Daň z nehnuteľnosti

nufacik6
22. máj 2023

Min.rok som z dedila byt,daň za rok 2022 som zaplatila.Teraz mi prišla daň na rok 2023. Čítala som,že daň z
nehnutelnosti,ktorá sa získala dedičstvom sa neplatí. Ako to je?Vie niekto?
Ďakujem

melanta
22. máj 2023

Daň sa platí každý rok. Neplatí sa daň z príjmu ak by si byť predala. Ale ročnú daň platíš každý rok.

colsami
22. máj 2023

Asi si to mylis s danou z predaja bytu...
Konkretne:

"Príjem z predaja nehnuteľnosti, ktorá bola nadobudnutá dedením (postupným dedením) v priamom rade alebo niektorým z manželov, je od dane oslobodený, ak uplynie aspoň 5 rokov odo dňa nadobudnutia tejto nehnutelnosti..."

liljana
22. máj 2023

Nie, neplati sa dan z dedicstva. Kazdy ale musi platit kazdy rok dan z nehnutelnosti. A je jedno, ako k nej prisiel (kupa, dar, dedicstvo).

patka06
22. máj 2023

Daň z nehnuteľnosti je miestna daň. ktorú platí ročne vlastník nehnuteľnosti pre obec, v ktorej sa nehnuteľnosť nachádza.
Nesúvisí s tým ako si nehnuteľnosť nadobudla.

hradnapani
22. máj 2023

@nufacik6 ak ti to prislo na tvoje meno, tak si sa musela registrovat na miestnom urade/ magistrate na odd.vyberu dani. Alebo ti to doslo este na meno zosnuleho?

sasa1310
22. máj 2023

@nufacik6 daň platíš každý rok ako všetci majitelia nehnuteľností či pozemkov

nufacik6
autor
22. máj 2023

@hradnapani Na moje meno,podala som daň.priznanie,tak ako je potrebné.

nufacik6
autor
22. máj 2023

@sasa1310 To mi jw jasné,nechcem sa ničomu vyhnúť,len ma zpochybnili informácie o tom ako som písala vyššie.

patka06
22. máj 2023

Podala si DP, keď si nehnuteľnosť zdedila - to je ok. Teraz ti už bude každý rok chodiť výmer s výškou dane.
Informáciu vyššie si si zle vysvetlila, netýka sa dane z nehnuteľnosti, ale dane z príjmu z predaja dedičstvom nadobudnutej nehnuteľnosti

nufacik6
autor
22. máj 2023

@patka06 Ďakujem 😀

luliu
22. máj 2023

@nufacik6 daň za nehnuteľnosť budeš platiť každý rok, kým ju budeš vlastniť 😉

nufacik6
autor
22. máj 2023

@luliu 👍