Dá sa zrušiť DDS v Tatrabanke?

laura1607
26. jan 2021

Dobrý deň, prosím vás dá sa zrušiť bezdôvodne DDS v Tatrabanke založené v roku 2016? Ďakujem

marci77
26. jan 2021

@laura1607 myslite 3.pilier?
co ste tam vlozili, tu sumu si viete po 10rokoch vybrat, co vam tam poslal zamestnavatel, to az na dochodku .....mozno presunut by sa dalo do inej spolocnosti ....ale zrusit uplne sa to neda, si myslim

marci77
26. jan 2021

ja tiez mam 3.pilier v DDS Tatrabanky, lebo zamestnavatel nam ho vybral (ina moznost nebolo)....predtym bola aspon webstranka, kde som si vedela pozriet stav 3.piliera, teraz to zrusili, minuly rok ani vypis neposlali ....vraj treba si ist do banky vypytat (bezny ucet ja v TB nemam) .....a teda teraz uz mam ineho zamestnavatela, tak rozmyslam, ze si to presuniem do inej DDS, napriklad NN, kde sa viete pekne nalogovat a pozriet si aktualne cisla

laura1607
autor
27. jan 2021

@marci77 práve o to ide aj mne, vybral nám TB zamestnávateľ a absolútne nemám prehľad čo sa tam deje keďže tiež tam nemám účet .. takže kým tam nebudem 10 rokov nespravím s tým nič... Ja musím ešte popozerať kde by som sa presunula lebo nemám prehľad no TB sa mi nepáči 😅 myslíte že to pôjde presunúť aj skôr ako po dovŕšení 10 rokov?

marci77
27. jan 2021

@laura1607 presne, aj mne sa toto nepaci.....a este ked chce clovek vypis, musi ist do banky, do mailu som nic nedostala
Myslim, ze presunut sa to da aj hned (ak zamestnavatel to nema tak nastavene, ze jeho percento posiela iba do tej ktorej spolocnosti, ktoru sam vybral)

odporucam NN (manzel tam ma), naloguje sa a presne vidi, kolko tam ma, ako sa fond vyvija
2.pilier mam v Allianz, to tiez nic moc, nemaju tiez online, ale tam mi aspon raz mesacne pipne sms-ka s aktualnym zostatkom a raz za mesiac pride mail s vypisom

marci77
27. jan 2021

@laura1607 iba ak by ste chceli nieco odtial vybrat, to vase percento (ak si tam sporite), si mozete po 10rokoch vybrat. Napriklad my sme to tak mali, ze 2percenta si plati zamestnanec a 4percenta mi platil zamestnavatel
takze tie moje 2percenta, co som si tam nasporila za tych 10rokov sa daju vybrat, ale az po tych 10rokoch

laura1607
autor
28. jan 2021

@marci77 no predpokladám že môj zamestnávateľ má len TB .. lebo inú možnosť som nemala 🤷🏻‍♀️ no nevadí ale ďakujem vám za informácie aj odporúčanie 😊

bety2222
10. mar 2023

Viete si preniesť DDS aj DSS do inej spoločnosti, viem Vám v tom pomocť.