chcela “vratit dane”? Ake?

youngmommy98k
autor
9. feb 2023

@natalienka12 nehovorim že by som chcela vratit,jednoducho sa v tom nevyznam a aby som nahodou problemy nemala že som nič nevybavovala preto som sa chcela len uistiť

natalienka12
9. feb 2023

@youngmommy98k To je v poriadku, ze si sa opytala. Len nerozumiem, co ti malo prist do schranky.

popoluskaxy
12. feb 2023

@natalienka12 Ahoj, prepáč, nezakladám novú tému, chcem sa len spýtať, či mám povinnosť podať DP, ak som bola zamestnaná len január 2022, už počas neho som nastúpila na materskú a potom na rodičovskú. Mala som len nejakých 460eur za ten január. Ďakujem, ak si nájdeš čas.

lucka_ke
13. feb 2023

@popoluskaxy nemusíš, ale ak ti zrazili daň vrátili by ti ju (pozri výplatnú pásku z 01/22), môžeš do 15.2. požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, je na to tlačivo

popoluskaxy
13. feb 2023

@lucka_ke ďakujem, poslali mi už potvrdenie o zdaniteľných príjmoch, tam mám čiastkový základ dane 405,52 a úhrn preddavkov na daň 4,54. Je to tak, že by mi vrátili len tých 4,54? Ďakujem

lucka_ke
13. feb 2023

@popoluskaxy áno 4,54 Eur ale len cez ročné zúčtovanie, ak by si sama podala daňové tak ti nevrátia nič, lebo DÚ vracia preplatky až nad 5 Eur

popoluskaxy
13. feb 2023

@lucka_ke ďakujem, tak som si to aj myslela. Takze nejdem DP ani riešiť. Lebo by som musela do 15. stihnúť aj potvrdenie z ÚP a zo sociálnej poisťovne. A to momentálne nedávam s tromi deťmi doma 😏