Dá sa poistiť na Slovensku dítě žijúce v Anglicku?

libunec
20. dec 2013

Zdravicko,prosim dokaze nekdo poradit?Mame 16 mesicni holcicku,ktera v january podstoupi operaci v SK.Zijeme v UK,ma Uk pas a je tam i pojistena.Nemohli jsme dele cekat a rozhodli se podstoupit lecbu v SK.Jelikoz nemuze byt pojistena ve dvou statech EU,je nejaka moznost jak ji pojistit v Sk aniz by ztratila Uk pas?Ma nekdo zkusenost?Mockrat dekuji 🙂

babatkoling
20. dec 2013

Dieta, ktore ma aspon jedneho rodica Slovaka moze mat dvojite obcianstvo s UK. Staci dat prelozit anglicky rodny list, zapisat malu na slovenskej matrike a vyziadat slovensky rodny list.
Pas Vam nikto nevezme, na to nemaju pravo, ale nie som si ista, ci slovensky rodny list bude stacit na zapisanie do poistovne.
Kludne napiste sukromnu spravu, skusim poradit, ak budem vediet. My mame maleho 15mesacneho s dvojitym obcianstvom (dvomi rodnymi listami - UK//SK), dokonca som ho prihlasila na trvaly pobyt v mojom rodnom meste na mojej adrese.

katie555
20. dec 2013

@babatkoling ako nemam pocit ze to je to co sa autorka pyta..ja mam tiez dieta co je s dvojitym obcianstvom a to nema s poistenym v poistovni nic spolocne

@libunec ak je to operacia co vam tu nie su v anglicku urobit, mali by vam to preplatit z NHS...treba sa popytat doma doktorov , ono velakrat zalezi co napisu do papierov ...POkial je to planovane, treba to riesit tu v NHS...
dieta je automaticky poistene v state , kde maju rodicia stret zaujmov , tj. kde ziju ...fakt by som odporucala skusit cez to NHS , bo urobit to 'nacierno' a potom trpnut ci vam nato nepridu a daju preplatit by bol podla mna moc velky risk

nercia
20. dec 2013

Oliverko mal rok ked takmer zomrel...mal horučky 40, vracal a zaroven hnačkoval... proste keby som nedojčila tak mi zomrie na dehydrataciu... akurat sme boli na Sk a nemal tu poistenie... na pohotovosti som platila 700 korun a keby nás mali hospitalizovať tak tisíce... to bolo v sobotu... v pondelok som išla na všeobecnú poistovnu a normalne ho prihlasila (on mal aj rodný list tu už pol roka) a tak odvtedy zadarmo... aj keby operácia bola a my sme žili v UK... Neviem ako to je ak tu nie je zapísaný vôbec.... a nemá tu trvale bydlisko