Dá sa rekreačný príspevok uplatniť iba v hoteli a penzióne?

buducanevesta12
19. apr 2023

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či niekto náhodou nevie či sa dá ten rekreačný príspevok od zamestnávateľa uplatniť aj na chatu, že nie len na nejaký penzion alebo hotel. Ďakujem 🙂

sandra19901990
19. apr 2023

@buducanevesta12 kdekoľvek kde Vam vystavia faktúru

cyberk
19. apr 2023

Ak ti vystavia k tomu fakturu tak ano

buducanevesta12
autor
19. apr 2023

@sandra19901990 ďakujem a náhodou neviete mi povedať aj to, keď si to chce uplatniť sestra ktorá je vdova, ale na tu chatu pôjde aj jej vydatá dcéra, syn a vnučka, to treba niekde písať do prehlásenia osoby? Lebo aj také som počula, že sa nejaké prehlásenie píše ohľadom osôb

vikusjk
19. apr 2023

@buducanevesta12 to nech sa radsej informuje priamo u zamestnavatela, co od nej bude pozadovat. Bratranec isiel s priatelkou, s ktorou ziju spolu v domacnosti, ale nie su zosobaseni a dokladal cestne prehlasenie, ze byvaju spolu v jednej domacnosti, neviem, ci aj nejako preukazovala, ze tam ma trvaly pobyt. Rovnako si mozes napriklad na brata, ak ale zije s tebou v jednej domacnosti. Takze ze vnucka uz neviem, to by sa mala popytat v praci, ved na personalnom jej to povedia.

buducanevesta12
autor
19. apr 2023

@vikusjk áno oni žijú spolu v jednej domácnosti aj dcéra s vnučkou..ďakujem za info

vikusjk
19. apr 2023

@buducanevesta12 za malo, nech sa predsalen radsej opyta. Zvycajne musia byt na fakture uvedene jej meno, t.j. vystavena faktura na nu a mne uvadzali aj mena manzela a dcery na fakturu, ze boli ubytovani so mnou. Potom to treba platit z jej uctu, aspon mamka ma v praci take striktne pravidla, ze ked som ju pozvala na pobyt v kupeloch a chceli sme, aby vyuzila poukaz, tak aj zaloha za nu samotnu musela byt platena z jej uctu a to dokladala v praci. Cize ja som poslala peniaze jej a ona to zaplatila. Rovnako doplatok za pobyt, proste u nich prisne kontroluju vsetko.

buducanevesta12
autor
19. apr 2023

@vikusjk áno áno chápem

nelca84
19. apr 2023

@buducanevesta12 na fakture musia byt uvedene mena vsetkych ubytovanych a zaroven musia vsetci byvat v spolocnej domacnosti s osobou, ktora si uplatnuje rekreacny poukaz

jesenzima
19. apr 2023

Muž vždy odovzdá faktúru, nikto nikdy neriešil, či tam je zapísaný iba on, alebo celá rodina ( aj keď som mala iné priezvisko) ...

anna_2
19. apr 2023

nech prevadzkovatel ubytovania uvedie na fakture len Teba, ale cenu ako za celu skupinu. To je jedno ze si si objednala polku hotela, alebo chatu. Tak to robim ja, a prechadza to v pohode. Zamestnavatel nema pravo rozhodovat, ci schvali 500 EUR fakturu pre jednu osobu na 2 noci.
Ludia to velmi komplikuju, ked tam vypisuju vsetkych navstevnikov zvlast.

vamajka
19. apr 2023

@buducanevesta12 Treba si zistit ci prevadzkovatel ubytovania je zapisany v nejakej sprave ubytovania ci co, neviem ako sa to presne vola no kolegyna sa tak oplachla tiez boli na chate a mali smolu.

nelca84
19. apr 2023

@buducanevesta12 https://rekreacnepoukazy.sk/ tu su vsetky podmienky... a na vnucata sa to neda uplatnit

elviku11
19. apr 2023

@buducanevesta12 len sa dopredu opytaj ci ti daju fakturu. Ja som dvakrat bola na chate, dvakrat mi nedali, ze nevystavuju. Pritom fotky a krasne hodnotenia mali snad na vsetkych strankach, co ponukaju ubytko na Slovensku...

sandra19901990
19. apr 2023

@buducanevesta12 mozem ist sama bez svojich deti s vami ale faktúra bude na moje meno a je to Ok. Vás a vaše deti zadám ako splubyvajucich. Zamestnávateľovi je to jedno s kým idete.
Maximálna hodnota príspevku je aj tak len 275€ pocet noci minimálne 2

sandra19901990
19. apr 2023

@buducanevesta12 citam ze niektorí zamestnávatelia to riešia. Robím v korporácii, im je to jedno. Tak sa radšej opýtajte chatára ci vystaví faktúru a zamestnávateľa ci vam uznajú priateľov na faktúre