Daňové priznanie a ročné zúčtovanie

5. feb 2024

Prosimvas , kazdy musi podat kazdy rok d.priznanie? A ročne zučtovanie je to iste? Nevyznam sa v pojmoch. Pracujem od septembra minuleho roka a bola som na urade este.

lucka_ke
5. feb 2024

požiadaj svojho zamestnávateľa o Ročné zúčtovanie dane, ak si pracovala len od septembra tak ti zaplatenú daň vrátia

autor
5. feb 2024

@lucka_ke daňove proiznanie je to iste alebo nieco ine a netreba to? Niekto mi vravel ze priznanie nemusim davat pokial som nemala a nemam prijmy ine ako zo zamestnania

lucka_ke
5. feb 2024

jedno alebo druhé, ak ti zamestnávateľ urobí ročné zúčtovanie ty už nemusíš urobiť nič, treba ho o to požiadať písomne (je na to tlačivo) do 11.2.

janai1
5. feb 2024

Tak ten čo ti to vravel má dúfam pripravené € na pokuty 😂

Ročne zúčtovanie je keď poziadas zamestnávateľa a on ti ho urobí.
Daňové priznanie je keď od zamestnávateľa dostaneš Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a urobíš si ho sama

simca06022011
5. feb 2024

bud si poziadas o rocne zuctovanie dane, a cim skor, do 15teho je najneskorsi termin, alebo si robis danove priznanie. Bud jedno alebo druhe.
DP musis robit sama, ak mas ine prijmyako zo zamestania, ALEBo nestihnes poziadat o RZD ;)
Povinnost podavat DP nemaju ludia s nizkym prijmom (do 2 461,41 € ) ale aj tak odporucam, prepocitat, moze totiz vyjst vratenie dane.

autor
5. feb 2024

@simca06022011 Takže to je v podstate to iste? DP a RZD

simca06022011
5. feb 2024

ked podas hociktore, splnis si povinnost, takze ano... pre teba je to to iste. Ale rzd za teba spravi mzdarka, a dp si budes musiet robit sama / alebo niekoho najst, pripadne zaplatit/

autor
5. feb 2024

@simca06022011 rozumiem, dakujem, co vsetko okrem vypisov zo zamestnania potrebujem k tomu RZD? Aj z uradu prace alebo školy niečo? Alebo poistovne

simca06022011
5. feb 2024

na rzd potrebujes vypisat ziadost a dat zamestnavatelovi. Ak vam nedavali v praci, tak vygoogli Ziadost o vykonanie rocneho zuctovania dane 2023
ziadne vypisy ani nic ti netreba, ak uplatnujes DB, tak si predpokladam, uz vyhlasenie podpisovala v praci, mozno aj rodne listy a pod odovzdavala. CIze co dalsie potrebuju, sa opytaj v praci.

monika8867
17. apr 2024

simca06022011 dobrý deň prosím vás vedeli by ste mi poradiť ohľadom daňového priznania?