Daň z nehnuteľnosti a vecné bremeno

meg9
15. jan 2014

prosím vás o radu, čo mám robiť v tejto situácií:
1 Som vlastník bytu, v ktorom má rodinný príslušník doživotné užívanie (vecné bremeno)
2 byt obýva len ten rodinný príslušník, má tu trvalý pobyt
3 Ja v byte nebývam, nemám tam ani trvalý pobyt
Po darovaní bytu som sa neprihlásila na magistrát, nekolko som sa domievala, že to súvisí s uživaním a trvalým pobytom. Teraz som zhodou iných okolností zistila, že som sa mala ohlásiť a podať DP. Ako mám riešiť danú situáciu. Podotýkam ze daň za byt platil rodinný prilušník,avšak v polovičnej výške kvôli vekovej úľave. Nemám problém za dané obdobie doplatiť rozdiel. Bojím sa len pokuty. Čím môžem argumentovať? Vdaka

sissy27
15. jan 2014

@meg9 mne sa tiež podarilo svojho času nezaplatiť daň z nehnuteľnosti, lebo som ani netušila, že niečo také existuje 😅 potom sa na to nejak prišlo, tak som nabehla do príslušnej kancelárie, slušne im vysvetlila čo a ako a pani bola veľmi milá, ale teda že pokutu mi dať musí, ale dostala som len symbolický 100 korún slovenských 🙂 myslím, že z týchto vecí sa nejako nestrieľa, hlavne keď uvidia ústretovosť z tvojej strany...

angua27
16. jan 2014

@meg9, súhlasím so sissy27. najlepšie, keď pôjdeš na mestský úrad na oddelenie daní a vysvetlíš im situáciu, tak ako tu. veď sú to tiež len ľudia.